Author

Topic: 2021-11-05 KoinFinans: Kıdemli Yatırımcı Mark Mobius’tan Çarpıcı Kripto Para (Read 52 times)

member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Borsanın son zamanlarda insanlara para kazandırdığı bir gerçek ama kesinlikle garanti bir yatırım aracı değil ve bence kripto para borsalarına yapılan yatırımlardan çok farksız da değil en azından kripto paralarda girdiğin riske değecek bir şeyler kazanma ihtimalin var. Risk seven birisi bence kripto paralarla ilgilenmeli sevmeyen de borsa yerine emtialara yönelmeli
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Zaten yıllardır enflasyonuyla başa çıkmanın çözümü olarak hisse senetleri alınıyor ve buda hisselerde yılladır birikmiş bir balon yarattı. Gerçekten enflasyondan korunmaksa amaç emtia alınmalı.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
enflasyon konusunda gerçekleştirilen yorum kesinlikle doğru ve bu konu hakkında kendisiyle aynı fikirdeyim ancak enflasyona karşı alternatifsiz bir şekilde verilen hisse senedi yatırımı tavsiyesini pek makul karşılamıyorum. mesela, pandemi döneminde "turizm, ulaştırma, spor ve eğlence sektörü" ağır darbe aldı; böylesi belirsizliklere sahip bir dönemde hisse senedi yatırımı yapmak ne kadar doğru olabilir ya da böyle bir döneme elimizde hisse senetleri ile girmek ne kadar doğru bir strateji olabilir (fırsat alımları hariç)? bu yüzden, arzı sınırlı olan ve hemen hemen her koşulda hızlıca keşe döndürülebilecek değer saklama araçlarına yatırım yapmayı daha doğru buluyorum. bu bağlamda altın ve bitcoin gibi değişim araçlarının daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. bitcoin gibi 13 yıldır sorunsuz bir şekilde çalışarak kendisini ispat etmiş sistemlere sahip kripto paraları da son derece değerli varlıklar olarak görüyorum.
newbie
Activity: 100
Merit: 0
Tecrübeli yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarının yatırım aracı olmadığını düşünüyor. Peki Mobius bu yorumu neden yaptı ve yatırım için en doğru aracın ne olduğunu düşünüyor?

“Frontiers markets (gelişme ihtimali olan pazarlar / yükselen piyasa ekonomisi olma yolunda sınırda olan piyasa ekonomileri [ekşisözlük’ten alıntıdır]) şirketi Mobius Capital Partners‘in kurucu ortağı Mark Mobius, CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda, döviz enflasyonuyla başa çıkmanın çözümü olarak “hisse senetlerini” işaret etti.

“Hisse senetleri kesinlikle doğru yanıt çünkü para birimlerinin devalüasyonu ortadan kalkmayacak ki bu da enflasyonun yüksek olmaya devam edeceği anlamına geliyor. Unutmayın, ABD para arzı %30’un üzerinde artış gösterdi.

Haberin devamı ve kaynak için: https://www.koinfinans.com/kidemli-yatirimci-mark-mobiustan-carpici-kripto-para-aciklamasi/
Jump to: