Author

Topic: 2019 Genel Bir Bakış ! (Read 236 times)

full member
Activity: 294
Merit: 193
January 23, 2020, 09:42:54 AM

ICO'nun bittiğine eminmisiniz? Sadece piyasa etkisi olmasın bu?
Olaya IEO ya da ICO diye bakmak bana makul gelmiyor. İkisi de aynı şey. İkisi de projenin geleceğini satmak, bunu satarken kullandıkları yöntem farkı sadece.

ICO bittiği gibi IEO'da bitecek derseniz bunu şöyle anlarım; bundan sonra yeni kripto para ortaya çıkmayacak ya da en azından satışla ortaya çıkmayacak. Pre-mining olmayan proje olmayacak. Bu şu an mümkün değil. Ayı sezonu dediğimiz bu geçen 2 yılda bile 2 binden fazla para peydah oldu.

ICO'da IEO'da hepsi olacak bundan sonrada...

Biraz geç gördüm mesajı. Evet eminim, aslında bahsettiğimiz şey aynı. Şu anda adı ieo olan şey bitecek ve yerine yeni bir şey gelecek. Hala ico yapan ya da para toplayabilen kaldı mı? Ben göremiyorum Cheesy

bende göremiyorum  Cheesy aslında herkes vur kaç derdinde o yatırım hevesleri söndü çünkü kötüye kullanıldı
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 23, 2020, 08:28:33 AM

Olaya IEO ya da ICO diye bakmak bana makul gelmiyor. İkisi de aynı şey. İkisi de projenin geleceğini satmak, bunu satarken kullandıkları yöntem farkı sadece.

ICO bittiği gibi IEO'da bitecek derseniz bunu şöyle anlarım; bundan sonra yeni kripto para ortaya çıkmayacak ya da en azından satışla ortaya çıkmayacak. Pre-mining olmayan proje olmayacak. Bu şu an mümkün değil. Ayı sezonu dediğimiz bu geçen 2 yılda bile 2 binden fazla para peydah oldu.

Biraz geç gördüm mesajı. Evet eminim, aslında bahsettiğimiz şey aynı. Şu anda adı ieo olan şey bitecek ve yerine yeni bir şey gelecek. Hala ico yapan ya da para toplayabilen kaldı mı? Ben göremiyorum Cheesy
legendary
Activity: 1572
Merit: 1002
January 23, 2020, 04:13:43 AM
Aslında tablolara baktığımız zamanda gene 2019 istenilen bir sene olmadığı ortada, bir çok ani fiyat düşmesi yaşandı. Bunların farkında olup aradan bir kaç kar getirecek projeye yatırım yapmış arkadaşı da tebrik etmek lazım. Bu sene güzel gelişmeler olacak kripto sektöründe umarım istediğimiz gibi bir yıl geçer.
full member
January 23, 2020, 02:57:25 AM
2019 yılı İEO performans raporu....

6 nolu grafikteki 2019 yılı ieo performans detayını, DAO Maker News telegram kanalı biraz daha genele yayarak oluşturmuş. binance, gate, huobi, kucoin, okex, bittrex ve bitmax'ta gerçekleştirilen tüm ieo'ların ortalama ath roi'lerini ve 6 aylık periyotta gerçekleşen ortalama roi'lerini istatik olarak yayınlamış. çok fazla sayıda benzer konuyu açıp konuştuğumuz için tekil mesaj olarak yayınladım.

katkın için teşekkürler ekledim hocam...
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 22, 2020, 09:34:14 PM

6 nolu grafikteki 2019 yılı ieo performans detayını, DAO Maker News telegram kanalı biraz daha genele yayarak oluşturmuş. binance, gate, huobi, kucoin, okex, bittrex ve bitmax'ta gerçekleştirilen tüm ieo'ların ortalama ath roi'lerini ve 6 aylık periyotta gerçekleşen ortalama roi'lerini istatik olarak yayınlamış. çok fazla sayıda benzer konuyu açıp konuştuğumuz için tekil mesaj olarak yayınladım.

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
January 06, 2020, 09:27:53 AM
IEO rüzgarının da duraksadığı çok net bir şekilde belli oluyor. şu ortamda binance dışındaki herhangi bir borsanın düzenlediği IEO talep görmez ve ciddiye alınmaz. roi performanslarında -her ne kadar eksiye düşenler olsa da- yine en iyi istikrar binance tarafından gerçekleştirilmiş gibi gözüküyor.

Ico gibi IEO'nun da biteceği aşikar. Sadece kripto paralara özgü değil, her şeyin bir dönemi var. Şu an instagram popüler, öncesinde facebook vardı sonrasında başka şey olacak aynı bunun gibi Cheesy

Önemli olan IEO yerine ne gelecek, ilk hangi projeleri göreceğiz onları kestirebilmek. Yine ilk yapılan şeyler para kazandıracak sonradan zaman kaybına dönecek Smiley

member
Activity: 966
Merit: 18
January 06, 2020, 09:24:28 AM
güzel derleme olmuş.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 06, 2020, 09:20:06 AM
IEO rüzgarının da duraksadığı çok net bir şekilde belli oluyor. şu ortamda binance dışındaki herhangi bir borsanın düzenlediği IEO talep görmez ve ciddiye alınmaz. roi performanslarında -her ne kadar eksiye düşenler olsa da- yine en iyi istikrar binance tarafından gerçekleştirilmiş gibi gözüküyor.

Ico gibi IEO'nun da biteceği aşikar. Sadece kripto paralara özgü değil, her şeyin bir dönemi var. Şu an instagram popüler, öncesinde facebook vardı sonrasında başka şey olacak aynı bunun gibi Cheesy

Önemli olan IEO yerine ne gelecek, ilk hangi projeleri göreceğiz onları kestirebilmek. Yine ilk yapılan şeyler para kazandıracak sonradan zaman kaybına dönecek Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
January 06, 2020, 08:59:27 AM
kendi adıma konuşuyorum
2019 benim için fena olmadı. tasmam çok kar etmedik ama zarar da etmedik çok şükür. beni yıkan 2018 olmuştu çünkü. lanet 2018

2018 in yakmadığı insan yok gibi bir şey hocam bildiğim kadarı ile, herkes zarar etti 2018 de ama 2020 karın yılı olacak, 2021 karın yılı olacak 2022 de karın yılı olacak.
inşallah inşallah. temennimiz o yönde. ama ben 2020 den ümitli değilim. 2021 de güzel şeyler olacağına ben de inanıyorum. halfing yılı genelde pek kazandıurmıyor sonraki yıl boğa yılı oluyor diye biliyorum. halfing+1 diyorlar yabancılar buna hatta

valla herkesin temennisi o yönde, güzel bir boğa gelirse ortalık yeşillenir. halvingden sonra iyi bir boğa gelir gibi.
sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
January 03, 2020, 03:52:10 AM
kendi adıma konuşuyorum
2019 benim için fena olmadı. tasmam çok kar etmedik ama zarar da etmedik çok şükür. beni yıkan 2018 olmuştu çünkü. lanet 2018

2018 in yakmadığı insan yok gibi bir şey hocam bildiğim kadarı ile, herkes zarar etti 2018 de ama 2020 karın yılı olacak, 2021 karın yılı olacak 2022 de karın yılı olacak.
inşallah inşallah. temennimiz o yönde. ama ben 2020 den ümitli değilim. 2021 de güzel şeyler olacağına ben de inanıyorum. halfing yılı genelde pek kazandıurmıyor sonraki yıl boğa yılı oluyor diye biliyorum. halfing+1 diyorlar yabancılar buna hatta
full member
January 03, 2020, 02:26:49 AM

Oyunun kuralını belirleyen o , ilk bulan ilk çıkartan Cool  yalnız binance çok istikrarlı her ay 1 tane patlatmış...
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
January 02, 2020, 12:59:31 PM
Güzel bir paylaşım olmuş. Aslında şu tablolardan birkaçı yorumlanarak farklı istatistikler de çıkartılabilir. Şu coin böyle olmuş, bu token şöyle yapmış, vs. gibi...
Tezos iyi bir performans göstermiş olsa da halen beklenen düzeyde değil. Yani ondan beklenti çok daha yüksek; özellikle de fiyat anlamında. Bakalım 2020 boğasında neler yapacak. En fazla Tazos'u merak ediyorum.
EOS, NEO, TRX ve XRP de radarımda.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 02, 2020, 12:11:38 PM
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
January 02, 2020, 12:00:48 PM
kendi adıma konuşuyorum

sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
January 02, 2020, 11:43:53 AM
kendi adıma konuşuyorum
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
January 02, 2020, 11:02:01 AM
Grafiklere dikkatli bakıldığı zaman aslında Bitcoinin dominasyon gücüne rağmen çok güzel yükseliş trendi yakalamış kripto paraların olduğunu, IEO yatırımlarının ne kadar zararlı bir şey olduğunu, hangi borsaların ne kadar kripto para listelediğini görebiliriz. Grafikler hakkında da kısaca yorum yapmak gerekirse tüm grafiklerden de görüldüğü üzere 2019 tamamen Tezos (XTZ) için önemli ve parlak bir yıl olmuş. Bir diğer yandan birçok IEO projesi hayata geçirilmiş ve bu projelerin çok büyük bir çoğunluğu orta vadeli olarak yatırımcısının zarar etmesine sebep olmuş. Ayrıca şu detayı da söylemeden geçmek istemiyorum ama en kalitesiz ve en çöp projeler de Kucoin borsası tarafından desteklenmiş gibi görünüyor. Bir kere daha Kucoin tercih etmediğim için kendi kendimi tebrik ediyorum.

DİPNOT: Burada yer almıyor olsa da 2019 yılının en büyük yalan girişimi ve en büyük vurgun girişiminin de Catex projesi olduğunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
January 02, 2020, 09:27:53 AM
Benim bu grafiklerden izlediğim 2019 Tezos'un yılı olmuş adeta. Onlarca listeleme elde etmiş güzel de kar bırakmış.
Bu 2 tane en yüksek kar bırakan coin'i bilmiyorum. Manipülatif falan olabilir belki.

aynen son 2 coini bende bilmiyorum dikkatimi çekti ne ayak diye bu coinler.Genel olarak zaten kötü bir sene geçirdik ieolara baktıgımız zaman arkadaşın paylaştıgı verilere göre bi matic güzel bir kar bırakmış diğer icolar ve ieolar insanlara güzel karlar bırakmadı açıkcası.ICO_Analytics'i bilmiyorum güzel bir paylaşım olmuş benim için yararlı oldu ayrıntılı bir şekilde 2019a gözgezdirmiş oldum tekrardan.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
January 02, 2020, 09:15:36 AM
Benim bu grafiklerden izlediğim 2019 Tezos'un yılı olmuş adeta. Onlarca listeleme elde etmiş güzel de kar bırakmış.
Bu 2 tane en yüksek kar bırakan coin'i bilmiyorum. Manipülatif falan olabilir belki.
full member
January 02, 2020, 05:20:36 AM
Twiter'da gezinirken takip ettiğim  ICO_Analytics hesabına bakıyordum. 2019 a dair güzel  analizler paylaşıyordu. Aklıma forumda belki bilmeyen görmeyen vardır diye  derleyip burada sizlerle paylaşayım dedim...

2019 da hayatımıza giren bir kavram oldu staking. Bu hizmetleri sunan belli başlı borsalar ve destekledikleri..

2019 en iyi performans gösteren 15 coini

2019 daki en iyi halka arz lar. İCO bizin sanal koyunlar İPO ise reel halka açılmalar. En iyi 5 tanesi..

2019 da hangi borsa kaç  yeni koyun listelemiş..

2019 aylık olarak listelenen yeni koyunlar. Binance,Okex,Huobi,Bitmax,Kucoin,Bitfinex,Upbit,Bithumb ve coinbase analiz edilmiş...

Buda aylara göre eklenen ieo lar

Jump to: