Author

Topic: [06-11-2021] Anamaria Prodan a investit un milion de euro în criptomonede (Read 118 times)

legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ma bag in seama in propriul meu topic pe un subiect similar, pentru a nu deschide altul nou Smiley

Dupa Prodanca, alta "bomba"!

Quote
Cum a ajuns Ruby să câștige o adevărată avere. Muzica, lăsată pe planul doi. ”O sumă frumușică” (Exclusiv)

Aflam de pe impact.ro ca si Ruby a bagat bani in crypto, dar aici e secretul mai mare. Nu stim nici cati, nici in ce. Dupa un subtitlu pompos ("Ruby a dat lovitura în afaceri") aflam ca

Quote
În primul moment când un amic foarte bun mi-a povestit despre așa ceva, am cam strâmbat din nas, vă spun sincer. Habar nu aveam despre ceea ce vorbea amicul meu, un medic veterinar de excepție, și sincer nici nu prea mă interesa. Dar omul a fost perseverant și mi-a strecurat același mesaj constant, timp de mai multe săptămâni. Așa avea să înceapă totul!

Ar fi trebuit să mă vedeți căutând, la un anume moment, informații despre criptomonede. Nu eram chiar apă de ploaie în domeniu, dar eram tare departe de ceea ce, după mintea mea de acum , ar trebui să cunoască cineva care se încumetă să investească în acest domeniu. Așa am început să citesc informații de specialitate sau să caut site-uri cu tot felul de detalii, fiindcă mi-a devenit evident că treaba nu e deloc tratată cu lejeritate.

Foarte interesant, nu era apa de ploaie. Presupun ca stia si ea ce e un blockchain, care e diferenta intre token si criptomoneda, ce inseamna putere de has, PoW, PoS - d-asta Smiley /s

Mai departe,

Quote
Ruby nu a dorit să dezvăluie câți bani a investit în acest business. Însă, ea a precizat că este o sumă destul de frumușică. Cântăreață a spus că nu face acest detaliu public dintr-o ușoară superstiție.

„E o sumă frumușică. Ăsta va fi singurul meu comentariu pe tema asta. Văd că tot încercați să mă trageți de limbă, ba că poate o fi o cifră cu patru zerouri sau cu cinci. Și dacă ar fi fost una cu șase zerouri, tot nu v-aș fi spus. Nu fac încă acest lucru public și dintr-o ușoară superstiție. Am observat că mai toți jucătorii din acest domeniu au micile lor secrete și-mi place și mie foarte tare ideea!”, a mai spus Ruby pentru aceeași sursă.

Sper sa nu se fi apucat de minerit Pi cu telefonul...
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Acum, e treaba fiecaruia ce face cu banii, dar sa investesti (si inca: sa investesti un milion de euro!) intr-o moneda fara site, fara white paper, fara nimic; si despre care mai si spui ca stii ca este "pe bază de piramide" -- mi se pare nebunie curata. Dar "niciodată nu o să se prăbușească", deci e investitie buna, nu? Smiley

Acum, pe langa faptul ca as fi extrems de surpris daca ... aceasta mare investitoare ar fi in stare sa inteleaga un whitepaper, s-ar foarte putea ca investitia sa fie de genul "iti dam shitcoin in valoare de $1M daca ne faci reclama".
Oricum, interesant de urmarit.. piramidele Cheesy Grin Grin Cheesy
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Am gasit un articol relativ recent pe GSP - https://www.gsp.ro/gsp-special/stiri-extrasport/anamaria-prodan-anunta-o-afacere-faraonica-646230.html.

Cum eram curios sa vad in ce a investit, am dat click pe link. Evident, daca era vorba de AMP, trebuia sa fie ceva care sa epateze - vezi seicii, familia regala, "sunt primul investitor" etc.

Citind partea asta, m-a pufnit rasul:

Quote
Sunt primul investitor, un milion de euro! Este o monedă în care eu cred. O monedă la care am asistat de la facere, o monedă care îți oferă un payback cumva. O monedă pe bază de piramide, dar care niciodată nu o să se prăbușească.

Acum, intrucat articolul de pe GSP nu furniza prea multe informatii, am sapat un pic si am mai gasit un articol pe playtech.ro, unde detaliaza ca moneda respectiva se numeste Superkoin si ar fi creata de un roman si promovata in Dubai de catre Eduard Irimia (din halul in care sunt scrise articolele nu mi-am putut da seama daca Irimia este totodata si creatorul monedei sau doar promoterul ei; totusi, stiind ca acest personaj este un promoter celebru, tind sa cred ca el s-a ocupat doar de prezentarea monedei).

Am incercat sa obtin mai multe detalii, dar asa-zisa "moneda" nu apare pe CoinMarketCap, iar site-ul oficial (https://www.superkoin.com/) e gol. Da, gol complet. Nu apare nici echipa, nici white paper, nici nimic -- cu exceptia unui "Coming soon".

In rest, oricat am cautat, nu am reusit sa gasesc nicio informatie despre acesta "moneda", nici despre creatorul ei.

Acum, e treaba fiecaruia ce face cu banii, dar sa investesti (si inca: sa investesti un milion de euro!) intr-o moneda fara site, fara white paper, fara nimic; si despre care mai si spui ca stii ca este "pe bază de piramide" -- mi se pare nebunie curata. Dar "niciodată nu o să se prăbușească", deci e investitie buna, nu? Smiley
Jump to: