Author

Topic: 1000 Yatırımlar Holding A.Ş. Halka Arz (BINHO) (Read 631 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Valla şimdi görünce şaşırdım, iyi yükseliş sergilemiş tekrardan, güzel kar bıraktı diye hatırlıyorum, şuan kaçtan sattığımı net hatırlamıyorum ama kötü bir zamanda halka arz olmamışlardı.
Valla hala tutan varsa iyi kazandı ve kazandıracak gibi de duruyor. Tekrardan bol kazanç dileyelim hold edenlere.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
125 liradan başladığı halka arz hayatına şu sıralar 670 TL gibi bir fiyattan devam eden teknoloji şirketi. Halka arz olduktan sonra 350 lira civarına çıktıktan sonra borsanın genel düşüş sürecinde 200 lira civarına düşmüş ve borsa geri yeşillenmeye başlaması ile beraber 705 TL civarını bulmuştu. Nerede ise kısa dönemde 3,5x, halk arzından sonra ise 4,5x yapmış oldu. Eğer tutan veya yatırım yapan arkadaşlar var ise hayırlı olsun.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
[quote Alınabilir gibi görünüyor fakat alım düşündüğünüz baz fiyat nedir önemli olan o Smiley 1000 Yatırımlar Holding yeni kurulmuş olması beni biraz tedirgin ediyor elimizde çok fazla geçmiş verisi bulunmuyor ama bünyesinde 5 şirket bulunan ve bu şirketler ulaşım, yazılım, enerji gibi sektörlerden oluşuyor hatta elektrikli şarj istasyonları için çalışmaları var.
[/quote] Bu mesajı paylaşıyorum ve bu hisseyi elde tutmadığıma şaşırıyorum bünyesinde şirketler potansiyeli yüksek teknoloji şirketleri her daim iş anlaşmaları yapabilecek işleri büyütebilecek gibi görünüyor bu nedenle 300 lira seviyesinde güzel bir düzeltme olduğunu düşünüyorum 270-300 lira seviyelerinden alanlar güzel kâr yaptı.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
1000 Yatırımlar Holding BİNHO tavan bozma düzeltmesinin ardından tekrardan tavan olarak yükselmeye devam ediyor. Holdingin bünyesindeki şirketlerin potansiyeli olduğunu düşünüyorum daha öncede bunu belirtmiştim. Halka arz lot sayısının az olmasıda bu kadar değerlenmesinde etkili ama birincil faktör şirketlerin sektörleri diye düşünüyorum.

İyi bir kazanç şimdiden bıraktı Binho, satmayanlar için son dönemin karlı projelerinden birisi oldu halka arzlar içerisinde, ben halka arzları toplayıp yavaş yavaş satan birisi olarak tavan bozduğunda sattım ama satmayabilirdim de, şu an yatırımcısı da kazandı çünkü dün ve cuma günü güzel alım fırsatları verdi,
hero member
1000 Yatırımlar Holding BİNHO tavan bozma düzeltmesinin ardından tekrardan tavan olarak yükselmeye devam ediyor. Holdingin bünyesindeki şirketlerin potansiyeli olduğunu düşünüyorum daha öncede bunu belirtmiştim. Halka arz lot sayısının az olmasıda bu kadar değerlenmesinde etkili ama birincil faktör şirketlerin sektörleri diye düşünüyorum.
hero member
Hissenin el değiştirme oranına göre hemen hemen tavan bozacağı sinyalini veriyor dünkü tavan bozması bir nevi buna örnekti dünkü işlem hacminin neredeyse 4 katı bu gün işlem gördü. ~ 5,15 katrilyon işlem hacmi ile THYAO ve BİNHO dan sonra işlem hacminde 3. sıradaydı. Önümüzdeki hafta için daha az hacimle işlem göreceğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
şu anki tabloya göre ben bir tavan erken davranmış gibi gözüküyorum ama bu işler her zaman böyle ilerlemiyor, günlerce tavanda görülen alımlar bir anda tabana dönüp günlerce kilitlenebiliyorlar, binho'da aynısı olur diyemiyorum çünkü tamamı eşit, bu kağıtları toplayacak adamın işi kolay değil, bu yüzden kısa bir duraklamadan sonra dökülenleri toplayıp günlerce süren bir tavan serisine devam da edebilir ama hangi seçeneğin gerçekleşeceğini tahmin etmek neredeyse imkansız olduğu için ve elimizdeki hisse miktarı çok az olduğu için bu tür şeylerle uğraşmak yerine bu gibi dönüm noktalarında vedalaşıyorum hepsiyle (istisnasız)...
hero member
Dünkü tavandan satmıştım çünkü dolaşımdaki sayısı baya bir artmıştı dün tavan bozmadan sonra tekrar toparlamış olsada bu gün satmak isteyende çok olacağını düşünüyordum. Gün içinde en yüksek 304 lira seviyesine çıkmış olsada tutunamadığını gördük. Fiyat biraz düşerse belki alınıp uzun vade tutulabilir diye düşünüyorum.(YTD)
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ben de bugün itibariyle vedalaştım kendisiyle. Biraz geç oldu ama cuma günü satacağımı söylemiştim. Bugün de tavan gitmesini bekliyordum Ama öyle olmadı sağlık olsun. Fazla bile gitti yatırım holding olduğu için. 2x de çıkmak gerekiyormuş tam anlamıyla. Uzun süredir halka arz olmadığı için insanlar elinde tutmak istedi ve tavan bozunca satış üstüne satış gelir zaten.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Bugün öğlen tavandeyken sattım çıktım Binho'dan, ilk açılışında tavan için uğraşıyordu, dedim tavan olunca satarım.
Günü kapatırken tavanda bekleyen lot sayısı çok azdı, büyük ihtimalle yarın tavan olmayabilir ama olursa da zar zor olacaktır diye düşünüyorum.
Buradan sonra yoluna Binho ile devam edenlere bol kazanç dilerim.

En mantıklı seçeneği bugün satarak yapmışsınız. Ben bekleyerek bugün tavanda kaç lot emir olacağını merak etmiştim. Yarın ben de erkenden satmayı düşünüyorum artık beklemenin mantığı yok. 3 lottan maksimum kazancı aldık sayılır özellikle bu kadar eski dönemlerden uzak olduğumuz dönemlerde.

Yeni arzlara katılım sağladım ve yarın son gün onlarda, onlar da bu kadar kazandırsa yeterli benim için doğalgazı açtığımız bu dönemde doğalgaz faturası için destek olması yeterli.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Bugün öğlen tavandeyken sattım çıktım Binho'dan, ilk açılışında tavan için uğraşıyordu, dedim tavan olunca satarım.
Günü kapatırken tavanda bekleyen lot sayısı çok azdı, büyük ihtimalle yarın tavan olmayabilir ama olursa da zar zor olacaktır diye düşünüyorum.

Bundan sonra için yoluna devam edenler muhtemelen test amacıyla elindeki hisseleri satmayanlar olur. Ben de yarın satmayı düşünüyorum. Duruma göre tabana yapıştırmazlarsa iyi olur. Fiyat artış yaşarsa da satmayı düşünüyorum. Yani yarın artık ben de el değiştirmeyi düşünüyorum. Kısa günün kârı cebe yakışır.
legendary
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Sattım gitti. Düşerse alım yapacağım halka arzlardan.

Alınabilir gibi görünüyor fakat alım düşündüğünüz baz fiyat nedir önemli olan o Smiley 1000 Yatırımlar Holding yeni kurulmuş olması beni biraz tedirgin ediyor elimizde çok fazla geçmiş verisi bulunmuyor ama bünyesinde 5 şirket bulunan ve bu şirketler ulaşım, yazılım, enerji gibi sektörlerden oluşuyor hatta elektrikli şarj istasyonları için çalışmaları var.

Yarın büyük ihtimalle tavandan açmayacak çünkü tavanda bekleyen lot sayısı 700 bin civarı diye okudum Telegram’dan. Bin holding erken bir açılış yapmış olsa da potansiyel taşıyor gibi. Derinlemesine araştırma yapmadım ama yatırım yapmaya karar veriyorsanız derinlemesine holdingi araştırmanızı tavsiye ederim. Ne olur ne olmaz yüksek paralar bağlanıyorsa iyi araştırma yapılmalı.

Yeteri kadar tavan yaptı zaten hocam. Tavan açmasa da en azından kazançlı çıkardı. Ben Tarkim beklentisi ile doluydum ama sanırım %100’u biraz geçerek tavanı bozuyor. Yine de konulan parayı 2 katına çıkarması son zamanlarda olan arzlara göre gayet iyi sayılır. Pazartesi günü diğer arzlar da tavan bozabilir. Duruma göre artışları artık durdurabilirler.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324

Alınabilir gibi görünüyor fakat alım düşündüğünüz baz fiyat nedir önemli olan o Smiley 1000 Yatırımlar Holding yeni kurulmuş olması beni biraz tedirgin ediyor elimizde çok fazla geçmiş verisi bulunmuyor ama bünyesinde 5 şirket bulunan ve bu şirketler ulaşım, yazılım, enerji gibi sektörlerden oluşuyor hatta elektrikli şarj istasyonları için çalışmaları var.

Yarın büyük ihtimalle tavandan açmayacak çünkü tavanda bekleyen lot sayısı 700 bin civarı diye okudum Telegram’dan. Bin holding erken bir açılış yapmış olsa da potansiyel taşıyor gibi. Derinlemesine araştırma yapmadım ama yatırım yapmaya karar veriyorsanız derinlemesine holdingi araştırmanızı tavsiye ederim. Ne olur ne olmaz yüksek paralar bağlanıyorsa iyi araştırma yapılmalı.
hero member

sr. member
Activity: 968
Merit: 292

hero member
Yarın tabana bile düşebilir hiç belli olmaz Tarkim kadar tavan yapacağını sanmıyorum hem halka arz lot sayısı hemde fiyatı Tarkim'den fazla bu nedenle bu seviyelere bile gelmesi bence gayet iyi hem tutar olarak fazla dağıtıldığı için güzelde kâr bıraktı (çorba parasından fazla Smiley) bundan gelen kâr ile Ekos hissesini tutarım.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
galiba bugün 3 milyon lottn fazla olarak satış gerçekleşti. seansın açılışında tavanı bozsa da tekrardan tavana döndü ama ben de forumdakiler gibi uğraşmadım ve iki hesabımda da direkt olarak satış emrini verdim. genelde satış sayıları artış şu şekilde oluyor:

1. gün: 1 milyon satış
2. gün 3 milyon satış
3. gün 5 milyon satış ve tabana rahmet okutuyorlar.

binho'nun özellikleri tarkim gibi birkaç gün daha tavan gidecek gibi duruyordu ama bugün ya bizlere oyun yaptılar ya da dediğimiz gibi artık en fazla bir gün daha tavan yapacak gibi.
hero member
Bu gün tavan fiyattan elimde bulunan üç lot hisseyi satmış bulunuyorum. İşlem hacmi Bir katrilyonun üzerine çıktı yani epey artmış durumda. Bugünkü açılışta tavana yakın bir seviyeden açıldı sonrasında kısa süreli tavan bozmuş olsa da tekrardan tavan yaptı. Bundan sonrası için risk daha fazla bu nedenle satmayı tercih ettim.
hero member
Yarın sabah seansı açılışıyla birlikte tavan fiyattan satış emri göndereceğim benim için yeterince
 çıktığını düşünüyorum. Binho tavanda bekleyen lot sayıları azaldı yarın biraz daha azalacak işlem hacmide artıyor. Bu kadar kar bana yeter diyerek noktalayacağım.
legendary
ben bugünkü tavan ile birlikte verdim, 3 veya 5 gün daha tavan alsam cebimde bir şey değiştirmeyecek, ne olsa yalnızca halka arzdan girmişim...

ancak, el değiştirme oranları hızla yükseldi. yani, artık satanlar çoğunlukta diyebiliriz. ayrıca, tavanda bekleyen alımlar günlerdir 8 milyon civarındaydı ama bugün ve şu an itibariyle 4 milyonun altına indi.

tamamı eşit dağıtım olduğu için yola iyi bir seri ile devam etme ihtimali var ama benim satış kriterlerimi karşılayan veriler ile karşı karşıya kaldığım için birkaç güncccccük daha bile olsa beklemek istemedim.
legendary
Günü tavanla açılış yaptı, 5 Milyona yakın Lot tavanda bekliyor, biraz düşüş var bekleyen Lot sayısında ama fiyata göre normal.
Diğer halka arzlar da tavan serisiyle devam ediyor, nazar değmesin tabi ki Smiley
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Cuma gününe kadar tavan bozmadan gitmesini bekleyebiliriz fakat yeni haftada artık yavaştan lot sayısı azalır ve belki de bir sonraki pazartesi taban gidebilme ihtimali yüksek. Şuan da %94 kar yazdı ve büyük ihtimalle 2-3 gün daha tavan gidecek. Cuma günü gün kapanışıyla satmayı düşünüyorum çünkü pazartesi yavaştan düşüşe geçecektir gibi geliyor.

Hocam cuma gününe kadar yükselişi devam ederse son dönemde yapılan halka arzlar içinde en karlı olanlardan biri olacak sanırım. Özellikle 4 lot düşenler daha da mutludur diye düşünüyorum. Ben bu Çarşamba günü için kendime sınır koymuştum ilk başta ama görünüşe göre cuma gününe kadar beklemekten de zarar gelmez artık. Ama kafamda ufak bir düşüş sonrası bir daha çıkar mı diye sinsi bir soru da dolasmiyor değil hani 😅

Ben Cuma gününe kadar bir düşüş olacağını sanmıyorum, haftaya başlayabilir bunun düşüşü diye düşünüyorum.
Hala el değiştirme oranı çok düşük %8, yarın %10-12 arası olur heralde cuma ya kadar da düşüş sergilemez gibi duruyor. Tavanda bekleyen lot sayısında da pek bir değişiklik yok ama buna çok aldanmamak lazım Smiley

Tavanda bekleyen çok lot var. Hala toplam lottan fazlası tavanda bekliyor. El değiştirme oranı da söylediğiniz gibi çok düşük hala çoğu kişi halka arzdan elde ettiği lotları satmamış, bekletiyor. Bin holding arza en iyi şekilde girdi. Uzun süre tavan gider.

Hocam benim kritik eşiğim Çarşambaydi, birazdan durum netleşir ama tahminen bugün de yükselecek, sonrası eğer hala tavandaki lot miktarı aynı seviyelerde kalırsa önümüzdeki haftayı da bir şekilde beklemeyi denetebilir, ama cuma günü tahminen neredeyse 300 liraya dayanacak ki 4 lot dağıtılanlar süper kar etmiş olacaklar.
sr. member
Kaçıncı günü oldu bilmiyorum ama hala tavanı bozmadı ve tahminlerim gibi, hala üst seviyede alım tavanda bekliyor, yarın yine tavan açacağı neredeyse garanti, bir de arkadaşların değindiği gibi el değiştirme oranı hala düşük, bu oran yükselmedikten sonra tehlike arz etmiyor, zaten çok az parayla arza katıldığımız için bekletmek daha mantıklı,
sr. member
Cuma gününe kadar tavan bozmadan gitmesini bekleyebiliriz fakat yeni haftada artık yavaştan lot sayısı azalır ve belki de bir sonraki pazartesi taban gidebilme ihtimali yüksek. Şuan da %94 kar yazdı ve büyük ihtimalle 2-3 gün daha tavan gidecek. Cuma günü gün kapanışıyla satmayı düşünüyorum çünkü pazartesi yavaştan düşüşe geçecektir gibi geliyor.

Hocam cuma gününe kadar yükselişi devam ederse son dönemde yapılan halka arzlar içinde en karlı olanlardan biri olacak sanırım. Özellikle 4 lot düşenler daha da mutludur diye düşünüyorum. Ben bu Çarşamba günü için kendime sınır koymuştum ilk başta ama görünüşe göre cuma gününe kadar beklemekten de zarar gelmez artık. Ama kafamda ufak bir düşüş sonrası bir daha çıkar mı diye sinsi bir soru da dolasmiyor değil hani 😅

Ben Cuma gününe kadar bir düşüş olacağını sanmıyorum, haftaya başlayabilir bunun düşüşü diye düşünüyorum.
Hala el değiştirme oranı çok düşük %8, yarın %10-12 arası olur heralde cuma ya kadar da düşüş sergilemez gibi duruyor. Tavanda bekleyen lot sayısında da pek bir değişiklik yok ama buna çok aldanmamak lazım Smiley

Tavanda bekleyen çok lot var. Hala toplam lottan fazlası tavanda bekliyor. El değiştirme oranı da söylediğiniz gibi çok düşük hala çoğu kişi halka arzdan elde ettiği lotları satmamış, bekletiyor. Bin holding arza en iyi şekilde girdi. Uzun süre tavan gider.
legendary

sr. member

legendary
Binho güzel gidiyor, günü tavanla açtı yine, 2x yaptık sayılır, tavanda bekleyen lot miktarında da azalma yok, 7-8 Milyon lot duruyor, bu haftayı da bu şekilde kapatacaktır diye düşünüyorum tabi Bist düşüş sergilemez ise.

yeni halka arzlara kadar bozmaz büyük ihtimalle, buradan çıkanlar da oraya girer, bir önceki seriye göre iyi sayılabilecek karlar verdikleri için de yeni halka arzlarda yüksek talep oluşur ve dağıtılacak olan paylar düşer.

binho'nun el değiştirme oranı %5 civarlarına çıkmış, tamamı eşit ve tavanda bekleyen alım miktarı hala çok yüksek ama benim için en önemli kriter el değiştirme oranı olduğu için yarın vedalaşırım kendisiyle... tavandaki bekleyen lotlar hava tahminleri gibidir, bir anda bir kelebek kanat çırpar ve bütün tahminleri altüst edebilir. :)
legendary
Binho güzel gidiyor, günü tavanla açtı yine, 2x yaptık sayılır, tavanda bekleyen lot miktarında da azalma yok, 7-8 Milyon lot duruyor, bu haftayı da bu şekilde kapatacaktır diye düşünüyorum tabi Bist düşüş sergilemez ise.
legendary
sr. member
5 gün daha tavan gider mi? bilemiyorum ama giderse diğer halka arzlara göre kârı güzel olur. Satılan lot sayları el değiştirmeler ve işlem hacmi az çok ne zaman tavan bozacağını gösterebiliyor her gün sık sık işlem lot sayılarına göz atmakta yarar var.

Hala tavanda yüksek sayıda lot var ve tavan bitirdi bugünü de. Yarında aynı şekilde devam edebilir. Kolay kolay tavan bozamayacak gibi sanki. Binho son zamanlarda iyi kazandıran halka arzlardan birisi olabilir. Kar olarak iyi bir yüzde kazandırabilir. 50-100 lira kar bırakan hisseler gibi olmayacak.

Şayet yarın da yükselişe devam ederse neredeyse lot başına yüzde yüz kar elde edilmiş olur ki bu pek azımsanacak bir kazanç değil günümüz şartlarında. Ki görüntüye göre bu haftayı bu şekilde geçirmesi ihtimali de var ki bu durumda da cuma gününe çok iyi şartlarda kendisiyle vedalasabilirim.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
5 gün daha tavan gider mi? bilemiyorum ama giderse diğer halka arzlara göre kârı güzel olur. Satılan lot sayları el değiştirmeler ve işlem hacmi az çok ne zaman tavan bozacağını gösterebiliyor her gün sık sık işlem lot sayılarına göz atmakta yarar var.

Hala tavanda yüksek sayıda lot var ve tavan bitirdi bugünü de. Yarında aynı şekilde devam edebilir. Kolay kolay tavan bozamayacak gibi sanki. Binho son zamanlarda iyi kazandıran halka arzlardan birisi olabilir. Kar olarak iyi bir yüzde kazandırabilir. 50-100 lira kar bırakan hisseler gibi olmayacak.
hero member
Evet bazılarında bir lot fazla var kıskanıyoruz bu büyük kârlarını Smiley Binho işlem hacmi halen oldukça düşük öyle görünüyorki bu günü rahatça tavanda tamamlayacak böyle devam ederse yarın için rahat bir tavan yapar ümidim var bakalım gelişmeler nasıl olacak.
legendary
5 Gün daha tavan giderse tadından yenmez, çok güzel kazandırır valla şahsen bana 4 lot gelmişti ve bu güzel bir fark yaratıyor kazançlarda, umarım en az bi 5 gün daha gider, sonuçta arkası sağlam bir firma bildiğiniz gibi, bu firma gitmeyecekte hangi firma gidecek. Smiley

4 lot ile 3 lot arasında daha büyük farklar olacak siz şimdiden bizden %33 daha fazla kazanacaksınız, bu yüzden şanslısınız bizim 3 lotumuz varken sizin 4 lotunuz var Smiley

Bi 5 gün daha gider bence de neden gitmesin, arkası sağlam lotu az bireysele eşit, el değişim oranı düşük,

Şuan twitterda gördüğüm fenomenler de bu şekilde konuşuyorlar, el değişim oranı düşük diyorlar, Pazartesi günü nasıl hareket edecek bu belirleyici olacaktır.
Pazartesi devam ederse bu şekilde 10 günü görür tavanda sanki, umarım görür herkes güzel paralar kazanır çünkü son halka arzlar çay çorba paraları veriyor nerdeyse.
sr. member
5 Gün daha tavan giderse tadından yenmez, çok güzel kazandırır valla şahsen bana 4 lot gelmişti ve bu güzel bir fark yaratıyor kazançlarda, umarım en az bi 5 gün daha gider, sonuçta arkası sağlam bir firma bildiğiniz gibi, bu firma gitmeyecekte hangi firma gidecek. Smiley

4 lot ile 3 lot arasında daha büyük farklar olacak siz şimdiden bizden %33 daha fazla kazanacaksınız, bu yüzden şanslısınız bizim 3 lotumuz varken sizin 4 lotunuz var Smiley

Bi 5 gün daha gider bence de neden gitmesin, arkası sağlam lotu az bireysele eşit, el değişim oranı düşük,
legendary
hero member
sr. member
En son 3 halka arz içinde şimdilik bir sorun görünmüyor, pazartesi günü az çok tavan bozabilecek olanlar kendini belli edecektir diye düşünüyorum işlem hacimlerine göre hisselerin el değiştirmelerine göre hesap yapılıyor. Pazartesi gün içinde gelen taleplere göre yön belli olur.

Binho önümüzdeki haftayı da bu hafta gibi geçirirse tadından yenmez hocam, şu an aktif iki halka arzın kağıdı var elimde hemen hemen aynı zamanda halka arz oldu şirketler, haftaya cates halka arzının kaynağını en azından bunlardan çıkarıp yoluna devam ederim. Gerçi cates için pek de olumlu konuşan yok ya hayırlısı artık.
hero member
Burada hedefim bu cuma vedalaşmak üzereydi muhteremle ancak hem işlem hacmi hem de tavanda bekleyen lot miktarına bakıp ayrıca değerli forumdaşların da fikirleri benzer yönde olunca en kötü ihtimalle önümüzdeki çarşambaya kadar garajda tutacağım arkadaşı, mevcut manzaraya göre daha erken tavan bozma ihtimali sanırım çok düşük ve hazır 375 ile 400 üzeri kazanma şansı varken değerlendirmek lazım.
Hocam acele etmeyin kesinlikle şuan için işlem hacmi oldukça düşük görünüyor. Bu günkü işlem hacmi şimdilik 30 milyonda yani bu haftayı böyle kapatır gibi duruyor pazartesi tekrardan inceleyip ona göre bakarak değerlendiririz. Pazartesiden itibaren günlük olarak mesaj atacağım en azından tavan bozma ihtimali var diye söylerim Smiley

Teşekkürler @zekibey hocam. daha önce defaten söylediğim gibi, ben kendimi minik katılımcı olarak görüyorum halka arzlarda. burada verilen 375 lira, yani normal şartlarda cumartesi pazar günkü harcamalarım kadar, bu para kaç lira olursa bana yeter mantığıyla hareket ediyorum, mesela 375 liradan beklentim en fazla 2 kat olması, fazlasını da kazandırabilir belki ama benim yeter diyeceğim yer orası, onun için en kötü çarşambaya kadar beklerim dedim ben. ha daha fazla beklenebilir mi, elbette tecrübeli arkadaşların fikirleri bu yönde olabilir ona da saygı duyarım.

Bence en az 2 kat gelir iyidir, fazlası daha iyidir. Halka arzlara yatırdığımız para gerçekten çok az. Eskiden ilk dönemlerde binlerce liralık verdiği lotlar ile çok iyi kazandırıyormuş ancak artık kazandırdığı devede kulak miktarlar. Bu yüzden ister çıkar ister kalırsınız. Binho biraz 2 kattan fazla potansiyel taşıyor bence. Hala tavanda 8 milyona yakın lot beklemede.

Aynı şeyleri düşünüp yazmisiz zaten hocam, o yüzden sorun yok, ortaya koyulan para 375 lira, yeri geliyor birkaç katını market alışverişinde harcıyoruz zaten, keşke dediğiniz gibi daha çok lot düşse kişi başına, o zaman tadından yenmezdi özellikle bazı halka arzlardan elde edilecek kârlar. hele bir önümüzdeki hafta gelsin belki karar değiştiririz hocam.

Aynen hocam bir gelecek haftaya bakalım. Duruma göre satışa başlarız. Ben genelde tavan bozduktan sonra biraz bekliyorum tekrar tavan olursa ertesi günkü durumu inceliyorum. Eğer ertesi gün tavan başlamazsa satıyorum. Bunlarda da böyle bir hareket yapacağız sanırım. Binho 400-500 bırakır bence.
hero member
En son 3 halka arz içinde şimdilik bir sorun görünmüyor, pazartesi günü az çok tavan bozabilecek olanlar kendini belli edecektir diye düşünüyorum işlem hacimlerine göre hisselerin el değiştirmelerine göre hesap yapılıyor. Pazartesi gün içinde gelen taleplere göre yön belli olur.
sr. member
Burada hedefim bu cuma vedalaşmak üzereydi muhteremle ancak hem işlem hacmi hem de tavanda bekleyen lot miktarına bakıp ayrıca değerli forumdaşların da fikirleri benzer yönde olunca en kötü ihtimalle önümüzdeki çarşambaya kadar garajda tutacağım arkadaşı, mevcut manzaraya göre daha erken tavan bozma ihtimali sanırım çok düşük ve hazır 375 ile 400 üzeri kazanma şansı varken değerlendirmek lazım.
Hocam acele etmeyin kesinlikle şuan için işlem hacmi oldukça düşük görünüyor. Bu günkü işlem hacmi şimdilik 30 milyonda yani bu haftayı böyle kapatır gibi duruyor pazartesi tekrardan inceleyip ona göre bakarak değerlendiririz. Pazartesiden itibaren günlük olarak mesaj atacağım en azından tavan bozma ihtimali var diye söylerim Smiley

Teşekkürler @zekibey hocam. daha önce defaten söylediğim gibi, ben kendimi minik katılımcı olarak görüyorum halka arzlarda. burada verilen 375 lira, yani normal şartlarda cumartesi pazar günkü harcamalarım kadar, bu para kaç lira olursa bana yeter mantığıyla hareket ediyorum, mesela 375 liradan beklentim en fazla 2 kat olması, fazlasını da kazandırabilir belki ama benim yeter diyeceğim yer orası, onun için en kötü çarşambaya kadar beklerim dedim ben. ha daha fazla beklenebilir mi, elbette tecrübeli arkadaşların fikirleri bu yönde olabilir ona da saygı duyarım.

Bence en az 2 kat gelir iyidir, fazlası daha iyidir. Halka arzlara yatırdığımız para gerçekten çok az. Eskiden ilk dönemlerde binlerce liralık verdiği lotlar ile çok iyi kazandırıyormuş ancak artık kazandırdığı devede kulak miktarlar. Bu yüzden ister çıkar ister kalırsınız. Binho biraz 2 kattan fazla potansiyel taşıyor bence. Hala tavanda 8 milyona yakın lot beklemede.

Aynı şeyleri düşünüp yazmisiz zaten hocam, o yüzden sorun yok, ortaya koyulan para 375 lira, yeri geliyor birkaç katını market alışverişinde harcıyoruz zaten, keşke dediğiniz gibi daha çok lot düşse kişi başına, o zaman tadından yenmezdi özellikle bazı halka arzlardan elde edilecek kârlar. hele bir önümüzdeki hafta gelsin belki karar değiştiririz hocam.
hero member

sr. member

hero member
sr. member
legendary
Bu haftayı kesinlikle tavanla kapatacaktır, daha ne verdiki ki, haftaya 2-3 gün daha tavan gidecek diye düşünüyorum ondan sonra pozisyon almak gerekli.
Bi yerden sonra kar satışların başlayacak bu hisseyi toplayanlar bizim de o ara çıkmamız lazım.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
%46 kar yaptı bugün. Mebla düşük ama rakamlar böyle. El değiştirme oranı da henüz %1 bile olmadı. Ayrıca düşük işlem hacmi ve tavanda bekleyen 8 milyon lot olumlu bir tablo çiziyor. Tavanda bekleyen alımlar 1 veya 2 milyona düşene kadar tutarım sanki bu hisseyi. 1 milyona veya 2 milyona eriyene kadar hızlı bir değişim olmaz benim tahminlerime göre. Bu haftayı tavan serileri ile rahat tamamlar bence.
hero member
Binho 4. gününüde tavan olarak kapattı ve günlük işlem hacmi oldukça düşük (8.6 trilyon lira) bu sevindirici bir haber. Tavanda bekleyen yaklaşık 8.3 milyon lot var Cuma günü de çok rahat tavan olarak kapatacağını düşünüyorum önemli olan haftaya ne durumda olacağı, eğer işlem hacmi olmazsa belki haftaya bile full tavan kapatabilir.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719

1 milyon lirayı bugün %50’den faize koyarsanız 12 ay sonra 1.500 bin lira olacak.1 milyon lira ile dolar alırsanız aynı kazancı elde etmek için doların 42 liraya yükselmesini bekleyeceksiniz.Önemli olan seneye bu zamanlarda dolar 42 lira olur mu?Eğer olmazsa faiz en cazip seçenek.

Tam bi talep olmaz bana kalırsa. Çünkü Doların artış hızı daha bi hızlı. Bi sene için kaçtan kaça geldiği belli bişi. Geçen sene bu zamanlar 18,5 liraymış 1 Amerikan doları. Şu anda 29 liraya yakın. Tabiki fena bi şekil sıkı para politikası uygulamaya başladı merkez bankası. Bunun etkisini hissedeceğiz mutlaka. Ama hiç riske girmeden bi senede %50 olarak TL kazanmak da az bişi diiil. Tercih edenler çıkacaktır mutlaka.

Binho'da tavanda bekleyen alımlar 8 milyonda kaldı gün boyunca. El değiştirme oranları da fena diiil. 4. güne göre çarpıcı bi değişim yok. Bana kalırsa rahat bi şekil tavan serisine devam eder bu hisse. Agrot, Ekos'tan biraz daha bi iyi şekil gidecek bana göre.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Ben açıkcası haftaya çarşamba gününe kadar tutmayı düşünüyorum ve o güne kadar tavan bozmamasını bekliyorum. Yaklaşık olarak 2xden fazla bir miktar kar bırakacak gibi gözüküyor. 3 lot aldık 375 tl civarına ve toplamda 800 tl yaparsa hisseleri elden çıkarmayı düşünüyorum. Duruma göre yine değiştiririm fakat benim hedefim burada en az 2x yapmak ve rahatlıkla yapacağını düşünüyorum.

Faizlerin artmasından sonra mevduat faizlerinde yaşanacak artışı da düşünürsek borsadan yavaş yavaş çıkışlar olacaktır. Borsadaki çıkışlar insanları mevduata yönlendirecek çünkü risksiz bir kazanç söz konusu olacak. Böyle olunca eskisi gibi uzun borsa rallileri olmayabilir. Bir seviye belirleyip ona göre satmak mantıklı geliyor kulağa.

Merkez bankası politika faizini 500 baz puan daha artırdı. Faizler %40 çıktı. Bu durumda da borsayı ve doları bırakıp faize geçecek sayısının kısıtlı kalacağını düşünüyorum. Yarından itibaren olacak hareketler faiz yükseltmenin devam yada tamam olmasını gösterecektir. Zamanında düşürmek yerine %25 civarına çıkartıp bu yangını herşeyi kasıp kavurmadan durdurmak yada minimum hasar durumuna getirselerdi şimdiki gibi artışları yapıp etkilerini gözlemezlerdi.

%25’de dursaydı da böyle olmazdı herhalde.Yani her şeyi faizi yükseltmemek, düşürmekle alakalı olduğunu düşünmüyorum.Ekonomik krizler farklı şekilde cereyan ederler.Bizde faiz düşürmek bir sebepti ama ana sebep üretimin olması, enflasyona sebep olan aşırı yüksek fiyat farkları, hayatı etkileyen bu etkiler ve vergilerin insanlar üzerindeki sonuçları oldu.

Politika faizi %40 ise mevduat faizleri tahminimce %50 civarında olacaktır.Bu durumda da net %50 faizi değerlendirmek isteyenler olabileceği gibi, parasını riske etmek istemeyen de olabilir.

1 milyon lirayı bugün %50’den faize koyarsanız 12 ay sonra 1.500 bin lira olacak.1 milyon lira ile dolar alırsanız aynı kazancı elde etmek için doların 42 liraya yükselmesini bekleyeceksiniz.Önemli olan seneye bu zamanlarda dolar 42 lira olur mu?Eğer olmazsa faiz en cazip seçenek.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Ben açıkcası haftaya çarşamba gününe kadar tutmayı düşünüyorum ve o güne kadar tavan bozmamasını bekliyorum. Yaklaşık olarak 2xden fazla bir miktar kar bırakacak gibi gözüküyor. 3 lot aldık 375 tl civarına ve toplamda 800 tl yaparsa hisseleri elden çıkarmayı düşünüyorum. Duruma göre yine değiştiririm fakat benim hedefim burada en az 2x yapmak ve rahatlıkla yapacağını düşünüyorum.

Faizlerin artmasından sonra mevduat faizlerinde yaşanacak artışı da düşünürsek borsadan yavaş yavaş çıkışlar olacaktır. Borsadaki çıkışlar insanları mevduata yönlendirecek çünkü risksiz bir kazanç söz konusu olacak. Böyle olunca eskisi gibi uzun borsa rallileri olmayabilir. Bir seviye belirleyip ona göre satmak mantıklı geliyor kulağa.

Merkez bankası politika faizini 500 baz puan daha artırdı. Faizler %40 çıktı. Bu durumda da borsayı ve doları bırakıp faize geçecek sayısının kısıtlı kalacağını düşünüyorum. Yarından itibaren olacak hareketler faiz yükseltmenin devam yada tamam olmasını gösterecektir. Zamanında düşürmek yerine %25 civarına çıkartıp bu yangını herşeyi kasıp kavurmadan durdurmak yada minimum hasar durumuna getirselerdi şimdiki gibi artışları yapıp etkilerini gözlemezlerdi.
hero member

legendary
hero member
7 gün tavan gidecektir diye düşünüyorum ben, güzel kazanç bırakacaktır diğer halka arzlara göre.
Emirlerin çoğu fake, bir anda silinebiliyor aynı kriptoda olduğu gibi, piyasa yapıcılar nasıl hareket ederse o şekil ilerler, bunu kurumsala satmadıkları için önce kurumsallar toplayacaklar ondan sonra bozulacaktır tavan.
Tamamı eşit dağıtım olması ve lot sayısının az olması dolayısıyla diğer halka arzlara oranla daha fazla tavan gitmesi beklenir. Dağıtılan lot sayısı az ama hisse fiyatı pahalı olduğu için miktar olarak diğer halka arzlara göre daha fazla kâr bırakabiliyor, 4 lot  alanlar daha fazla kâr yapacaklar bana ve bir çok kişi şansız olduğumuz için 3 lot alabildik Smiley

Çoğu kişi 3 lot almış herhalde. 4 alan sayısı muhtemelen azdır ve onlar daha çok kazanacaklar. Bu halka arz konusunda söylediklerinize katılıyorum. Bireysele eşit dağılım ayrıca az lot olduğu için önü açık gibi görünüyor. Şimdiden tavanlarında herhangi bir bozulma görünmüyor. Tavanlarda bozulma erkenden oluyor son zamanlarda. Binho ile birlikte bu trend bozulabilir yine 10 tavan görebilme ihtimali belki olabilir.
hero member
7 gün tavan gidecektir diye düşünüyorum ben, güzel kazanç bırakacaktır diğer halka arzlara göre.
Emirlerin çoğu fake, bir anda silinebiliyor aynı kriptoda olduğu gibi, piyasa yapıcılar nasıl hareket ederse o şekil ilerler, bunu kurumsala satmadıkları için önce kurumsallar toplayacaklar ondan sonra bozulacaktır tavan.
Tamamı eşit dağıtım olması ve lot sayısının az olması dolayısıyla diğer halka arzlara oranla daha fazla tavan gitmesi beklenir. Dağıtılan lot sayısı az ama hisse fiyatı pahalı olduğu için miktar olarak diğer halka arzlara göre daha fazla kâr bırakabiliyor, 4 lot  alanlar daha fazla kâr yapacaklar bana ve bir çok kişi şansız olduğumuz için 3 lot alabildik Smiley
legendary
legendary
Tarkm gibi bir seri yapması bekleniyor ve büyük ihtimalle öyle olucak. Hisse başı 350-400 TL’ye kadar tavan gidecektir diye düşünüyorum. Ondan sonrasını tabiki borsa istanbulun durumu ve tavanda bulunan lot sayıları belirleyecek gibi gözüküyor. Şöyle her halka arzdan bin türk lirası gelir elde etsek zaten tadından yenmez de şuanlık o kadar pay bile düşmüyor.
hero member
Binho bu gün 3. Tavanı, Tavandaki toplam lot sayı 7,64 milyon lot günlük hacim 3.4 milyon yani günlük çok az işlem oluyor. Tavanda bekleyen lot sayıları fake değilse 3-4 gün daha rahatlıkla tavan serisi devam edecek gibi görünüyor. İşlem hacmi arttı zaman tavan bozmaya yaklaşıyor demektir duruma göre buradan bilgilendirme yapacağım.
legendary
Cashback 15%
böyle giderse bu kardeş en az 10 tavan daha görür dostlar. insanlar boşuna 2. tarkim olayı yaşanacak dememiş sanki.

BİST kritik bi eşikte. 8 bini geçerse tüm hisseler pozitif bi çekim alanına girer. 8 binin altında erken tavan bozmalar da başlayabilir. Bana kalırsa takip edilmesi gereken yer orası. Ve şimdilik fena değiliz.

@Ondekinecakabilirim'in dediği konu en önemli nokta. bist'in son günlerde götü başı ayrı oynuyor. hamas, galiba 4 gün boyunca ateşkes gibi bir şey ilan etmiş. konuya tam hakim olamadım ama bu bilgi, her ne kadar haftasonuna gelmiş olsa da, borsanın biraz düzelmesine hatta hafiften yükselişe geçmesini sağlayabilir.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Binho için bu gün 2. tavanı toplam tavandaki lot sayısı ise 9.59 milyon lot, bu rakam size az gelmesin zaten toplam arz 9.5 milyondu Smiley diğer halka arzlara göre lot sayısı azdı ama fiyat yüksek olduğu için diğer halka arzlara göre daha fazla tutarlı almış olduk yani daha fazla kâr yapacağımızı düşünüyorum. Bu günkü lot hacmi ise 10.476 lot şimdilik güzel gidiyor.

3. tavanı 8 milyon bekleyen alım emriyle tamamladı. Halka arzda pay edilen lottan daha bi çok bekleyen alım emri var. Hoş pek bi lot vermedi. Kaç tavan yapacağı biraz önemsiz bu yüzden. Ama beklentileri karşılayacak arzlardan biri olacak Binho. Ayrıca el değiştirme oranı da %0.44. İki önemli veriye bakınca olumlu gözüküyor şimdilik. Bana kalırsa 3X yapabilir de. Ama 5X yapsa da bişi değiştirmiyecek. Çünkü 3 lot çok az.

BİST kritik bi eşikte. 8 bini geçerse tüm hisseler pozitif bi çekim alanına girer. 8 binin altında erken tavan bozmalar da başlayabilir. Bana kalırsa takip edilmesi gereken yer orası. Ve şimdilik fena değiliz.
hero member
Binho için bu gün 2. tavanı toplam tavandaki lot sayısı ise 9.59 milyon lot, bu rakam size az gelmesin zaten toplam arz 9.5 milyondu Smiley diğer halka arzlara göre lot sayısı azdı ama fiyat yüksek olduğu için diğer halka arzlara göre daha fazla tutarlı almış olduk yani daha fazla kâr yapacağımızı düşünüyorum. Bu günkü lot hacmi ise 10.476 lot şimdilik güzel gidiyor.
hero member
Ve bugün %10 ile başlayan BINHO devamını getirecek gibi görülüyor. Diğer hisse senetlerinden farklı olarak bunun biraz daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyorum çünkü dolaşımdaki lot sayısı az. Üstelik yanlış bilmiyorsam hepsi bireysele eşit dağıtılmış durumda. Tarkimde neler olduğunu hepimiz biliyoruz sıra Binholding’de olabilir.
Bireysele eşit olunca kurumsal yatırımcılara da dağıtım yapılıyor burada bireysele eşit demek istediği bireysel yatırımcıya eşit ama kurumsal yatırımcılara aynı miktarda eşit değil demek.

Tamamı eşit denildiği zaman borsadan al - sat menüsünden halka arza katılıyoruz ve tamamı eşit dağıtım oluyor ve kurumsal yatırımcılarda katılabiliyor fakat onlarda  bireysel ile eşit miktarda hisse alabiliyor yani fazladan verilmiyor. BINHO tamamı eşit dağıtıldı Smiley

hero member
Ve bugün %10 ile başlayan BINHO devamını getirecek gibi görülüyor. Diğer hisse senetlerinden farklı olarak bunun biraz daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyorum çünkü dolaşımdaki lot sayısı az. Üstelik yanlış bilmiyorsam hepsi bireysele eşit dağıtılmış durumda. Tarkimde neler olduğunu hepimiz biliyoruz sıra Binholding’de olabilir.
sr. member
Zaten daha fazla vereceğini düşünmemiştik, beklendiği gibi oldu. Muhtemelen 4-5 gün sonra satıp çıkarım, tavan bozduktan sonra vakit harcamayı pek mantıklı bulmuyorum.
Genel olarak borsadaki fiyatlar düşük aslında ama piyasa belirsiz olunca insan karar veremiyor. Buradan zaten çok bir kazanç olmayacak 100-200 alır çıkarız Cheesy

Hocam 2023 halka arzlar ile çorbayı kaynatma yılı oldu resmen, artık büyük çoğunluk hangi arzdan ne kadar lot düşer, kaç tavan yapar, fiyat nereleri görür rahatlıkla öngörüde bulunabiliyor. Memlekette mevcut ekonomik durum sebebiyle de yine benzer çoğunluk yatırım değil de üç yüz bes yuz ne alırsak kar olarak bakıyor olaya. Eminim ki ekonomik olarak refah seviyemiz yüksek olsaydı bu halka arzlar bu kadar revaçta olmazdı, olsa bile çoğunluk al sat tarafına ağırlık vermezdi.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
5 lot istedim 4 lot verir diye tahmin ediyordum 3 lot verdi. Smiley
sr. member
lot sayısı az olduğu için çoğu kişi 1000 yatırımlar'ın tarkim gibi olacağını söylüyor. bir de arkasında erdoğan ailesi olunca insanların gözleri dönmüş durumda. en kötü 20 gün tavan gider diyenleri duydum. neye göre böyle bir şey söylüyorsun diyince de erdoğan ailesi abeee diyorlar. lan hayat bu kadar kolay mı sizin için?

@gospodin hocam bu şirket özelinde, daha 1 yıllık bir şirketin halka arzında adı geçen ailenin bireyinin ortaklarından biri olması sebebiyle etkin olduğunu düşünüyorum, gerçi devamında da benzer sebepten şu kadar tavan yapar falan diyenlere de birşey diyemem, inşallah haklı çıkarlar, teknik olarak  dayanaklariyla çok ilgilenmiyorum çünkü ben minik katılımciyim😅
legendary
Cashback 15%
lot sayısı az olduğu için çoğu kişi 1000 yatırımlar'ın tarkim gibi olacağını söylüyor. bir de arkasında erdoğan ailesi olunca insanların gözleri dönmüş durumda. en kötü 20 gün tavan gider diyenleri duydum. neye göre böyle bir şey söylüyorsun diyince de erdoğan ailesi abeee diyorlar. lan hayat bu kadar kolay mı sizin için?
hero member
1000 Yatırımlar Holding A.Ş. 20 Kasım 2023 pazartesi günü borsada işlem görmeye başlayacak tavanı bol olsun diyelim. Fiyatı ben pahalı bulduğum için muhtemelen tavan bozduğu gün satarım yada 4-6 tavan arası işlem hacmi ve tavandaki bekleyen lot sayılarına göre elden çıkarırım. Arkası sağlam olduğunu söyleyen arkadaşlar aramızda 😁 10 tavan yapması lazım (ytd)
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Zaten daha fazla vereceğini düşünmemiştik, beklendiği gibi oldu. Muhtemelen 4-5 gün sonra satıp çıkarım, tavan bozduktan sonra vakit harcamayı pek mantıklı bulmuyorum.
Genel olarak borsadaki fiyatlar düşük aslında ama piyasa belirsiz olunca insan karar veremiyor. Buradan zaten çok bir kazanç olmayacak 100-200 alır çıkarız Cheesy
sr. member
5 istedim bana 3 tane vermişler tılsımım bozuldu önceden bir fazla alıyordum ama şimdi hep bir eksik alır oldum artık kim nazar ettiyse 🙂 Şimdi lot fiyatı pahalı olunca baya bir far ediyor çünkü 🙂 eşit dağıtım olduğu için kısa sürede tavan bozmaz bencede arkadaşlarında dediği gibi arkası sağlam 🙂

4 istedim 3 vermişler Allah razı olsun 😅 375 lira vererek milyon dolar kazanmak gibi bir amacım olmadığından yaklaşık olarak iki katına gelene kadar ancak beklerim gibi geliyor.ha olmadı 500 bandında yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler der sapkami alır çıkarım aga😅
hero member
Bana tam 4 lot gelmiş, tam da 4 lot için başvurmuştum iyi oldu, valla diğerlerine göre yine güzel kazandıracak, 3-4 gün gitse bile 250 TL kar bırakır 4 Lot verenlere.
Ben 7 günden fazla gideceğini düşünüyorum çünkü şirketin arkası sağlam Cheesy
İnşallah daha fazla gider daha iyi paralar kazanırız, son dönem halka arzlar pek kazandırmıyor.

Son dönemlerde gerçekten çok kötü grafikleri var halka arzların, bu konuda Tarkim’in eline su dökebilen bir arz bir türlü bulunamadı, belki binho onun kadar olmasa da 2x yapıp ana parasını çıkarır, bu arada bana da 3 geldi siz şanslıymışsınız 4 gelmiş hayırlı olsun Smiley
Tamamı eşit dağıtımlı halka arzlar ile bireysele eşit dağıtılan halka arzları karıştırmayın. Bireysele eşit dağıtımlı halka arzlarda kurumsal yatırımcılara çok daha fazla hisse veriliyor yani bireysele 10-20 lot veriliyorsa kurumsal yatırımcılara 100-200 bin lot veriliyor, kurumsal yatırımcı ilk tavandan itibaren kayda değer bir tutar kazanıyor bu nedenle ilk günden itibaren az az satabiliyorlar yada 3-5 tavan sonra tamamını sattığı için tavan bozmaya sebep oluyor.
Halka arzlara katıldıktan sonra hisseler dağıtılınca bir bakın kime ne kadar lot verilmiş ona göre az çok kaç tavan yapacağı belli olur. Agrotech halka arzını beğenmedim ve katılmadım Binho ve Ekos halka arzından önce tavan bozduğunu göreceksiniz.
sr. member
Bana tam 4 lot gelmiş, tam da 4 lot için başvurmuştum iyi oldu, valla diğerlerine göre yine güzel kazandıracak, 3-4 gün gitse bile 250 TL kar bırakır 4 Lot verenlere.
İnşallah daha fazla gider daha iyi paralar kazanırız, son dönem halka arzlar pek kazandırmıyor.

Son dönemlerde gerçekten çok kötü grafikleri var halka arzların, bu konuda Tarkim’in eline su dökebilen bir arz bir türlü bulunamadı, belki binho onun kadar olmasa da 2x yapıp ana parasını çıkarır, bu arada bana da 3 geldi siz şanslıymışsınız 4 gelmiş hayırlı olsun Smiley
legendary
kaçırdığım arzlardan biri oldu. başka uğraşlar ve meşgaleler nedeniyle dün müydü yoksa yarın mıydı derken gözden kaçırdım. tamamı eşit olduğu için el değiştirme oranı hızlı yükselmez. hızlı yükselse de tavanda bekleyen alımlar hisseye talep oluşturmaya devam edebilir. bence her türlü çok rahat 2x yapar ve fazlasına da gider. 500 kiyat, 500 kiyattır, en önemlisi bu kadar garanti 500 kiyat bence "riskli herhangi bir yatırımdan" bin kat daha iyidir.
hero member
5 istedim bana 3 tane vermişler tılsımım bozuldu önceden bir fazla alıyordum ama şimdi hep bir eksik alır oldum artık kim nazar ettiyse 🙂 Şimdi lot fiyatı pahalı olunca baya bir far ediyor çünkü 🙂 eşit dağıtım olduğu için kısa sürede tavan bozmaz bencede arkadaşlarında dediği gibi arkası sağlam 🙂
legendary
sr. member
Binho açıklanmış ve 3’er lot dağıtmış sanırım. İnternette 4 lota kadar dağıtım oldu denmiş ama ben 4 lot alamamışım, çevredekiler de hep 3 lot sahibi olmuş. 4 lotu neye göre veriyor bilmiyorum, 375 liralık dağıtım yapmışlar. Lot sayısı az ve tarkim gibi olmasa da 3x potansiyeli belki olabilir. 1000 liralık satıştan 700 lira kâr bırakabilir herhalde.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Sabah halka arzlara bakarken bu BINHO yu kaçırmışım. Gözümden kaçtı. Gitti bir kase çorba. Neyse diğer iki halka arza katıldım. Bakalım bu kaçırdığım yatırımdan ne kadar gelecek sizlere ve ne kadar kar elde edebilecekiniz. Katılan tüm arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden. Çorbacıda toptan kutlarsınız artık.  Sıcak sıcak.
legendary
Hesabımda yeterince nakitim olduğu için 5 lot alım emri gönderdim yoksa 4 gönderecektim tahmini 3-4 arası kişi başı dağıtım olacağını düşünüyorum. Lot fiyatı yarı yarıya daha düşük olsa daha güzel olurdu lot fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Yok yani satınca bize bir şey kalmıyor alırken kazanmak lazım 🙂 yarın 13.00 talep toplama bitiyor katılmayı unutanlar için hatırlatma olsun.

Lot fiyatı düşük olsa ne fark eder ki adamlar bu seferde satılacak Lot sayısını arttırır aynı hesaba gelmiş olur yani.
Bizim için önemli olan yüksek meblağ alım yapabilmek, TAB gibi 3-4 gün tavan gitsin bunların 10-15 gün tavanına bedel para kazandırıyor.
hero member
Hesabımda yeterince nakitim olduğu için 5 lot alım emri gönderdim yoksa 4 gönderecektim tahmini 3-4 arası kişi başı dağıtım olacağını düşünüyorum. Lot fiyatı yarı yarıya daha düşük olsa daha güzel olurdu lot fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Yok yani satınca bize bir şey kalmıyor alırken kazanmak lazım 🙂 yarın 13.00 talep toplama bitiyor katılmayı unutanlar için hatırlatma olsun.

Ben de katıldım 5-6 lot talep ettim. Şimdi tam olarak kaç lot talep ettiğimi hatırlamıyorum. Kaç lot talep ettiğin önemli değil sonuçta vereceği 3 lot olacak bence de. Önemli olan kaç parayı göreceği. Benim tahminim %100 yapar en azından 375 lira bırakır.
hero member
sr. member
Saat: 10:30'da 4 hisse için alım girdim, yani 500 liralık daha da fazlasını vermez bu bile zor gelir büyük ihtimalle.
Her neyse umarım yüksek lot verir para kazanırız, Marketcap'i çokta büyük değil, her türlü 2x yapabilecek bir firma, 500 lük hisse verse 500 de kar bıraksa yeterde artar herkese.

Hocam ben de 4 hisse düşer umuduyla 4 hisselik alım girdim, aşağı düşer mi bilmem ama umarım düşmez çünkü 2x beklentisi bende de mevcut, bu ayki elektrik faturasını da buradan ödeyelim 😅 bu arada inşallah daha fazla lot düşmez...
legendary
Saat: 10:30'da 4 hisse için alım girdim, yani 500 liralık daha da fazlasını vermez bu bile zor gelir büyük ihtimalle.
Her neyse umarım yüksek lot verir para kazanırız, Marketcap'i çokta büyük değil, her türlü 2x yapabilecek bir firma, 500 lük hisse verse 500 de kar bıraksa yeterde artar herkese.
hero member
3-4 lot gibi dağıtım olur diye düşünüyorum. Tamamı eşit dağıtım yapılacak yani normal hisse senedi alır gibi halka arza katılacağız. Halka arza emir gönderme 14-15 kasım 2023 saat 10.30-13.00 saatleri arasında olacak. Kurumsal tarafında hisse olmayacağı için normal halka arzlara göre daha uzun süre tavan gidecektir.
erdoğan'ın yeğeni olması nedeniyle tavan işleminin biraz normalden biraz daha fazla olacağını düşünüyorum. çevremde kaç kişi varsa hepsi aynısını düşünüyor. en son yapılan tureks madencilik'te katılım sayısı beklenenden biraz daha az olmuştu, belki bunda da durum bu şekilde olabilir. sonuçta borsadan lot alır gibi alındığı için bazı kesim uzak kalabiliyor. ha ne mi olur? 3 tane alacağımıza 4 tane alırız en fazla.
Açılır açılmaz alım talebi göndermek gerekiyor 1 hisse fazla alabilirsek kârdır malum çok az hisse alınınca 1 hisse %33 fazla demek Smiley eşit dağıtım olduğu tavan sayısı normalden daha iyi olacaktır.

Yarın halka arzı başlıyor bu firmanın. Bu holdingin fiyatı bana yüksek geldi. 125 lira olan buydu herhalde öyle değil mi? Muhtemelen vereceği 3-5 lot olur ve bu 3-5 lot ile çok kazandırmaz çünkü tamamını bireysele vermiyor diye biliyorum. Ben düşük miktarlar ile katılım sağlamayı düşünüyorum bakalım kaç tavan görecek.
Evet hocam yarın ilk işlem günü saat 10.30-13.00 sattlerinde olacak çarşamba günü yine aynı saatlerde olacak toplam 2 gün.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Yarın halka arzı başlıyor bu firmanın. Bu holdingin fiyatı bana yüksek geldi. 125 lira olan buydu herhalde öyle değil mi? Muhtemelen vereceği 3-5 lot olur ve bu 3-5 lot ile çok kazandırmaz çünkü tamamını bireysele vermiyor diye biliyorum. Ben düşük miktarlar ile katılım sağlamayı düşünüyorum bakalım kaç tavan görecek.
legendary
Cashback 15%
3-4 lot gibi dağıtım olur diye düşünüyorum. Tamamı eşit dağıtım yapılacak yani normal hisse senedi alır gibi halka arza katılacağız. Halka arza emir gönderme 14-15 kasım 2023 saat 10.30-13.00 saatleri arasında olacak. Kurumsal tarafında hisse olmayacağı için normal halka arzlara göre daha uzun süre tavan gidecektir.
erdoğan'ın yeğeni olması nedeniyle tavan işleminin biraz normalden biraz daha fazla olacağını düşünüyorum. çevremde kaç kişi varsa hepsi aynısını düşünüyor. en son yapılan tureks madencilik'te katılım sayısı beklenenden biraz daha az olmuştu, belki bunda da durum bu şekilde olabilir. sonuçta borsadan lot alır gibi alındığı için bazı kesim uzak kalabiliyor. ha ne mi olur? 3 tane alacağımıza 4 tane alırız en fazla.
hero member
sr. member
Şu zamanda benim için yeni eski bir firma olması falan hiç fark etmiyor, kazanacağım parama bakıyorum. 250-300 Liralık bir Lot gelir buradan herhâlde fazlası gelmez.
Ülkece bazı durumlara zaten alışmış durumdayız, elden de bir şey gelmiyor maalesef adamlar dilediği gibi yönetiyor.

Yukarıdaki bilgiler işin detayı hocam yoksa çoğumuzun hiç umrunda değil kaç yıllık sirketmis, kim ortakmis, önemli olan ne kadar düşer kişi başı, kaç tavan gider, hedefimiz olan rakama ne sürede ulaşır gibi soruların cevaplarını bulabilmek. Belirli konularda bir süredir devam eden ihmaller yüzünden artık kaniksanmis durumdayız olan biteni, değişim için bireysel olarak yapabileceklerimiz de sınırlı maalesef.
legendary
Şu zamanda benim için yeni eski bir firma olması falan hiç fark etmiyor, kazanacağım parama bakıyorum. 250-300 Liralık bir Lot gelir buradan herhâlde fazlası gelmez.
Ülkece bazı durumlara zaten alışmış durumdayız, elden de bir şey gelmiyor maalesef adamlar dilediği gibi yönetiyor.

hero member
Şirket yeni kurulmuş bu kadar kısa sürede halka arzına onay almasıda enteresan geldi bana. Hisse fiyatı oldukça yüksek tamam arz edilen lot sayısıda az diyebilirsiniz ama totalde hacim 1.1 milyar lira yani Tarkim arzına göre neredeyse 2 kat hisse. Bu halka arz için 50-60 lira bandından arz olsaydı güzel olurdu. 3 arzdan sadece bir tanesini beğendim.

Hocam usame Erdoğan isimli ortak, cumhurbaşkaninin kardeşi Mustafa Erdoğan in oğlu, yani aklınızdaki enteresanligi belki bu şekilde aydinlatilabilir. Diğer ortakların da benzer alt yapıdan insanlar olması muhtemel. Baska türlü sadece bir yıllık bir şirketin bu şartlarda halka arzı kolay olmayabilirdi bence. Ha cumhurbaskaninin yeğeni olması ticaret yapmasına engel mi değil ama bazı kapıların daha erken açılacağı hepimizin malumu.
Açıkçası zaten başka bir şey olacağını tahmin etmiyordum o yüzden şaşırdım diyemeyeceğim Smiley Bu kadar kısa süre geçmişi olan bir şirketin halka arza başvuruyor olması hadi normal ama SPK'nın onay vermesi ise hiç normal değildi taki sebebide belli olmuş oldu bal tutan parmağını yalar demişler.
sr. member
Şirket yeni kurulmuş bu kadar kısa sürede halka arzına onay almasıda enteresan geldi bana. Hisse fiyatı oldukça yüksek tamam arz edilen lot sayısıda az diyebilirsiniz ama totalde hacim 1.1 milyar lira yani Tarkim arzına göre neredeyse 2 kat hisse. Bu halka arz için 50-60 lira bandından arz olsaydı güzel olurdu. 3 arzdan sadece bir tanesini beğendim.

Hocam usame Erdoğan isimli ortak, cumhurbaşkaninin kardeşi Mustafa Erdoğan in oğlu, yani aklınızdaki enteresanligi belki bu şekilde aydinlatilabilir. Diğer ortakların da benzer alt yapıdan insanlar olması muhtemel. Baska türlü sadece bir yıllık bir şirketin bu şartlarda halka arzı kolay olmayabilirdi bence. Ha cumhurbaskaninin yeğeni olması ticaret yapmasına engel mi değil ama bazı kapıların daha erken açılacağı hepimizin malumu.

Bunu bilmiyordum, o zaman 7-8 gün tavan gider diyebilir miyiz? Cheesy
Bahsi geçenler içerisinde BinBin’i bilmeyen pek yoktur. Martı’nın gelmediği her şehre gelip önce daha uygun fiyattan sonra daha geniş ağdan rakiplerini geçmeye çalıştı. Şu an piyasada çoğu kişi biliyor, bunun halka arza etkisi olmaz ama en azından boş bir şirket olmadığını söyleyebiliriz.
Zaten çok fazla bir şey düşeceğini sanmıyorum, katılırız 3-5 güne satarız yine çorba parası çıkar gibi

Normal şartlarda yukarıdan ( ki burada bahsedilen en yukarısı) birilerinin tanıdığı akrabası olmanız size hiçbir yerde ekstra bir durum saglamamasi lazım ama burası Türkiye. Burak akrabayı, bir yerde denk gelip fotoğraf çektiren bile kendini birşey sanıyor. Halka arzlar içinde bu kadar yeni olan var mıydı pek hatırlamıyorum, ha beklenen kâr oranını bırakır mı, umarım bırakır.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482

Bunu bilmiyordum, o zaman 7-8 gün tavan gider diyebilir miyiz? Cheesy
Bahsi geçenler içerisinde BinBin’i bilmeyen pek yoktur. Martı’nın gelmediği her şehre gelip önce daha uygun fiyattan sonra daha geniş ağdan rakiplerini geçmeye çalıştı. Şu an piyasada çoğu kişi biliyor, bunun halka arza etkisi olmaz ama en azından boş bir şirket olmadığını söyleyebiliriz.
Zaten çok fazla bir şey düşeceğini sanmıyorum, katılırız 3-5 güne satarız yine çorba parası çıkar gibi
sr. member

hero member
legendary
Cashback 15%
2022 yılında kurulmuş bir şirket, yani pek bir mazisi yok, arzın sadece en fazla yüzde 5 lik kısmının borç ödemede kullanılacak olması artı bir deger olarak görülebilir, maximum yüzde 85 civarı devam eden yatırımların sonlandırılması, alternatif yatirimlar ve hizmet kapasitesini arttırmaya yönelik mal ve hizmet alımlarına kullanılacakmis. Deneyimli arkadaşların fikirlerini gördükten sonra daha net karar verebilirim sanırım.

https://halkarz.com/1000-yatirimlar-holding-a-s/
hocam aslında yatırımların sonlandırılmasını da borç ödemesi olarak düşünebilirsiniz. sonuçta o paraları bir yerlerden borç olarak alacaklardı belki adamlar ama biz ellerine saydığımız için bu şekilde halledecekler.

1000 Yatırımlar Holding'in bünyesinde 5 şirket bulunmaktadır:
BinBin, Meta, Algoritma, Altay Enerji ve Go Sharing

aralarında bildiğimiz binbin var sanırım sadece. kurucu: https://twitter.com/kadirabdik
sr. member
2022 yılında kurulmuş bir şirket, yani pek bir mazisi yok, arzın sadece en fazla yüzde 5 lik kısmının borç ödemede kullanılacak olması artı bir deger olarak görülebilir, maximum yüzde 85 civarı devam eden yatırımların sonlandırılması, alternatif yatirimlar ve hizmet kapasitesini arttırmaya yönelik mal ve hizmet alımlarına kullanılacakmis. Deneyimli arkadaşların fikirlerini gördükten sonra daha net karar verebilirim sanırım.

https://halkarz.com/1000-yatirimlar-holding-a-s/
legendary
Merhabalar,

1000 Yatırımlar Holding 14-15 Kasım 2023 tarihlerinde halka arz olacak, Talep toplama 2 gün sürecek.

1000 Yatırımlar Holding 125 TL'den halka arz edilecek.

Halka arz büyüklüğü 1,1 Milyar TL, şirketin %20,21'i halka satışa sunuluyor ve 9,5 Milyon adet hisse satılacak.

Yıllık Gelirler;

2022 Hasılat; 270,4 Milyon TL. Brüt Kar; 132,3 Milyon TL
2023/6 Hasılat; 206,2 Milyon TL. Brüt Kar; 106 Milyon TL

Kaynak; https://halkarz.com/1000-yatirimlar-holding-a-s/

Jump to: