Author

Topic: 2021-11-19 BTCHaber: Michael Saylor Tekrarladı: BTC Türkiye için Umuttur (Read 118 times)

member
Activity: 189
Merit: 10
Koskoca devlete böyle bir tavsiyede bulunmak ne kadar mantıklı orası tartışılır. Tamam, bazı ülkeler Bitcoin'i ana para birimi yapmak için kolları sıvadılar ve ciddi miktarda Bitcoin alımı yaptılar. Fakat tutup da bunu her ekonomisi zorda olan ülke yapmamalı bence. Hele ki, bu konuda herhangi bir uzmanlığı bulunmayan ülkeler hiç yapmamalı. Bu hareket bir ekonominin batışını daha da kolay hale getirebilir bir anda.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
...

Yorumunu görünce aklıma efe aydalın videosu şu videosu geldi.  ;D
...

heh işte! ben de tam olarak bunu diyorum. dünya üzerindeki en geri zekalı adam bile devletlerin böylesine riskli piyasalara girmeyeceğini bilir.

en son yaşadığımız günlük %25'lik düşüşü çıtır-çerez olarak bir kenarı atalım gitsin (volatilite, derinlik, bilmem ne). bu piyasada "%51 atak yeme ve aynı gün %90'dan fazla değer kaybetme ihtimalimiz" bile var. takdir edersin ki; devletlerin burada ciddi ciddi portföy oluşturmalarını ve bu yolla ekonomilerini düzeltmelerini beklemek akıl yoksunluğundan başka bir şey değildir. en fazla, dışarıya inovatif bir görüntü vermek amacıyla kasalarında bir miktar kripto para tutabilirler, daha fazlası çok isabetli bir yaklaşım olmaz.

saylor denilen adam kendi portföyü için reklam arayışına girmiş olan bir şarlatandan fazlası değil. yani adam dediysem de ciddiye almamak gerekiyor, lafın gelişi olarak değerlendirmek gerekiyor. :)
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Ben Türkiye'de Bitcoin'e yatırım yapacak bir devlet aklı olduğunu sanmıyorum. Dinozor kadrolar ve tek adam rejiminde böyle bir düşünce olmasını beklemek bile komik olur. Saylor parası değer kaybeden ülkelere böyle önerilerde bulunabilir ama gerçekçi bakarsak bunun gerçekleşmesi mümkün değil. Yenilikçi bir liberal parti iktidara gelmediği sürece de böyle bir şey olmayacaktır. En iyisi halkın dolar ve altın aldığı gibi Bitcoin'e de yatırım yapmasıdır. Kripto paralara oldukça meraklı olan milletimizde böyle bir irade var.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Türk Lirası değersizleştikçe insanlar çıkış yolu arıyorlar ve Bitcoin'e yönelebiliyorlar, Saylor'un tespiti aslında ülke ekonomisin ne kadar acınası halde olduğunu gözler önüne seriyor ancak bizde Bitcoin'e bakış ancak üzerinden gelir vergisi gibi bi şeylerin alınması kadar vizyon taşır..
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Bitcoin'i geçtim blockchain alanında bir şeyler yapılması gerekiyor. Dünyada kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkeyiz. Fakat teknoloji alanında hiç bir varlığımız yok. Buradaki dönüşümde öncü ülkelerden biri olma şansımız vardı fakat yine sadece tüketici olarak kalacağız gibi görünüyor.

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Doğru bir sözdür. Ülkenin başındakilere bunu birebir de Michael Saylor veya elektrikli araçlar için görüştükleri Elon Musk söylemeli belki. Gerçi Elon Musk bizimkilere Dogecoin’i över herhalde.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bitcoin ülkemiz için umut. Blockchain teknolojisi dünyamız için umut. Geleceğini düşünen her ülke blockchain teknolojisiyle ilgilenmeli. El Salvador bu konuda dünyaya örnek oluyor. Tarihi cesurlar yazar. Biraz cesarete ve cesur kararlar alabilecek liderlere ihtiyacımız var bu konuda.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Blockchain'e yatırım yapmak ki burada para verip alım yapmaktan bahsetmiyorum. İnsanların ve hatta öğrencilerin bu alanda gelişmesini sağlayarak bir teknolojiyi domine etmeye çalışmak ülkeler için faydalı olabilir. Çoğu teknoloji alanında hammadde veya bir takım telif hakları sıkıntıları sebebiyle gelişim gösterilmesi çok zor iken yazılımsal bir alanda gelişim göstermek çok daha basit olacaktır.

Uslanmaz bir BTC maximalisti olmama rağmen bir ülkenin kaynaklarını bitcoin veya her hangi bir kripto varlığa yatırmasını akıl dışı buluyorum. Bitcoin ve diğer bütün şeyler ortaya koydukları işlev ve çözdükleri problemler ile fiat para karşılıklarından çok daha değerliler insanlığın geleceği için. Gençliğin ortaya çıkarabileceği potansiyel yeni problem çözümleri çok daha büyük getiriler sağlayabilir.
member
Activity: 334
Merit: 20
Michael Saylor'ı Bitcoin maximalisti olduğu için severim ama her kim olursa olsun aklına estikçe Türkiye Cumhuriyeti'ni küçük düşürücü mesajlar atmasına katlanamıyorum. Sanki Türkiye çok da umrunda tek istediği yönettiği fonun daha fazla kar etmesi hepsi bu.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
ayrıca, "şu devlet parasını şuraya bassın" demekle, "ilk yarı 1, ikinci yarı 2'den stuttgart'a bassın" demek arasında teorik olarak çok fazla fark yok. Smiley bence saylor kendi işine baksın, durduk yere belasına gazel okutmasın. Smiley

Yorumunu görünce aklıma efe aydalın videosu şu videosu geldi.  Grin

https://www.youtube.com/watch?v=rRASiag5p4Q

Videonun çekildiği tarihte kasayı BTC'ye atsaydık şuan yırtmıştık.

Ahahaha benimde aklıma bu video gelmişti şaaaaaaaak. Bırakıcaktım linkini hatta unutmuşum Cheesy

Kimse elini taşın altına koymuyor ki koysa dış borcu kapatırız millettçe. Merkez bankamız yok mu bizim bütün parayla BTC alacaksın yükselince satacaksın, düşünce tekrar satın alacaksın ondan sonra dış borç mış borç kalmaz  Grin
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
ayrıca, "şu devlet parasını şuraya bassın" demekle, "ilk yarı 1, ikinci yarı 2'den stuttgart'a bassın" demek arasında teorik olarak çok fazla fark yok. Smiley bence saylor kendi işine baksın, durduk yere belasına gazel okutmasın. Smiley

Yorumunu görünce aklıma efe aydalın videosu şu videosu geldi.  Grin

https://www.youtube.com/watch?v=rRASiag5p4Q

Videonun çekildiği tarihte kasayı BTC'ye atsaydık şuan yırtmıştık.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
vatandaşlar için doğru ve haklı bir iddia ama devlet bazında ele alındığında -en azından şu an için- çok doğru ve haklı bir iddia olarak değerlendiremiyorum maalesef. en fazla portföyde küçük bir miktar olarak yer alabileceğini düşünüyorum. devlet bazında altına abanmamız daha doğru ve güvenli bir tercih olur. tl'den usd'ye gerçekleştirilen dönüşümün de doğrudan vatandaşlar tarafından yapılan düzenli alımlarla oluştuğunu çok sanmıyorum. ayrıca, "şu devlet parasını şuraya bassın" demekle, "ilk yarı 1, ikinci yarı 2'den stuttgart'a bassın" demek arasında teorik olarak çok fazla fark yok. :) bence saylor kendi işine baksın, durduk yere belasına gazel okutmasın. :)
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bizimkiler bitcoini sadece vergi alınacak ekstra bir kapı olarak görürler. El Salvador gibi bir model beklemek hata olur. Bizim yönetim anlayışımıza göre devlet ne kadar vergi alabiliyorsa o işi destekler, üretenden ya da emek harcayandan daha fazlasını kazanır. Bizim bitcoini benimseyeceğimiz nokta kasamızın dolmasına nasıl yardımcı olacağıdır. Orta ya da uzun vade hesaplar yapmak bizim işimiz değil, uzun zamandır günü kurtarmak üzerine kurulu bir düzenimiz var.
Bireysel bazda bitcoini desteklemek bizi kurtarabilecek tek şey olabilir bu dünyada Smiley
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Forumda Michael Saylor un izinden gitmeyen bir no-coiner var mı bilmiyorum? En son 10 bin dolardan topladığım bitcoinleri 30-40larda sattığımda pişman olmuş, ilk düşüşte geri almıştım. Özetle bitcoin fiyatı artar azalır oynar ama uzun vadede hep artış eğiliminde olacak. Bu gerçeği kabullenmek çok zor değil. Hele de liramızın her gün zayıfladığı bizim için Bitcoin mükemmel bir araç. Bireysel olarak Bitcoin e dönmemizde fayda var. Hem de büyük fayda.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Michael Saylor çok önemli bir noktaya değinmiş. Dünyada hiperenflasyonu en sert yaşayan latin Amerika ülkeleri bu geçişi yapmaya başladılar bile başta El-Salvador olmak üzere Arjantin,peru ve Brezilya gibi gelişmekte olup gelişemeyen ülkelerde çokca söz ediliyor. Şuan için başka cıkış yolu göremiyorum bende ekonomi o kadar geriledi ve çıkmaz durumdaki tek cıkış yolu, devletin kripto-paralarda önemli reformlar yapması olacak tıpkı El Salvador gibi umarım daha fazla geç kalınmaz.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili yaptığı pozitif yorumlarla biliniyor. Şirket olarak, en fazla Bitcoin varlığına sahip şirketler arasında MicroStrategy de başı çekiyor. Bir süre önce MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in (BTC) Türkiye için umut olduğunu söylemişti. Saylor, bu düşüncesini tekrarladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: BTC Türkiye için Umuttur

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 18 Kasım günü yeni faiz kararını açıkladı. 100 baz puan düşürülen faizin ardından gün içinde Dolar/TL 11’i gördü. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, daha önceki düşüncesini tekrarladı.

Saylor’ın tweetinde şu sözler yer alıyor:

“Bitcoin, Türkiye için umuttur. Para birimi Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti ve art arda dokuz yıl geriledi. TL’den USD’ye dönüşüm sadece çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.”

Kaynak: BTC Haber
Jump to: