Author

Topic: 2. BTCJam Loan'ım (Read 2286 times)

sr. member
Activity: 655
Merit: 258
December 09, 2014, 03:38:54 PM
Ben mesela bu sistemde paramı riske edeceğime borsada takılırım, ufak oynamalardan kar ederim. Daha az riskli olur görüşündeyim. Geçen gün DOPEcoin'e bir alış yaptım 1 saat sonra sattım 250 liraya 60 lira daha kattım. Ama bu fırsat her zaman gelmiyor çoğu zaman ya çok durgun geçiyor ya güvenemiyorsun ama yine de böyle temkinli davranarak borsada oynaman BTCJam'den daha fazla kazandırır diye düşünüyorum. Dolandırılma riski, şerefsizlere para kaptırma riski de ortadan kalkar
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
December 09, 2014, 10:15:04 AM
Ben artık borç almak yerine sadece Invest yapıyorum 2 günde ciddi bir borç verdim millete bakalım karımız nasıl olacak. Sistem mükemmel ama aynı mükemmelliği insanlardan beklemek ütopya. Yalnız ciddi ciddi btcjam'i yatırım platformu olarak kullanan adamlar var örneğin TCD nickli eleman ciddi ciddi açılan her Loan'a yatırım yapıyor.
sr. member
Activity: 573
Merit: 250
December 09, 2014, 10:11:31 AM
Aslinda kacirdiginiz bi nokta var istediginiz kadar borc alin odeyin belli kriterlerden oturu A+ seviyesine cikmaniz olanaksiz. Kisi surekli borc alip geri oduyorsa tekrar kredi sistemine takiliyor ve sistem + puan vermiyor.
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
December 09, 2014, 10:05:06 AM
@cakır selam,

az önce btcjam'de Zafer denilen adamla atışmanızı gördüm tam olarak nedir bu adamın durumu ? ne olur ne olmaz diye invest etmedim güvenmediğim için. TC kimlik nosu filan ortalıkta mı bu adamın cidden ?

TC Kimlik numarasının ortalıkta olması BTCJam'in ve kendisinin hatası. Profil resmini kimlikli resmini çekip yüklemiş.

Geçen sene donanım haber'de birini dolandırdığı yazıyor.
GSS Prim sorgu sayfasında 5000+ TL borcu olduğu yazıyor.
Son 8 yıldır sigortalıyım dediği halde, sigorta dökümünde sadece son 8 ay sigortalı görünüyor.

Orada insanları uyarmaya çalıştım, isteyen yatırımını yapar isteyen yapmaz, bu onların bileceği iş.

Profil resmindeki kimlik pek okunmuyor da ondan sordum. ben 0.01 gibi bir invest yaptım nedeni ise cidden bu adamın güvensiz olduğuna kanaat getirmem. Çünkü bu kadar olumsuz eleştiriden sonra son Loan'ını ödeyip kendini temize çıkarıp daha büyük vurgun yapmak isteyecektir diye bir tahminde bulundum bir nevi kumar Smiley

Zaten bu loan'ı geri ödeyecek, A+ güven seviyesine ulaşıp 50+ BTC vurgun yapmayı planlıyor.
Yukarıda yazmıştım, borç al 2 günde öde, borç al 2 günde öde şeklinde bir yaklaşım %90 dolandırıcıların yaklaşımıdır. Sen 2 günde 10 BTC borç aldın, bunu hangi yolla 11 BTC yapıp borcunu ödeyeceksin? Bu parayı nerede değerlendireceksin? Ne yapacaksın nereye yatırım yapacaksın? sorularına cevap yok.
tek açıklaması "A+ olmak istiyorum".

Bunun tek anlamı olabilir; "dolandıracaksın insanları".

Bu siteden borç alacak arkadaşların bence geri ödemeye değil; parayı nasıl değerlendireceklerine odaklanmaları lazım.
hero member
December 09, 2014, 09:54:11 AM
@cakır selam,

az önce btcjam'de Zafer denilen adamla atışmanızı gördüm tam olarak nedir bu adamın durumu ? ne olur ne olmaz diye invest etmedim güvenmediğim için. TC kimlik nosu filan ortalıkta mı bu adamın cidden ?

TC Kimlik numarasının ortalıkta olması BTCJam'in ve kendisinin hatası. Profil resmini kimlikli resmini çekip yüklemiş.

Son 8 yıldır sigortalıyım dediği halde, sigorta dökümünde sadece son 8 ay sigortalı görünüyor.

Orada insanları uyarmaya çalıştım, isteyen yatırımını yapar isteyen yapmaz, bu onların bileceği iş.

Profil resmindeki kimlik pek okunmuyor da ondan sordum. ben 0.01 gibi bir invest yaptım nedeni ise cidden bu adamın güvensiz olduğuna kanaat getirmem. Çünkü bu kadar olumsuz eleştiriden sonra son Loan'ını ödeyip kendini temize çıkarıp daha büyük vurgun yapmak isteyecektir diye bir tahminde bulundum bir nevi kumar Smiley
legendary
December 09, 2014, 09:25:14 AM
@cakır selam,

hero member
December 09, 2014, 05:32:11 AM
@cakır selam,

hero member
December 09, 2014, 02:59:43 AM
Bu ilk defa loan verenleri hemen ödeyecekleri nerden buluyonuz ki

Açtığı Loan'ın açıklamasında yazıyor. bende de aynı şekilde yazıyordu mesela %100 olduğunda hemen ödeyeceğim diye. Ayrıca Title'ında da belirtiyor adam Kredi Puanımı yükseltmek için alıyorum vs diye.
sr. member
Activity: 655
Merit: 258
December 08, 2014, 07:11:21 PM
Bu ilk defa loan verenleri hemen ödeyecekleri nerden buluyonuz ki
legendary
Activity: 1484
December 08, 2014, 05:36:02 PM
Aslında başlıkta belirtilen kredi puanımı yükseltme amaçlı ifadesi de çok doğru bir yaklaşım. Gördüğüm kadarıyla 3 - 5 tane kredi puanı yükseltme amaçlı Loan kafadan kapanacaktır saat geçmeden. Benim hedefim kredi almak değil de aslında daha çok kredi vermek çünkü gördüğüm kadarıyla acayip karlı bir iş. Bugün 3 farklı Loan açıldı kapandı ve geri ödendi sorunsuz. Üçü de kredi yükseltme amaçlıydı.

aynen bende düşündüm verme olayını millet yağını çıkarmadan biraz kazanılabilir burdan
hero member
December 08, 2014, 05:33:55 PM
Aslında başlıkta belirtilen kredi puanımı yükseltme amaçlı ifadesi de çok doğru bir yaklaşım. Gördüğüm kadarıyla 3 - 5 tane kredi puanı yükseltme amaçlı Loan kafadan kapanacaktır saat geçmeden. Benim hedefim kredi almak değil de aslında daha çok kredi vermek çünkü gördüğüm kadarıyla acayip karlı bir iş. Bugün 3 farklı Loan açıldı kapandı ve geri ödendi sorunsuz. Üçü de kredi yükseltme amaçlıydı.
full member
Activity: 210
Merit: 100
December 08, 2014, 05:25:21 PM
Zafer denilen ve dolandırıcı olduğu iddia edilen eleman bozuk bir İngilizce'yle, yapacam dediği işlerin hiçbirini yapmadan, sürekli hızlı ödemeler yaparak toplamda 20 BTC'yi geçen bir yatırım aldı. Dediğiniz gibi belki 2. de şüpheyle yaklaşabilirler; ancak 4. ya da 5. de 5 BTC-10 BTC dediğinizde çok rahat %100 olacaktır BTCJam'deki topluluk biraz hızlı güveniyor insanlara gibi geldi bana Smiley

Yalnız dediğiniz yöntem, yaklaşım gerçekten çok doğru bir yaklaşım böylece BTCJam topluluğunda da herkesin bildiği, güvenilir bir yeriniz olacaktır...
legendary
December 08, 2014, 05:08:43 PM
Aslında hayır. 5 BTC dese hemen %100 olmaz.

Bu tarz site/olay vs'lerde "hemen geri ödemek" dezavantaj'dır.

Şöyle ki; 10 gün içinde 0.4, 0.5 şeklinde 10 loan alıp geri ödedim diyelim, 5 btc geri ödedim ortalama.

hop 11'i gün 5 btc'lik loan koydum, "kimse yatırım yapmaz". sebebi bellidir: "vurgun yapıp kaçacak" şüphesi.

kişiler her zaman ilk loan'lara yatırım yapar, çünkü bilir ki bu dolandırıcı da olsa ilk loanlarını mutlaka geri ödeyecek...

Bu tarz sitelerde güven kazanmak için başlıkta belirttiğiniz işleri yapın.
Mesela; "1 aylık %5 faizle 0.5 btc arıyorum altcoin trade yapacağım" dediğinizde loan'ınıza arada bir al-sat yaptığınız coinlerle ilgili kar görüntüleri vs paylaşın.
Ancak bu sayede doğru dürüst ve uzun vadeli sağlam yatırımcı bulabilirsiniz.
full member
Activity: 210
Merit: 100
December 08, 2014, 04:18:01 PM
Evet arkadaşlar ilk Loan'ı başarıyla tamamlayıp ödedikten sonra Kredi puanımı arttırmak için ikincisini de açıyorum. Yine ödeme için ödeme tarihini beklemeyeceğim. %100 tamamlandığı anda ödeme yapılacak.

https://btcjam.com/listings/29828-reputation-building-%231-&-2%25-intrest-rate

Şimdiden destek olan herkese teşekkürler Wink

Hocam şimdiden %61 olmuş bile... Smiley

Yarım saat olmadan %100 oldu bile Smiley

İlkindeki hızlı ödeme güven yaratmış durumda, şu anda 5 BTC bile deseniz en fazla 24 saatte %100 olacaktır Smiley
hero member
December 08, 2014, 11:56:25 AM
Evet arkadaşlar ilk Loan'ı başarıyla tamamlayıp ödedikten sonra Kredi puanımı arttırmak için ikincisini de açıyorum. Yine ödeme için ödeme tarihini beklemeyeceğim. %100 tamamlandığı anda ödeme yapılacak.

Yarım saat olmadan %100 oldu bile Smiley
newbie
Activity: 35
Merit: 0
December 08, 2014, 11:44:02 AM

hero member
December 08, 2014, 11:39:12 AM

Jump to: