Author

Topic: 2021-11-23 SatoshiTurk - Bitcoin Adres Sayısı 38,76 Milyon’a Ulaştı! (Read 63 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
kitlesel benimsemenin artmasını bekleyenler için önemli bir haber olarak değerlendirilmeli. daha önemli bir gelişme de borsa cüzdanlarında bulunan bitcoin miktarının azalması olabilir. bu durum, doğal olarak satış baskısının azalması yönünde beklentilere sahip olmamamızı da sağlar. ben bir miktar ödeme yaptığım için yine sıfırı tükettim, inş. içeride kalanlar için bundan sonra da güzel bir piyasa oluşur. :)
member
Activity: 392
Merit: 10
Bitcoin adres sayısının sürekli artmasını iyi bir şey olarak görüyorum ben. Belki bunların ciddi bir kısmı boş duruyor olabilir ama ekosisteme faydası oldukça fazla bence. Çünkü piyasaya ilgi ne kadar fazla olursa o kadar iyidir. Bu sayılar da bunu ifade ediyor zaten. İster sık al-sat yapan birisi olun ister seyrek alım yapıp uzun dönem yatırımları tercih edin ya da başka şeylerle uğraşın. Yeter ki bu piyasayı hep ileriye taşıyacak gelişmeler görmeye devam edelim.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Nitelikli yatırımcı olmadıktan sonra ne yapalım sayıyı Huh Bitcoin'e güvenen zengin yatırımcıların sayısı artması lazım. Laf olsun diye cüzdan açmanın faydası yok. Laf olsun diye cüzdan açmanın faydası olsaydı fiyat düşmezdi.

Sayı da önemli. Tek başına yeterli değil ama önemli. Herkes cüzdan açmaya başlarsa Bitcoin teknolojisini kullanmaya başlamış olur. Kullanıcı sayısı artarsa kullanım alanları da artar. Kullanım alanları artarsa yaygınlaşması sağlanır. 8 milyar insanın Bitcoin cüzdanı açması için çabalamalıyız. Bitcoin'i desteklemeliyiz.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Nitelikli yatırımcı olmadıktan sonra ne yapalım sayıyı Huh Bitcoin'e güvenen zengin yatırımcıların sayısı artması lazım. Laf olsun diye cüzdan açmanın faydası yok. Laf olsun diye cüzdan açmanın faydası olsaydı fiyat düşmezdi.

Bence sayıda önemli. 100 dolarlık btc tutan 10 kişi, 2000 dolarlık btc tutan bir kişiden daha kıymetli olabilir.
Bakınız; Metcalfe Yasası.

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

Bitcoin'in var olmak için zenginlere, şirketlere yada devletlere ihtiyacı yok. Değerinin 1 milyon $ olmasına da gerek yok. İşlevini gerçekleştirmeye devam etmesi bitcoin'in insanlar için değerli olması için yeterli. Bitcoin bir gün 100$ fiyata düşerse birisine 60000$ göndermek için 1 BTC yerine 100 BTC kullanırsınız. Sadece insanların kullanmak istemesi ve hacim yeterli.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Bitcoin'in son aylardaki uçuşu sonrası insanların iyice iştahı kabardı haliyle. Az bir miktar bile olsa insanlar kenara biraz BTC atıp unutmak istiyor. Aynı eskiden bu zamanlara kadarki serüveninde olduğu gibi, sonuçta Bitcoin yine yıllar sonra inanılmaz bir patlama yapma potansiyelini içinde barındırıyor. Şu sıralarda bir düzeltme yaşadı fiyat ve 60 bin doların biraz altında seyrediyor. Fakat yıl sonuna yeni bir rekorla girmemiz de muhtemel bence.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Kasım ayında Bitcoin'den çok daha iyi bir performans bekliyorduk ancak en azından çoğu analist yine iyimser görüşteler, bu kadar gündemde olmasına rağmen Bitcoin cüzdan sayısını ben az buldum ancak açıkçası benim de bir cüzdanım yok Bitcoin'e sempatim sonsuz olsa da işim genellikle başka altcoin'lerle oluyor  Smiley
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Eğer El Salvador gibi bir kaç ülke daha bitcoini resmî hale getirirse 100 milyon üstüne çok rahat adres sayısı üretimi ulaşır. Bitcoin geleceğin teknolojisi. Enflasyona karşı savaş, bankalara karşı savaş için üretilmiş aklın ürünü. Er yada geç dünyanın 1/3’üne kadar ulaşmış olacak.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Bitcoin Adres Sayısı 38,76 Milyon’a Ulaştı! – Bitcoin Analiz

Bitcoin 60.000 Dolar seviyesinde bir direnç ile karşı karşıya ve son 24 saat içerisinde %2,64 değer kaybetti. Lider kripto para birimi Bitcoin, 56,083 Dolar üzerinden işlem görüyor.
Ayrıca şu an 18,880,900.00 Adet Bitcoin Dolaşımda.

Glassnode: “Sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38,76 milyon adrese ulaştı. 38,7 milyonluk bir önceki en yüksek seviye, yedi ay önce 23 Nisan'da belirlendi ve tamamen iyileşmesi 213 gün sürdü.”

Santiment’in verilerine göre, Bitcoin’in baskı altında kalmasına rağmen, Bitcoin’e olan arzın borsa dışı hareket ettiği ve bunun yanında satış risklerinin azaltıldığı biliniyor.

Santiment’in 22 Kasım’da paylaşmış olduğu Tweette: “Bitcoin son 24 saatte %-5,5 düştü ve bir kez daha 56 bin doların altına düşmenin eşiğinde. Buna rağmen, $BTC'nin arzı borsalardan uzaklaşmaya devam ederek satış riskini azaltıyor. USDT de borsalarda yüksek kalıyor ve bu da yüksek satın alma gücünü gösteriyor.” Şeklinde belirtti.
Ayrıca Bitcoin’in son 24 saatlik hacminde de %19,27 artış mevcut ve $35,697,552,786 değerinde.

Glassnode: ”Kısa vadeli sahipler (STH), daha yüksek bir göreli maliyet esasına, daha yüksek bir zaman tercihine ve potansiyel olarak varlıkta daha düşük bir mahkumiyet derecesine sahip olmanın bir kombinasyonu nedeniyle fiyat hareketine en duyarlı olanlardır. STH'ler hem en yüksekleri hem de en düşükleri belirlemede rol oynadığından, bu haftaki fiyat hareketi bir istisna değildi.” Şeklinde ekledi.

Ve bunlara ek olarak Santiment, Bitcoin için güçlü bir geri dönüş beklediğinide bildirdi.
Bitcoin şu an için bir yükselişe geçme çabasında ve Göreceli Güç Endeksi (RSI), tarafsız bölgede yer alıyor.

Bollinger bantları ise genişlemeye çalışıyor gibi.
Bitcoin için birçok analist yükseliş bekliyor ve bunun yanında Lider kripto paranın yıl sonuna kadar en az 70.000 dolar seviyesine gelmesi bekleniyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Kaynak

Jump to: