Author

Topic: 10 comercianti NETOPIA mobilPay accepta plata cu bitcoin in RO (Read 12133 times)

legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
Am cumparat prin mobilpay dar am observat o diferenta de ~7% fata de BTC/RON de la cateva case de schimb (daca ii schimbam mai intai in lei la o casa de schimb poate interveneau alte comisioane, ma refer la trading fee si withdraw fee).

Mobilpay are exchange privat?
Inainte avea btcxchange, pe urma [Suspicious link removed]?
Un parteneriat cu o casa de schimb nu ar reduce aceasta diferenta de ~7%?

Cursul de schimb al mobilpay. este un secret de stat pardon explicatia oficiala este ca iei combina toate preturile de marile case de schimb si ofera cel mai bun curs ron/btc pe care il pot oferii + 7 % comision care nu e trecut nicaieri.
newbie
Activity: 41
Merit: 0
Am cumparat prin mobilpay dar am observat o diferenta de ~7% fata de BTC/RON de la cateva case de schimb (daca ii schimbam mai intai in lei la o casa de schimb poate interveneau alte comisioane, ma refer la trading fee si withdraw fee).

Mobilpay are exchange privat?
Inainte avea btcxchange, pe urma [Suspicious link removed]?
Un parteneriat cu o casa de schimb nu ar reduce aceasta diferenta de ~7%?
sr. member
Activity: 392
Merit: 250
trebuie verficat la ei. asteptam sa treaca prin noi dar nu stiu ce au mai facut.

I-am adaugat si pe cei de la EVOMAG


Ce curs are mobilpay? adica am o diferenta de la coinbase la netopia pe o plata de 14000 de ron si am o diferenta de 0.2 btc

Si eu ma gandeam sa cumpar una alta, sa stimulez putin economia, insa ma vad in fata unei diferente de 6-7%. M-am oprit din a finaliza comanda de mai multe ori din acest motiv, e mult prea mult.
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
trebuie verficat la ei. asteptam sa treaca prin noi dar nu stiu ce au mai facut.

I-am adaugat si pe cei de la EVOMAG


Ce curs are mobilpay? adica am o diferenta de la coinbase la netopia pe o plata de 14000 de ron si am o diferenta de 0.2 btc
sr. member
Activity: 519
Merit: 250
update www.bitclouder.co a trecut de partea mobilpay Smiley


Felicitari! Smiley la cat mai multe contracte de hosting ! Grin
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
update www.bitclouder.co a trecut de partea mobilpay Smiley
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
trebuie verficat la ei. asteptam sa treaca prin noi dar nu stiu ce au mai facut.

I-am adaugat si pe cei de la EVOMAG
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Felicitari! Doar ce-am anuntat si pe FB ca PcGarage accepta Bitcoin: https://www.facebook.com/romania.btc/posts/354406111430369
Chiar nu stiam ca PcGarage accepta Bitcoin. Sunt surprins de asta. Incepe sa se dezvolte Bitcoin si in Romania
PcGarage ca PcGarage, insa chiar si comerciantul de tehnica foto, F64, accepta plata cu Bitcoin.
member
Activity: 112
Merit: 10
Felicitari! Doar ce-am anuntat si pe FB ca PcGarage accepta Bitcoin: https://www.facebook.com/romania.btc/posts/354406111430369
Chiar nu stiam ca PcGarage accepta Bitcoin. Sunt surprins de asta. Incepe sa se dezvolte Bitcoin si in Romania
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut
dupa cum am spus, o vom face publica la noi pe site. Il update in acest timp. Va anuntam
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Exista undeva o lista actualizata cu comerciantii Netopia care accepta BTC?
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut,

vom publica si statistici (dar nu prea curand). Cat despre comerciantii care vor sa pastreze BTC, nu am intalnit pentru ca nu pot sa inchida in contabilitate. Odata cu lansarea BTKO.in vor putea sa ii tina in cont acolo si sa ii tranzactioneze. Daca doresc.
 Cry
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
Foarte dragut ce faceti voi aici!
M-ar interesa si pe mine niște statistici daca se poate
Adică câțe plăti s-au procesat in BTC si care e valoarea lor daca nu sunt prea indiscret.

Se poate comerciantul sa păstreze BTC fara sa ii mai fie schimbați in RON prin intermediul Netopia?
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
sure. i-am rugat pe colegii mei
merci
newbie
Activity: 10
Merit: 0
LOL. asteapta pana la prezidentiale Cheesy
Multumesc

pot face un update cu toate siteurile care accepta BTC prin NETOPIA mobilPay ?
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
 Huh Huh Huh Huh
unde anume ai scris.... da-mi te rog adresa si data. ca sa vad ce s-a intamplat
sau fa forward la mail pe adresa mea [email protected]

merci
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
Buna antonie... eu am scris la netopia sa acceptam si noi bitcoin insa nu am primit nici un raspuns dupa o luna de la emailul meu.

administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Salut,

de la sfarsitul lunii Mai, www.evomag.ro accepta plata cu Bitcoin. Evident prin intermediul platformei NETOPIA.

Merci

Ma bucur sa aud asta. Felicitari!
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
LOL. asteapta pana la prezidentiale Cheesy
Multumesc
sr. member
Activity: 560
Merit: 250
Salut,

de la sfarsitul lunii Mai, www.evomag.ro accepta plata cu Bitcoin. Evident prin intermediul platformei NETOPIA.

Merci

Super !

Tocmai am vizionat interviul de la Adevarul Live , Antonio eu sunt in cryptocoin world din 2013 dar dupa vizionarea interviului am ramas fara cuvinte (in cel mai placut fel posibil)

Pot sa te votez in 5 duminica ?Smiley)
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut,

de la sfarsitul lunii Mai, www.evomag.ro accepta plata cu Bitcoin. Evident prin intermediul platformei NETOPIA.

Merci
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
Buna, incepand cu 1 martie (adica astazi  Smiley) suntem prima agentie de inchirieri auto din Romania care accepta bitcoin.
Ne puteti vizita pe siteul nostru oficial.
Nice Smiley keep up the good work!
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Buna, incepand cu 1 martie (adica astazi  Smiley) suntem prima agentie de inchirieri auto din Romania care accepta bitcoin.
Ne puteti vizita pe siteul nostru oficial.
full member
Activity: 227
Merit: 100
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
ain't this cool ? Smiley
full member
Activity: 227
Merit: 100
Salut

din cate inteleg este o problema, uneori, la javascript pe anumite combinatii de browsere.
Daca se poate, data viitoare cand identificati asa ceva, va rog dati un id de tranzactie pentru a putea identifica ce s-a intamplat.

Am facut un update ar trebui sa nu mai existe probleme.
Teoretic Cheesy

Si practic functioneaza. Nu mai face asa.
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut

din cate inteleg este o problema, uneori, la javascript pe anumite combinatii de browsere.
Daca se poate, data viitoare cand identificati asa ceva, va rog dati un id de tranzactie pentru a putea identifica ce s-a intamplat.

Am facut un update ar trebui sa nu mai existe probleme.
Teoretic Cheesy
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Acum vreo 2 zile am incercat sa incarc cartela dar imi zicea din prima ca adresa BTC este expirata. Daca dadeam sa genereze alta la fel zicea. Am incercat pe alt site si acolo a mers, dar cred ca ei aveau sistem de la altii.


OK . Am trimis asta echipei de suport implementare. Revin. Multumesc
full member
Activity: 227
Merit: 100
Acum vreo 2 zile am incercat sa incarc cartela dar imi zicea din prima ca adresa BTC este expirata. Daca dadeam sa genereze alta la fel zicea. Am incercat pe alt site si acolo a mers, dar cred ca ei aveau sistem de la altii.


Exact acelasi lucru am intampinat si eu numai ca nu era la kartela ci la alt site si aparea expirata fara sa fi aparut vreo adresa. Dupa cateva incercari am reusit ,si din aceasta cauza cu expirarea am platit un pic mai scump incercand de 3 ori. Ideea e ca alte siteuri nu te lasa sa faci din nou paymentul trebuie reluat tot procesul cu anularea 1st order.
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
Acum vreo 2 zile am incercat sa incarc cartela dar imi zicea din prima ca adresa BTC este expirata. Daca dadeam sa genereze alta la fel zicea. Am incercat pe alt site si acolo a mers, dar cred ca ei aveau sistem de la altii.
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut

poti sa imi spui mai multe despre problemele intampinate ?

Let me know.

Merci

Antonio
full member
Activity: 227
Merit: 100
Salut,

partenerii nostri de la www.vola.ro si www.fly-go.ro accepta de astazi plata cu bitcoin pentru toate produsele si serviciile din portofoliu.
Acestia se adauga unei liste in continua crestere de comercianti on-line cum ar fi : computergames.ro, pcgarage.ro, kartela.ro, etc

More to come. Njoy

http://www.dailybusiness.ro/stiri-turism/netopia-peste-10-comercianti-din-romania-incaseaza-bitcoin-printre-care-si-agentia-de-turism-vola-ro-106975/

Pacat ca aveti probleme cu sistemul Smiley)))

toate au probleme .
hero member
Activity: 508
Merit: 500
Vesti ca asta sa tot auzi in fiecare zi!
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
Bravo!!  Grin

Ma bucur tare! Chiar de la ei obisnuiam sa mai cumpar electronice.

Si daca plec in vacanta pe undeva o sa stiu unde sa ma uit  Grin
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Chiar, de cand accepta PcGarage BTC? Ca mi-a atras atentia cineva pe FB ca de-abia acum am aflat Cheesy.
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Sorry ca nu am spus si pe FB Cheesy
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Felicitari! Doar ce-am anuntat si pe FB ca PcGarage accepta Bitcoin: https://www.facebook.com/romania.btc/posts/354406111430369
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut,

partenerii nostri de la www.vola.ro si www.fly-go.ro accepta de astazi plata cu bitcoin pentru toate produsele si serviciile din portofoliu.
Acestia se adauga unei liste in continua crestere de comercianti on-line cum ar fi : computergames.ro, pcgarage.ro, kartela.ro, etc

More to come. Njoy

http://www.dailybusiness.ro/stiri-turism/netopia-peste-10-comercianti-din-romania-incaseaza-bitcoin-printre-care-si-agentia-de-turism-vola-ro-106975/
Jump to: