Author

Topic: 2021-08-11 Coinkolik: Beş Kuzey Amerikalı Madencilik Firması, Çin Krizi (Read 37 times)

member
Activity: 334
Merit: 20
Madencilik şirketlerinin çoğunun Çin'den ABD'ye taşınması yerine dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmasını yeğlerdim. Tabi ki firmalar enerji fiyatları ve girişimciye sunulan kolaylıklar gibi kriterlere göre gidecekleri ülkeleri seçiyor ama ben yine de dağıtık bir madencilik isterdim.
sr. member
Activity: 1708
Merit: 344
Çin’deki baskıların ardından faaliyetlerini durduran Çinli madenciler, Kuzey Amerikalı madencilik şirketlerinin neredeyse %60 daha fazla Bitcoin çıkarmasını sağladı. 
Beş Kuzey Amerikalı Bitcoin madencilik firması, hash güçlerini artırmamalarına rağmen Temmuz ayında neredeyse %60 daha fazla Bitcoin çıkardıklarını bildirdi. Bunun nedeni ise, Çin’de madencilere uygulanan baskının ardından Çinli madencilik şirketlerinin faaliyetlerini durdurması.

Bu halka açık beş şirket, Temmuz ayında Haziran ayına kıyasla %60 daha fazla verimli çalışarak toplam 1.802 Bitcoin çıkardı. Söz konusu şirketler ise, Marathon Digital, Riot Blockchain, Argo Blockchain, Bitfarm ve Hut8.

Kaynak ve yazının devamı: https://www.coinkolik.com/bes-kuzey-amerikali-madencilik-firmasi-cin-krizi-sayesinde-yuzde-58-daha-fazla-bitcoin-cikardi/
Jump to: