Author

Topic: 2021-08-17 Coinkolik: Analist Benjamin Cowen, Her Yıl Gerçekleşiyor (Read 55 times)

full member
Activity: 854
Merit: 113
Ben açıkçası yaz sonrası yıl sonlarına doğru boğa piyasasının gelmesini umuyordum. Şu an boğada mıyız bilmiyorum ama beklediğimden önce yükseliş başladı. Eğer boğa piyasasındaysak bu sefer Eylül ayı tahmini tutturulamadı gibi duruyor. Ya da Eylül ayında eğer yükseliş hızı artmazsa ben yıl sonlarına doğru boğanın başlayacağını öngörüyorum.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
ben de buna tutuluyorum buyur. https://youtu.be/JyWYL-J49b4 :) sevgili anal izcilerimiz, "her yıl gerçekleşiyor" söylemi üzerinden önce yıllık tahminler oluşturuyorlar, sonra aylık tahminler, sonra haftalık, sonra günlük derken al sana kabak gibi bitcoin astrolojisi... ralph nelson elliott ya da charles dow gibi adamlar boşuna uğraştı zaten... ayrıca, habere konu olan anal iz bu videoda (https://youtu.be/ImHVzqIK5D0) bulunuyor. bu alanda paylaşım yapan arkadaşlar genelde detay içeren görsel ya da videoları konuya eklemiyor.
sr. member
Activity: 1568
Merit: 324
Geçen yıl aslında Eylül ayında pek ciddi bir hareketlenme olmamış. Ekim sonlarından itibaren hızlı bir yükseliş başlamış ve yıl sonlarında tavan yapmış iyice. Belki de bu sene Eylül'den başlar boğa sezonu bilemeyiz tabi. Ancak bu sene sonlarında bence de kesinlikle bir boğa dönemi yaşayacağız. Fiyatın yeni bir rekor kırıp altı haneli seviyelere ciddi şekilde yaklaşmasını hatta belki de geçmesini bekliyorum.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Sürekli tekrar etmiş bir şeyin tekrar etmesi beklenir yine. Bitcoin için aynı şey söz konusu olmuş. 20 günlük hareketli ortalamayı takip edeceğim. Daha önceden olduysa yine tekrar edebilir. Smiley
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Piyasada birçok kişi Ağustos ve veya Eylül ayında büyük fiyat hareketleri bekliyordu. Elbette bunlardan biri de benim. Ben bu süreçte ağustosa short layarak girdim ve büyük kardan oldum. Eylül de ters köşe yapabilir o yüzden harekete geçmek için erken bence.
full member
Activity: 322
Merit: 101
Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu Eylül ayında boğa piyasasının geleceğini belirleyebilecek kritik bir testle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

Cowen, yeni bir strateji oturumunda, 2017’den bu yana her yılın Eylül ayında Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamayı test ettiğini veya ondan sektiğini ya da aşağı indiğini iddia ediyor: “Ağustos aslında Bitcoin için oldukça iyi bir ay olabilir. Ama benim için daha ilginç olan Eylül. Niye? Çünkü son dört yıldır her Eylül ayında Bitcoin, 20 haftalık hareketli ortalamayı test ediyor.”

Cowen, Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamayı bir kez daha test ederse, piyasa katılımcılarının tepkisinin BTC’nin önümüzdeki aylardaki fiyat hareketini önceden haber verebileceğini söylüyor:

“Eylül’de olabileceğini düşündüğüm şey 20 haftalık bir test ve 20 haftalık bu test –eğer anlayabilirsek– Ekim’i takip eden önümüzdeki birkaç ay boyunca Bitcoin’in sahip olacağı yükseliş seviyesini araçsal olarak belirleyecek. Kasım, Aralık, belki Ocak, Şubat, Mart, Nisan – geçen yıl aynı şey. Şu anda iyimser mi olacağız yoksa birkaç ay sonra kutuyu mu tekmeleyeceğiz?”

Cowen, Bitcoin boğalarının şu anda 43.500 dolara yakın olan 20 haftalık hareketli ortalamada bir düzeltmeden endişe duysa da, BTC bu seviyeyi bir destek olarak tutabilirse yukarı yönlü hareketin gerçekleşebileceğini söylüyor:

“Dürüst olmak gerekirse, bu kötü bir olasılık değil çünkü… Bunu destek olarak tutarsak, o zaman iyi şeyler olur. 20 haftayı destek olarak tuttuğumuzda iyi şeyler olacak. Aradığım şey bu.”
https://www.coinkolik.com/her-yil-gerceklesiyor-analist-benjamin-cowen-bitcoin-btc-fiyati-icin-eylul-ayina-dikkat-cekti/

2017den beridir her sene 20 haftalik hareketli ortalamayi test yapmis. Vergi iadesi mi var. Her sene nasil denk gelmis.
Jump to: