Author

Topic: 2016 itibarı ile madencilik yapmak karlı mıdır? (Read 3278 times)

hero member
Activity: 1531
Merit: 560
ben de yeniyim yılbaşından 2 gün önce bu işe girmeye karar vermiş biri olarak şunu söyleyebilirim, yıllarca bu işi yapanların affına sığınarak tabiki.
öncelikle beklentin önemli, bu iş bir nevi kumar sayılır, btc fiyatının düşmesi başka bir arkadaşın da postunda yazdığı gibi madenci kişileri olumlu etkiler kanaatindeyim çünkü uzun geri dönüşüm süresi senin gibi çekimser insanları bu işe girmekten alı koyacak, cloud mining işi yapanlar az kar nedeni ile belki bu işi bırakacak, büyük yatırımlar yapılmayacak böylece hash gücünde çok fazla artış olmadan kazanacağın btc miktarı (şu an için) para etmese de artacak. elindeki cihaz daha uzun sürede çöp olacak. cihazlardan gelecek paraya da ihtiyacın yoksa ek gelir amacı ile aldı isen elindeki btc ler senin arsan. Bir süre sonra belki 1 yıl belki 3-5 yıl belki 15 yıl sonra arsanın önünden yol geçer karşısına okul, hastane site yapılır arsan değerlenir ya da devlet arsanın üstünden yol geçirir istimlak eder sana da sakız parası verir, ya da karşısına çöp tesisi kurar sen çöp fiyatına satarsın Smiley belki arkadaşlar bana kızacak ama btc'nin yukarı yönlü uçup gitmesi kısa vadede size bir şeyler kazandırır ama bir çok zengin girişimcinin ilgisini çekerek yatırıp yapmalarını teşvik edecek niteliğe gelirse, cep telefonlarındaki gibi bir rekabet oluşup o özellik senin bu hash gücü benim gibi cihazlar çıkar aldığımız cihazlar 6 ayda çöp olur. btc den aldığı parayı da cihaza yatıran madenciye paradox yaşatır. Bu nedenle ben şu an yükselmesini istemeyenlerdenim.
Haa paran çoktur, yüklü alım yaparsın madenciliğe hiç bulaşmazsın, aşırı hareketlilikten kar sağlamak istersin ya da yükselmesini beklersin kazanırsın, düşer elinde patlar, o da işin diğer yönü. Her şey mümkün olduğu için sorduğun sorunun cevabını ben söyleyeyim sana aslında herkes biliyor ama kimse bilmiyor. Smiley
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014
Forumu baya didik didik ettim. Bu kadar madenci deli mi kar lı olmasa neden yapsın. Bu işte manyak paralar dönüyor ve millet kimseyi uyandırmama derdinde!

Evet aslında süper acayip karlı o yüzden size anlatmıyoruz.
sr. member
Activity: 321
Merit: 250

Bende baktım,
madencilik baya bir zaman önce ölmüş.
Sadece enerjiyi bedava bulanlar zevkine yapıyor bunu gördüğüm kadarıyla.
Benim anlamadığım?
madem baya bir zaman önce madencilik öldü, bitman spondeles gibi firmalar niye hala cayır cayır donanım satıyor?
alıcı oldukça neden satmasınlar

İşte öldü denmesine rağmen yılları bulan ROI ye rağmen millet niye alıyor?
almalarının tek sebebi bitcoin'de uzun vadede fiyat beklentilerinin yüksek olması mı?
yoksa benim bilmediğim başka parametreler mi var?
Uygun koşullara sahip olan kişiler alıyor. (ucuz elektrik, kolay soğutma)
bide diff değişimini vs. hesaba katmayıp gaza gelerek 3 ayda roi hevesiyle hemen alıp sonra aleti çalıştırmakta bile zorlanan kesim var.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
Forumu baya didik didik ettim. Bu kadar madenci deli mi kar lı olmasa neden yapsın. Bu işte manyak paralar dönüyor ve millet kimseyi uyandırmama derdinde!
newbie
Activity: 6
Bende bunları ayrıntılı hesaplamaya zaman ayırdım. Çoğu senaryoda karlı değil veya ciddi riskler içeriyor. Tabi forumda herkesin dediği gibi ucuz elektrikle işler değişir.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Bende baktım,
Benim anlamadığım?
madem baya bir zaman önce madencilik öldü, bitman spondeles gibi firmalar niye hala cayır cayır donanım satıyor?

Bu işe ciddi yaklaşan firmalar için hala karlılık söz konusu ancak yüzdesel olarak bakınca kar marjı çok düşük olduğu için özellikle küçük sermayeli yatırımcılar için alternatif maliyeti yüksek olduğu için madencilik karlı değil deniyor. Yani madencilik yapmaktansa elinizdeki parayı daha iyi şekilde kullanabilirsiniz.
full member
Activity: 168
Merit: 100

Bende baktım,
Benim anlamadığım?

İşte öldü denmesine rağmen yılları bulan ROI ye rağmen millet niye alıyor?
almalarının tek sebebi bitcoin'de uzun vadede fiyat beklentilerinin yüksek olması mı?
yoksa benim bilmediğim başka parametreler mi var?
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
her topal satıcının bir kör alıcısı vardır diye boşuna dememişler .d
sr. member
Activity: 321
Merit: 250

Bende baktım,
Benim anlamadığım?
full member
Activity: 168
Merit: 100

Bende baktım,
Benim anlamadığım?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
madenciligi etkileyen 2 temel faktor
btc zorluk seviyesi ve btc fiyati olarak ele alirsak
zorluk seviyesi hizla artmasi btc bazinda kazanci dusurdu
btc fiyati buna paralel artti fakat, zorluk seviyesinin hizla yukseliyor olmasi madenciligi kazancli durumdan cikardi.
legendary
Activity: 952
Ben bu işe başlamak istiyorum. Bazıları bitcoin için trenin kaçtığını söylüyorlar. Bu işe yatırım yapmak karlı bir iş olur mu veya geç kaldığım için hiç bulaşmayayım mı?

Madencilik yapmak karlı değildir. Bu işe başlayabilirsin. Görece ucuz Bitcoin için tren kaçtı. Yatırım yapmak karlı bir iş olur. Geç kalmak diye bir şey yok, bu teknoloji ortaya çıkalı 10 sene bile olmadı.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
zorluk seviyesi sürekli böyle artmaya devam ederse bırakın diğer cihazların s7 lerin bile rio yapması imkansız olucak 2-3 ay sonra bitcoinin fiyatında bi patlama olması lazım yoksa madencilik treni yolda kalıcak Cheesy
Patlama olması yatırımcıların daha doğrusu mining yatırımı olanların işine gelmez.Fiyat arttığından hash gücü arttı ondan dolayı blok bulma ve zorluk arttı.zorluk artınca blok bulma azaldı.o azalınca bizim gelirler dörtte birine düştü. piyasa tekerleme gibi dönüyor.
legendary
Activity: 1036
zorluk seviyesi sürekli böyle artmaya devam ederse bırakın diğer cihazların s7 lerin bile rio yapması imkansız olucak 2-3 ay sonra bitcoinin fiyatında bi patlama olması lazım yoksa madencilik treni yolda kalıcak Cheesy
legendary
Activity: 1064
Ben bu işe başlamak istiyorum. Bazıları bitcoin için trenin kaçtığını söylüyorlar. Bu işe yatırım yapmak karlı bir iş olur mu veya geç kaldığım için hiç bulaşmayayım mı?

-2016 itibarı ile madencilik yapmak karlı mıdır?
-Değildir.

-Bazıları bitcoin için trenin kaçtığını söylüyorlar.
-Madencilik yapmak için doğrudur.

-Bu işe yatırım yapmak karlı bir iş olur mu veya geç kaldığım için hiç bulaşmayayım mı?
-Madencilik yapmak para kazandırmaz. Zaten 200 gün sonra güç bela ROI olmaya uğraşırken ne ara para kazanacaksınız?
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
Bende yeni üyeyim söyle başlık açmadım ya nasıl imreniyorum size  Cheesy
senin yeniliğinmi kalmış imza kampanyasına bile girmişsin  Grin

iki hafta oldu daha başlayalı foruma umarım kalıcı olurum.İmza kampanyasına denemek için basvurdum aldılar Bu seviyede pek önemi yok sanırım Smiley
Konuya dönecek olursak soruda geçen  "karlı mı" sözcüğünü arama kısmına yazarsan
 "Bitcoin Hakkında Temel Bilgiler Yazı Dizisi" https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-hakknda-temel-bilgiler-yaz-dizisi-1214905 yazısını
ve madencilik bölümündeki her 5 yazıdan 2 sini okursan  Cheesy cevabı bulursun
Aramıza hoşgeldin. Önemli olan kalıcılıkdan ziyade karlı olabilir. Karın olursa hep durursun.
Konuya dönersek herkez zaten durumu yeterince açıklmış. Madencilik konusunun y%70 i bu konu üzeirne dönüyor bir konuya baksan zaten kesin görebilirsin. Başarılar.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
Bende yeni üyeyim söyle başlık açmadım ya nasıl imreniyorum size  Cheesy
senin yeniliğinmi kalmış imza kampanyasına bile girmişsin  Grin

iki hafta oldu daha başlayalı foruma umarım kalıcı olurum.İmza kampanyasına denemek için basvurdum aldılar Bu seviyede pek önemi yok sanırım Smiley
Konuya dönecek olursak soruda geçen  "karlı mı" sözcüğünü arama kısmına yazarsan
 "Bitcoin Hakkında Temel Bilgiler Yazı Dizisi" https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-hakknda-temel-bilgiler-yaz-dizisi-1214905 yazısını
ve madencilik bölümündeki her 5 yazıdan 2 sini okursan  Cheesy cevabı bulursun
copper member
Activity: 1358
Merit: 523

Ewet 2016nin ilk yerli maden ocağı girişimcisi tebrikler.  Grin Grin 2015 ve daha önceki girişimcilerin açtığı konuları okuyabilir yada biraz sonra aşağıda çoğalacak o iş bitti elektriğe para vermiyorsan belki * elektriğe bile para vermeden cihaza verdiğin parayı kurtarmak zor gibi gibi yorumları okuyabilirsiniz. Saygılar
newbie
Activity: 1
Jump to: