Author

Topic: 1 Mayıs'ta Taksim Yine Kapalı (Read 165 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
May 10, 2024, 06:27:47 PM
gezi terör eylemlerinden korkan insanlar varmış... bir polisimiz daha şehit olmasın diye korkabiliriz ancak, daha fazlası olmaz...

mesele iki ağaç değil diyen ağa babanız ingiliz vatandaşı oldu. bugün mehmetçik'e kimyasal silah iftirası atanlarla kol kola girip polise tekme atanlar olarak yarın nerenin vatandaşı olacaksınız? belki mehmet ali gibi ingiliz vatandaşı olursunuz, belki stalin'in kucağına oturan nazım gibi rus vatandaşı olursunuz, sizden başka ne beklenir ki? keşke sadece islam düşmanı olsanız, o zaman sizi bir yere kadar anlaşılır buluruz ama siz aynı zamanda başka bir şeysiniz...
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
May 03, 2024, 05:41:00 PM

Saraçhane'deki tablo bugün tam olarak böyleydi. Girişler tamamen polis barikatı altındaydı. Bunlara gerçekten gerek var mı? İnsanların 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı burada kutlaması neden böylesine istenmiyor anlam veremiyorum. Hala Gezi Parkı olaylarından dolayı mı buna izin verilmek istenmiyor yoksa başka bir sebep mi? 1 Mayıs'ta Taksim'e gösterilen hassasiyeti gerçekten gereken alanlarda da görebilsek ülke çok daha güvenli ve huzurlu olabilirdi.  Sad

Öyle korkuyorlar ki Gezi'nin tekrarının yaşanmasından onu hatırlatacak en ufak bir şeye bile tahammülleri yok. Anayasayı göz göre göre çiğnemeleri de bu korkuları yüzünden.
12 sene önce kendileri Taksim Meydanını kutlamalara açmakla övünürlerken bir anda Gezi fobisine sahip oldular ve tekrar o günleri hatırlamak dahi istemiyorlar. Şimdi seçimi de kaybetmişken ortamı yumuşatsan ne olur vadeniz doldu gidiyorsunuz 1 Mayısların özgürce kutlanabildiği günler geliyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
May 02, 2024, 02:27:06 PM
Türk toprağını turkten korudular Smiley elin suriyelisi veya turisti senin giremedigin yere girip paşalar gibi eğlendi hala derim biz bu ülkede başkalarına kölelik yapmak icin dünyaya gelmişiz..

Hala anlam veremedigim konulardan biridir nasıl olur da işçi bayramıni kontrol altında tutacak bir plan yapamazlar ne var yani girseler?
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
May 02, 2024, 01:51:07 PM
Klasik 1 Mayıs görüntülerinden oldu yine. Ne var da şu meydanı açmıyorlar anlamıyorum, resmen 1 Mayıs ve Taksim Meydanı birbirine zıt ve savaşa sebep bir şey gibi medyaya yansıyor. Aslında insanlar özgürce meydanlara çıksa, şarkılar türküler söylese, eğlense her şey çok güzel olacak. Ama bizim inatçı yöneticilerimiz her işçi bayramında aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Diğer yandan kendilerinden olanların katılacağı her türlü gösteri ve eylem için Taksim Meydanı'nın kapılarını sonuna kadar açıyorlar.
Serbest bırak, insanlar zaten olaysızca dağılacak. Ama istiyorlar ki kavga, dövüş, arbede olsun.

1 Mayıs tüm işçilerimize kutlu olsun Smiley
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
May 02, 2024, 01:04:16 PM
Vay anasın be. Adamlar taksimi vatandaşlardan kurtardılar. Aslında bu günü taksimin kurtuluş günü olarak kutlasak ya. İşçiden ve memurdan kurtarılışının 10 yılını kutlamış olurduk. Güzel olmazmıydı. Olurdu valla. Nasıl olsa başka amaç için kulanmıyoruz. Gerçi başka bir amaç çıksa ortaya kimsede görmez ya. Sessiz bir açıklama yapan ir kalabalık maruz görülür. Ama işçi ve memur olmaz.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
May 02, 2024, 11:11:57 AM
Geçmişten bugüne emeğiyle yaşamı şekillendiren tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'nı kutlu olsun.

İşini yapmak yerine geçiştiren İçişleri Bakanı skandal bir açıklama yaparak yaya ve araç trafiğini öne sürüp Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın kutlanmasını engelledi. Şu vasıfsızı cb adayı diye pohpohlamaya çalışan bir tayfa vardı seçimlerden önce. Senin görevin halkın güvenli şekilde kutlamasını yapmasını ve güvenle evine dönmesini sağlamak. Bu kadar basit bir işi bile beceremiyorsan o koltukta oturmayacaksın. Bu işi yapabilenlere koltuğu bırakacaksın oraya öyle yapışmayacaksın.
1 Mayıs her sene Taksim'de kutlanmalıdır. Büyük bir devlet gerekli önlemleri alır ve kimseye zarar gelmeden kutlamanın yapılıp dağılınmasını sağlar. Bunu beceremeyen hükümet başarısızdır. Bunu beceremediği için yasaklayan hükümet ancak kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışıyordur.

Dünyanın dört bir yanında şehirlerin en büyük meydanların da kutlamalar oldu sadece bizim gibi 3. dünya ülkeleri dışında. Taksime işçilerin girişini engellemek için harcadıkları çabayı sınırlardan elini kolunu sallayarak giren Afganları, Pakileri ve Surileri engellemeye harcamıyorlar. Çünkü işçi, emekçi düşmanı patron sevdalıları.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
May 01, 2024, 06:40:42 PM

hayli ilginç ve bir o kadar da yakından tanıdığımız manzaralar vardı bu 1 mayıs'ta da... hayatları boyunca işçilik yapmamış, ne yaptığı belli olmayan insanlar yine sağa sola saldırdı...

taksim meydanını bu kadar çok isteme sebepleri kargaşa çıkardıktan sonra ara sokaklara kolayca sızabilmeleri...

lgdbusinız denilen islam düşmanı cahape trolünün böyle bir konu açması beni şaşırtmadı, şu manzaraya yukarıdan aşağıya bakınca bile karşımızda ne olduğunu anlayabiliyoruz...
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
May 01, 2024, 05:40:36 PM
Ya işin siyasi boyutunu falan geçiyorum, oralar gerçekten umrumda değil, nedeni sebebi falan, ama artık gitsinler uzak bir yere bir yer gösterilsin, mesela maltepede olan yer falan, ama şu yollar açık olsun ya.

1 mayıs işçi bayramı, ama bazı bizim gibi platinum plus member işçiler 1 mayıstada çalışıyoruz, sadece taksim kapalı değil ki, bütün yolları kapamışlar, oraya git buraya git, zaten gideceğim yere kadar 2 saat ekstra trafik çekiyorum, sanki normalde istanbul trafiği çok boşmuş gibi, ekstra trafik yükü ekleniyor üstüne bununla birlikte.

O da yetmiyor, şirket kartını açıp gösteriyorsun her geçeceğin noktadan "kardeş benim iş yeri burada işe gidiyom ben" diye, 40 kişi konuşup anca bırakıyorlar. Harbiden her 1 mayıs işçi olarak zulüm oluyor, insanı harbiden çıkıp isyan etmeye zorluyorlar, la bıraksalar çalışıp eve gelip film izleyip yatıcam zaten, bi salın beni, en azından benim güzergahı rahat bırakın, zaten taksime giden bir yolda bile değilim, bizim buraları ne kapatıyosunuz
full member
Activity: 154
Merit: 115
May 01, 2024, 03:06:08 PM

Saraçhane'deki tablo bugün tam olarak böyleydi. Girişler tamamen polis barikatı altındaydı. Bunlara gerçekten gerek var mı? İnsanların 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı burada kutlaması neden böylesine istenmiyor anlam veremiyorum. Hala Gezi Parkı olaylarından dolayı mı buna izin verilmek istenmiyor yoksa başka bir sebep mi? 1 Mayıs'ta Taksim'e gösterilen hassasiyeti gerçekten gereken alanlarda da görebilsek ülke çok daha güvenli ve huzurlu olabilirdi.  Sad
Gerçekten gerek olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum.
Hükümetin görevi insanları sınırlamak mı hayır hiç sanmıyorum böyle olmamalı gerekli bütün önlemler alınıp 1 mayıs Taksim'de kutlanabilirdi neden kutlanamasın ?
Aynı hükümet varken 2012 ve öncesinde 1 mayıs Taksim'de kutlandı mı bugün ne fark var da kutlanmıyor. İnsanları uzak tutmaya çalışıyorlar, hiç bir yere sokmuyorlar.
Kanunsuzluk insanların hürriyetini kısıtlamaktır.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
May 01, 2024, 02:24:55 PM

Saraçhane'deki tablo bugün tam olarak böyleydi. Girişler tamamen polis barikatı altındaydı. Bunlara gerçekten gerek var mı? İnsanların 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı burada kutlaması neden böylesine istenmiyor anlam veremiyorum. Hala Gezi Parkı olaylarından dolayı mı buna izin verilmek istenmiyor yoksa başka bir sebep mi? 1 Mayıs'ta Taksim'e gösterilen hassasiyeti gerçekten gereken alanlarda da görebilsek ülke çok daha güvenli ve huzurlu olabilirdi.  Sad
hero member
Activity: 1316
May 01, 2024, 01:26:52 PM
1 Mayıs niçin Taksim’de kutlanmıyor, gerekçesi ne anlamış değilim. Taksim meydanını açtıktan sonra insanlar meydanda kutlama yaparken taşkınlık vs.. yapması ayrı bir durum. O zaman da güvenliği sağlamak bakanlığın sorumluluğunda ama toptan meydanı kutlamaya kapatmanın güvenlikle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. İstiklal Caddesinde turistler bugün harika bir gün geçirmiştir. Tıpkı covid zamanı denize giren yurdum insanına ceza kesip aynı denizde yüzen turiste karışmadıkları gibi İstiklal’de bugün aynı durum vardı. Bu saçmalığa diyecek söz bulamıyorum artık
legendary
May 01, 2024, 12:08:02 PM
Faşist akp döneminde skandal bir 1 Mayıs daha geride kalmış oldu. Anayasayı defalarca delen akp bir kez daha deldi ve hukuksuz şekilde gösterileri yasakladı.
Oradaki yetkili polisin sözleri tam komediydi. Yürümeye çalışmanız kanunsuz diyor ama asıl kanunsuz olanın yasak kararı olduğunu ve emir aldığı şahsın kanunu deldiğinden bihaber cahil bir adam vardı orada.
Saraçhane'deki polis barajı fotoğrafı ülkenin yakın tarihine kara bir leke olarak kayda geçti. Bu arada pişkin validen skandal açıklamalar gelmiş. İşini yapamayan akpli vali, derhal istifa et.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 01, 2024, 08:26:39 AM
Bu arada gerçekten bu özel günü amacına uygun şekilde kutlamak isteyenlerin dışında, başka amaçlarla yüzleri kapalı şekilde şiddet ve bölücülük içeren sloganlar ile ısı farkli mecralara çekmek isteyenlere hiç acinmamasi taraftarıyım. Burada sendikalar sivil toplum kuruluşları da taşın altına elini sokmak zorunda, işçinin gününde başka provakatif eylemleri kovalayanlara onların da kucak açmaması lazım.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
May 01, 2024, 07:39:52 AM
Türk vatandasi kimliğine sahip  olmak ikinci sınıf muamelesi görmeni resmi olarak tanınmış olmasını sağlıyor anayasa açık açığa ihlal ediliyor saçmalıklar hala devam ediyor dünyaya tekrar rezil olduk.
legendary
May 01, 2024, 05:41:01 AM
21. Yüzyılda eylem yasaklamak nedir bir de bunu normalleştirmeye çalışanlar var ülkede son yıllarda akp faşizmi tavana ulaştığından hak arama eylem yapma gibi şeyler bazı insanlara uzaylı davranışı gibi geliyor ama bunlar standart insan haklarıdır normal demokratik ülkelerde yasalarla güvence altına alınmıştır. Görevlerini yapmaktan kaçınarak yasaklamaların arkasına saklanan tüm yetkililer derhal istifa etmelidir. Sınavda başarısız oldunuz derhal görevinizi bırakın o görevi layığıyla yapacaklar gelsin o makamlara.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
May 01, 2024, 03:56:03 AM
Açıklama konusunda bir şey diyemem çünkü gerekçe bana pek makul bir açıklama olarak gelmedi taksimde kutlama yapılmasının nedeni yıllar önce bir sürü eylemcinin hayatını kaybettiği 1977 1 mayısını anmak isteyen grupların taksime yürümesi yoksa taksimin böyle sembol olmasının bir anlamı yok 34 kişi hayatını kaybetmişken 136 kişi de yaralandı şimdi eğri oturup doğru da konuşmak gerekiyor o dönem sağ sol çatışmasının da zirve olduğu dönemlerdi polislerde bile sağcı solcu diye ayrışmalar olurken kimin güvenliğini sağlamayı bekliyordunuz ki? Sol grubun kutlama yapmak istemesinin ardında bahanelerle o günü kana bulayanlar oldu ve devamında Taksim bir sembol haline geldi gruplar orada kutlamak istiyor ve genel güvenlik sağlanıyorsa bence izin verilebilir yıllar önce bir 1 mayısta ben de günübirlik görevle İstanbul’a gidip müdahaleye falan girdim orayı yakından yaşadım şimdi bunları söylememe rağmen şunları da eklemem lazım

Orada bazı gruplar sembol olarak gördükleri şeyler adına değil, sırf devlete zarar verebilmek için katılım sağlıyorlar bizim müdahale ettiğimiz grup 16-18 yaşında yüzünü kırmızı peçelerle kapatmış çocuklardan oluşuyordu ve molotof havai fişek maytap ne bulurlarsa attılar neyse daha sonra birkaçı gözaltı oldu terör ile iltisaklı çıktılar yani örgüt adına küçük yaştan beri özel eğitilmiş çocuklar çocuk diyorum çünkü 18 yaş altına mecburen böyle dememiz gerekiyor ancak %30’luk kısmı da büyük ve onları organize eden elebaşları oluyordu şimdi de bu var her 1 Mayıs gibi devlet belirli alanlar belirliyor ve oralarda kutlayabilirsiniz diyor ama iş ters yapmaya gelince muhalefeten sırf polis ile çatışmak için denizden bile taksime girmeye çalışıyorlar

1 Mayıs konusu çok farklı yerlere çekiliyor 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramımız kutlu olsun
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 01, 2024, 03:47:10 AM
Valilik kaymakamlik gibi makamlar, siyasetin değil, direkt devletin makamlaridir normalde ve bu makamlardakiler siyasi güce değil de devlet terbiyesi gelenek görenekleri ve kuralları üzerine görev yaparlar. İşin bu kısmı olması gereken kısmı ama cogumuza artık çok uzak bir tanımlama oldu değil mi?
1 Mayıs bence de olması gerektiği gibi Taksim de kutlanmalidir, devlet kalabalığın selameti için gerekli güvenlik önlemlerini alır, insanlar da herhangi bir taşkınlık yapmadan gösterilerini yapar ve dağılır.
hero member
Activity: 1204
April 30, 2024, 09:46:42 AM
Bu bir masıy takıntısı işçi ile hükümet arasında bir bilek güreşine döndü. Yok diyenler tükürdüklerini yalam konusunda ısrarcı. İlla allahın sopası yok bi olay olup bunun yasakla olmayacağını gösterecek bir duruma düşmelerini isiyorlar. Yakın geçmişte milleti şerefsizlere karşı sokaklara çağıran yönetim o zaman aman taksime çıkmayın orası olmaz dememiştir. 15 temmuz olaylarında destan yazan halk yine meydanlara çıkacaktır. O zaman destan yazanlar şimdi neden tukaka oluyorki.
legendary
April 30, 2024, 08:21:18 AM
İşini yapmak yerine geçiştiren İçişleri Bakanı skandal bir açıklama yaparak yaya ve araç trafiğini öne sürüp Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın kutlanmasını engelledi. Şu vasıfsızı cb adayı diye pohpohlamaya çalışan bir tayfa vardı seçimlerden önce. Senin görevin halkın güvenli şekilde kutlamasını yapmasını ve güvenle evine dönmesini sağlamak. Bu kadar basit bir işi bile beceremiyorsan o koltukta oturmayacaksın. Bu işi yapabilenlere koltuğu bırakacaksın oraya öyle yapışmayacaksın.
1 Mayıs her sene Taksim'de kutlanmalıdır. Büyük bir devlet gerekli önlemleri alır ve kimseye zarar gelmeden kutlamanın yapılıp dağılınmasını sağlar. Bunu beceremeyen hükümet başarısızdır. Bunu beceremediği için yasaklayan hükümet ancak kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışıyordur.
Jump to: