Author

Topic: 2021-08-16 BTCHaber: Kolombiya Başkan Danışmanı: Bitcoin, En Akıllıca Yazılım (Read 81 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Blockchain teknolojisinin güzelliği kıyaslanamaz bence de.

Bu teknolojiyi sadece bitcoin ile ilgili olduğu için bilenler var.Blockchain teknolojisi geleceğin teknolojisi olacaktır bana kalırsa.
full member
Activity: 322
Merit: 101
Cok begenmis Bitcoini. Kesin Bitcoin almistir. Bitcoini anlayan, seven almadan duramaz cunku. Rus Merkez Bankasi Baskaninin soylediklerinin tam tersine konusmus. Dersini calismis.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Bu Latin Amerika ülkelerinden arka arkaya açıklamalar ve olumlu görüşler geliyor ama henüz ciddi bir icraat görmüş değiliz. Önümüzdeki yıllarda buradan başlayan yeni bir akıma tanıklık edebiliriz. Sanki buna hazırlık yapıyor gibiler. Yoksa durduk yere niye Bitcoin övsünler?
Bir de Bitcoin'i araştırıp analiz ettikten sonra kendi dijital paralarını çıkarmaya çalışan devletler var ama Latin Amerika ülkeleri farklı ve bence daha doğru bir yol izliyor.
full member
Activity: 182
Merit: 140
Başkan kesin Bitcoin aldı 😂 Akıllıca yazılım olduğunu yeni keşfetmesi buna işaret ediyor. İyi yada kötü ülke liderlerinin bunu kabul etmesi iyiye işaret.

Bitcoin gerçekten harika bir yazılım. Düşünsenenize kafanıza göre iki kodla değil şifreli bir yazılım yapıyorsunuz. Bu yazılımla şifre üretmek için ciddi bir emek harcıyorsunuz ve bir yerden sonra kafanıza göre para basamıyorsunuz. Yani develüasyon olmuyor. Yazdığınız para ülkelerden bağımsız oluyor ve kimsenin tekelinde olmuyor. Bir de bitcoine sonu yok derler. Sonunun olmadığına inanmak aptallık
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Temsil ettiği kurum adına değilde şahsı adına yapmış olduğu yorum güzel cesur bir hareket açıkcası. Sonuçta devletinin kripto paralara dair yaklaşımı hakkında yorumda bulunmaması bunu gösteriyor ve herhangi boş yorumdan öte gitmez yani.  "Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmak için bu sanal alanda toplanan bilgilerle birlikte." Şu kısım bizdeki bir milyon yazılımcıyı andırdı.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Bitcoin en akıllıca yazılımlardan birisi bence de. Çünkü tamamen yeni bir çağın kapılarını araladı. Kripto para piyasasını belki de hepimiz Bitcoin sayesinde tanıdık. Piyasanın ilki olması yönüyle de en çok cezbeden kripto para olarak yerini koruyor. Böyle bir piyasada ilk olmanın önemi de çok büyük çünkü yeriniz bambaşka oluyor. Şimdi piyasaya bakınca 11 binin üzerinde kripto paranın mevcut olduğunu görüyoruz. Ama bunlardan kaç tanesi ilgiyi üzerinde topluyor derseniz, belki de 2 elin parmaklarını geçmez.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Güney Amerika ülkelerinin büyük çoğunluğu bilindiği üzere siyasi çalkantılarla geçirdi son yüzyılı. Ekonomileri de hep gerilerde kaldı. O fakir halklar için bitcoin ve diğer kriptoparalar ilaç gibi gelmiştir. Kolombiya hükümetini net bir şekilde kutluyorum doğru yaklaşımından ötürü.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
kripto paralar hakkında olumlu yorumlar yaparak regülasyon baskılarından kaçmak isteyenlere özel mesajlar verdiklerini düşünmeye başlıyorum ancak aynı zamanda atı alanın üsküdar'ı geçmiş olduğunu da düşünüyorum çünkü çin'in yoğun baskılar uyguladığı dönemlerde binance ve kucoin gibi güçlü borsaları ya da kripto para girişimcilerini malta'ya kaptırmak yerine kendi ülkelerine çekmeyi başarabilirlerdi ancak bugün için aynı şeylerden bahsetmek ve aynı beklentilere girmek bir miktar zor olabilir.
jr. member
Activity: 149
Merit: 1
Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin’i “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak nitelendirdi.,

Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin hakkında konuştu. Castro Sierra Bitcoin’i “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak tanımladı.

El Salvador, Paraguay ve Arjantin’in ardından, Kolombiya da Bitcoin’i öven ülkeler arasında katıldı. Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Castro Sierra kripto varlık haber ajansı CryptoPotato’ya verdiği röportajda Bitcoin’den “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak bahsetti.

Başkan Iván Duque Márquez’e teknoloji ve dijital dönüşümle ilgili tüm konularda danışmanlık yapan Castro Sierra şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum… Şu anda ana odak noktalarından biri kripto para birimleri. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmak için bu sanal alanda toplanan bilgilerle birlikte.”

El Salvador’un Bitcoin kararını “cesur bir hareket” olarak nitelendiren danışman, ülkenin Bitcoin’i yasal olarak kabul edip etmeyeceği hakkında ise yorum yapmadı.

Kaynak: Bitcoin Haberleri
Jump to: