Author

Topic: 1 ağustos ve yatırım zamanlaması (Read 868 times)

full member
Activity: 420
Merit: 108
July 22, 2017, 06:09:19 AM
Eğer uzun vadeli yatırım yapacaksanız zaten uzun vadeli olarak Btc zarar ettirmez diye düşünüyorum.Bence alım yapabilirsiniz.
newbie
Activity: 31
Merit: 0
July 19, 2017, 04:00:06 PM
haftasonundan itibaren dikkatle izlemek lazım, verilecek her karar uygulandıgı an en iyi karardır, gerisi beklemek sabırla ,
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 19, 2017, 04:11:29 AM
Ben hem Bitcoin'de duruyorum hem de TL'de. Âni bir düşüşte Bitcoin almayı düşünüyorum. Ha düşmedi de arttı. O zaman Bitcoinlerimi TL'ye dönüştüreceğim. Nasıl taktik ama 😉 Allah sonumuzu hayır etsin beyler...
member
Activity: 118
Merit: 10
July 19, 2017, 03:42:35 AM
ben şahsen 1 ağostosun bir çok kişiyi korkutacağını ve elindeki btc leri satarak yada cüzdanlara çekerek piyasayı düşüreceğine ve doğal olarak fiyatın 1500 dolar civarına düşebileceğine inanıyorum. gerçi bu aralar fork olmayacağı kesinleşti gibi. takip edenler dediğimi yapmayacaklardır. takip etmeyen yeni kullanıcılar piyasadan çıkacaktır. o yüzden 1500 değil ama 1700-1800 civarına gerileyebilir. bu sıralarda alım yapılabilir. ama dikkat edin yine de bölünme olayı olabilir. 31inde en geç btc alım satımınızı tamamlayın bence.sonra cüzdana çekip 1 ay bekleyin. değeri 3000 civarı olacaktır. ytd
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
July 18, 2017, 06:12:28 AM
Durum olayı piyasanın nasıl algılayacağına bağlı. Mantık açısından baktığınızda işlem sürecinin hızlanacak olması aslında pozitif bir olay ama diğer yandan da madencilerin istediğinin gerçekleşmesi piyasada negatif de algılanabilir. Yatırım planlamanızı öyle bir zamana denk getirmişsiniz ki nasıl tavsiye vereceğimi bilemiyorum.

Kendi açımdan elimdeki btc birikimini bekletmeye devam ediyorum. Ancak bazı kullanıcılar piyasadan çıkıyor. Takip ettiğim kadarıyla hafta sonları borsalarda güzel düşüşler oldu bu süreçte. İsterseniz sizi üzmeyecek bir rakamı riske atarak bir başlangıç yatırımı yapabilirsiniz. İsterseniz sürecin bitmesini beklersiniz. Ancak BTC almaya karar verirseniz, alım işlemini tamamladıktan sonra btc bakiyesini mutlaka size ait bir cüzdana çekin ve private keyi elinizde olsun. Olası bir fork durumunda diğer coine de sahip olursunuz.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
July 14, 2017, 09:27:00 PM
Merhaba. Ben de yeniceyim bitcoin'de. uzun süredir küçük araştırmalarım olsa da son birkaç haftadır ciddi anlamda zaman ayırabildim. 1 ağustos'da beklenen Fork olayı da okuduğum onca yazıya göre gayet ciddi bir durum gibi görünüyor, ki benim bitcoin atılımı yapacağım zamana tesadüf etti. =)
Gelelim malum soruya. Yani, yatırım için bu bölünmenin(olursa) kuvvetle muhtemel yaratacağı ani değer düşüşü beklemeli mi? Yoksa başka türlü düşünenleriniz de var mıdır? umarım doğru şekilde sorabilmişimdir, teşekkürler.
Jump to: