Author

Topic: 2021-09-09 KoinFinans: BlackRock CIO'sundan Bitcoin Açıklaması! Varlık Yönetimi (Read 82 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bitcoinin zamanla önemli ölçüde yükselebileceğini zaten az çok bu piyasada olanlar tahmin ediyordur.Önemli olan ne zaman kırılım yapıp yönü tam gazı yukarı dikeceğini bilmek.

Herkes böyle bir açıklama yapıyor zaten bunlara alıştık.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Bitcoin fiyatındaki bu sert düşüşün nedenlerinden birisi için de, ABD'nin El Salvador'a Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul ettiği için uyarı niteliğinde buna yol açtığı iddia ediliyor. Bana pek de mantıklı gelmedi açıkçası. Son günlerde buna dair hiçbir habere rastlamadım.

Spekülatif olması konusuna gelince de, bu konuda yapılabilecek pek de bir şey yok. Bitcoin kendi kendine zaman içerisinde kolay manipüle edilebilir özelliğinden kurtulabilir ama şu an için böyle bir şey söz konusu değil. Bunu gerçekleştirdiği takdirde o da bağımsız varlıklar arasında kendi yerini alır.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Bitcoin gibi kriptopiyasalarda güvenli liman görülen bir coinin geleneksel piyasalarda "spekülatif araç" olması gerçekten çok garip. Hani boomer lıktan öte bir durum değil. Bitcoin bull dönemlerinde sadece tutulduğunda bile garanti karlar bırakan bir araç ne riskinden söz ediyorsunuz?
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
Bitcoin şu an için bir spekülatif araç ve gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Bağımsız bir varlık sınıfı kısmına gelince de, Bitcoin hala kendisi ile alakalı dış faktörlerden etkilenebiliyor. Yani örneğin FUDlardan bahsediyorum. Birileri hala piyasa üzerinde değişikliklere yol açabiliyor. Ne zaman ki Bitcoin bunlara karşı tamamen güçlü kalmaya başlar, işte o zaman bağımsız varlık sınıfına dahil edilebilir diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
spekülatif bir araç olmak, içinde bulunduğumuz piyasa şartları değerlendirildiğinde çok da kötü bir şey değil ama spekülasyona sebep olan şeyin nedeni bence önemli bir pozisyonda bulunuyor. bu bağlamda bağımsız bir varlık olmayı tanımlayan faktörlerin daha açık bir şekilde belirtilmesini görmeyi isterdim. ayrıca, bu piyasayı cazip kılan şeylerden birinin, spekülatif hareketlerden kazanç elde etme imkanı olduğunu hepimiz tartışmasız bir şekilde kabul edebiliriz.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Bağımsız bir varlık sınıfından kasıt eğer herhangi bir olaydan etkilenmeden yoluna bakmak ise, Bitcoin'in o seviyeye erişmesi için daha çok yolu var. Evet belki FUD denemelerinden ya da Elon Musk gibi figürlerin açıklamalarından eskisi kadar büyük oranda etkilenmiyor. Ama hala birtakım olaylar fiyat üzerinde doğrudan etki yaratma potansiyeline sahip. Bitcoin'in bu kadar kolay manipüle edilebilir olması, yatırımcıların canını sıkan durumlardan birisi. Ancak bence gelecekte Bitcoin tamamen bağımsız bir hale gelerek fiyat hiçbir olaydan etkilenmemeye ve sadece volatilite kaynaklı azalıp artmaya başlayacak.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Bitcoin'in en önemli özelliği dünya çapında diğer yatırım araçlarına oranlar çok ciddi bir havasının olması.
Özelliklede genç kuşaklar için. Kıytırık aracı kurumlar üzerinden hiç bir genç hisse senedi almak yada altın vb klasik araçlar almak için yanıp tutuşmuyor.

Blackrock gibi kuruluşlarda buradaki yüksek potansiyeli değerlendirmek isteyeceklerdir.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Bitcoin'in spekülatif bir araç olma özelliği hiçbir zaman değişmeyecek bunu hepimiz iyi biliyoruz. Bitcoin altın, hisse senedi gibi varlıklara kıyasla çok volatil bir varlıktır ve kripto para piyasasını ilgilendiren önemli haberlerden olumlu ya da olumsuz olarak etkilenme potansiyeline sahiptir. Bu gibi haberler olmasa bile her an ciddi şekilde değer kaybı ya da değer kazancına da açıktır. Bunun daha yeni örneğini gördük: Bitcoin fiyatı yarım saat içerisinde 10 bin dolar civarı bir düşüş yaşadı.
newbie
Activity: 100
Merit: 0
Blackrock'un ünlü CIO'su Rick Rieder, Perşembe günü CNBC'nin "Squawk Box" programına katıldı ve yaptığı açıklamada, Bitcoin'in "önemli ölçüde" yükselebileceğini söyledi:

"Önemli ölçüde yukarı doğru gittiğini görebiliyorum."

7 Eylül'de, El Salvador'un Bitcoin'i resmi para birimi yaptığı gün, fiyatı son ayların en yüksek seviyesine olan 24 53.000 dolar'a ulaştıktan sonra 42.800 dolar seviyesine düştü.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin baş yatırım sorumlusu, yukarı yönlü dışbükeyliğe sahip volatil varlıkları sevdiğini ekledi. Bununla birlikte, Bitcoin'in henüz altın ve hisse senetleri gibi bağımsız bir varlık sınıfı olmadığına inanıyor. Şimdilik, en büyük kripto para birimini portföylerdeki "spekülatif bir araç" olarak görüyor.

Haberin devamı ve kaynak için: https://www.koinfinans.com/blackrock-ciosundan-bitcoin-aciklamasi-varlik-yonetimi-devinin-btc-yatirimi-var-mi/
Jump to: