Author

Topic: 100 adet Arm ile mining kazandırır mı? (Read 221 times)

sr. member
Activity: 420
Merit: 250
March 24, 2018, 03:53:17 PM
Mining Çoğu cihazla yapılır ' işlemcisi ekran kartı ' olanla diyelim. Elbet yapmaya başlarsın ama soğutma sistemi olmayan her cihaz risk barındırır. Yangın patlama maddi ve manevi ciddi zararlara yol açabilir. İşlemci ve masaüstü ekran kartı harici mining denemenizi tavsiye etmem, laptop da dahil denemeyiniz Wink
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Deneme amaçlı çin malı dual işlemcili tablet anakartları ile 1 ay süren 2 li rig yaptım.
Minergate ile xmr kazıyordum, ekstra soğutmama rağmen kapanmalar, hatalar, bağlantı kopmaları, elektrik kesintileri vs.. derken biraz uğraştırdı.
iş yoğunluğum nedeniyle çokda ilgilenemediğim için 100% tam zamanlı deneme yapamadım, ortalama %50 aktif kazım yaptım diyebilirim.
Arm dual 1200 mhz işlemci 5 h/s nin üzerine çıkamıyor.
arm quad 1500 mhz işlemci 8-9 h/s civarını görebildim.
1 ay sonunda 3,5tl gelir getirdi
Tahminen 5-6KW civarı 2tl'lik elektrik kullandım

Öğrendiğim en temel bilgiler:
Düşük işlem gücü ile kazanç beklememek gerek.
rig'de ki cihaz sayısı artıkça çok daha fazla ilgilenmek gerekiyor. "kurarım bırakırım 1 ay sonra paralarımı sayarım" yok öyle bir dünya
ucuz donanımlar ile 2 li rig bu kadar sıkıntı verdiyse 100'lü rig kanser eder. madencilik için stabil çalışan belirli bir kalitenin üzerindeki donanımları kullanmak gerekiyor.

Kötü bir fikrin güzel bir tecrübesi oldu.
cevaplarınız için teşekkür ederim.

https://i.hizliresim.com/QV57Nv.jpg
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
February 17, 2018, 08:40:33 AM
standart madencilik için elindeki donanım uygun değil. ha yarın olur ayrı bir algoritma çıkar, cpu/gpu/asic resistant özellikli olur sadece mobil cihazlarla madenciliği yapılabilir olur o zaman iyi bir rig farmınız olabilir. ama standart algoritmalarda rekabet imkanınız malesef yok.
newbie
Activity: 28
February 12, 2018, 06:15:17 PM
kazandırır ama ilerde sorun yaşıyabilirsin
newbie
Activity: 266
February 12, 2018, 01:51:25 PM
Hocam cpu gpu ile btc mining devri bitti,

onun yerine gpu alıp ethereum mining yapabilirsiniz hem de getirisi olur.
full member
Activity: 840
Merit: 111
February 12, 2018, 12:21:47 PM
Bende ekranı çatlak, bataryası bozuk, modası geçmiş telefonlarla yaptım teleonlarım; samsung noteII 22h/s, a5 12 h/s , s4 mini 8 h/s
açıkçası hobi amaçlı yapılabilir ben monero kazdım öyle uğraşacagına  git 2 tane gpu al sli veya crosfire ile bağla sağlamca ufaktan mine etmeye başla.
newbie
February 12, 2018, 11:23:10 AM
Tablet anakartlarında bütün donanımlar onboard olduğu için anakart dedim.
Arm tabanlı android cihazlar. Sanırım google play üzerinden indreceğim uygulama ile mine yapabilirim.
Cortex a7-a8-A9 tabanlı ortalama 1ghz işlemcileri 300-500mhz SoC grafik işlemcileri var. Orta alt seviye bir cep telefonu performansında diyebiliriz.
member
Activity: 224
Merit: 12
February 12, 2018, 10:54:04 AM
Anladığım kadarı ile işlemci ile mining yapmak istiyorsunuz. İşlemciniz nedir anakartın pek bir espirisi yoktur.
newbie
February 12, 2018, 10:38:44 AM
Merhaba;
Maden konusunda hiç tecrübem yok ama elektronik bilgisi ve teknoloji takibi konusunda iyi sayılırım. Yani hiç bir şey bilmiyor değilim.
Maden konusunda tecrübeli arkadaşların tecrübelerinize dayanarak sizden bir fikir almak istiyorum.
Elimde 100 adet ucuz tablet anakartı var. Bu anakartları ekransız ve pilsiz olarak sadece tablet anakartları ile mining yapsam. Tabiki güç kaynağı olarakta adaptörlerini kullanmadan 100 tablet anakartı için mine işlemi sırasındaki akımı 100 ile çarpıp(tahminen toplam 200-300watt) güç olarak en uygun güç kaynağını sağlasam kar veya zarar etme ihtimalim % kaç sizce

işlem zorluğu nedeniyle anakartların yanma ihtimali yok çünkü çok daha ağır ve uzun süreli benchmark ile denemelerimi yaptım. olurda yansa bile sıkıntı yok.
Jump to: