Author

Topic: 2021-12-04 SatoshiTurk - Bitcoin (BTC) Fiyatında Ani Çöküş! (Read 75 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
...
ByBit’in paylaştığı verilere bakılırsa Bitcoin piyasası yaklaşık 1 saat içerisinde 1,3 Milyar Dolar değerinde likiditasyon yaşadı ve bu düşüşte 735 Milyon Dolarlık Bitcoin uzun vadeli likide edildiği biliniyor.
...

bybit çok uzun zamandan beri dikkat çeken adımlar atıyor ve piyasadaki konumunu güçlendiriyor. bitmex sallantıya girdikten sonra boşalan alanı binance ile birlikte hızlıca doldurdular. sadece orada yaşanan 1.3 milyar dolarlık likiditasyon bile bu durumu gözler önüne sermeye yeter. ayrıca, bence içinde bulunduğumuz piyasa, bu tür ani çöküşlerle beraber gelen heyecanlara/risklere/fırsatlara gebe bir yer olduğu için, riski ve risk ile birlikte gelen yeni fırsatları seven yatırımcılar tarafından daha cazip bir yer olarak değerlendiriliyor; çöküş ya da çıkış fark etmez, hareket olsun yeter! :)
member
Activity: 504
Merit: 10
umachit.fund
Bu gece FED faiz kararıyla birlikte asıl ani hareketler görülebilir, yarın sabaha nasıl bir tabloyla uyanacağımızı çok merak ediyorum ama hissiyatım 39000lere gelmeden yükselemeyeceğimiz yönünde
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bu oynaklıklar kaldıraçlı işlemler devam ettiği sürece patlatma operasyonu olarak geçicek diyebiliriz.

Marjin ve futuresdaki insanları yani kolay yoldan para kazanmak isteyenler bu sektörde genellikle futures tarafında oynamaya başlar.Bu yüzden bu düşüşler hem onları yoldan çekmek hem de ana yatırımcıyı yani gözü kapalı da olsa elinde malı tutanları bir bakıma sabrın sonu selamettir tarzında ödüllendirmek için güzeldir bana kalırsa.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Globol piyasalarda fedin faiz arttırımı tüm yatırım araçlarını etkilemeye devam ediyor bunun yanında yeni virüs varyantları ve kapanma haberleri gelirse btc 39 k altına sarkabilir ve bunun nereye kadar gideceğini kestirmek zor , umarım yükseliş trendi devam eder ama her ihtimali göz önüne almada fayda var.
member
Activity: 504
umachit.fund
Bir ara 51000e tekrar yaklaşan Bitcoin şu anda 43000’e tekrar göz kırpacak gibi görünüyor, buralarda oyalandıktan sonra umarım yukarı kırılım olur çünkü özellikle 38-39bin bandından aşağısı büyük sıkıntı olabilir
member
Activity: 588
$CYBERCASH METAVERSE
Bitcoin'deki ters yönlü volatilite birçok yatırımcının canını sıkabiliyor haliyle. Bu da o gelişmelerden birisiydi. Ben de zaten bu ani ve ciddi düşüşü sosyal medyada sitem edenlerden öğrenmiştim.  Cheesy  Bitcoin herhangi bir şekilde manipüle edilmese bile sırf kendi volatilitesi yüzünden insanları çok üzebiliyor da çok sevindirebiliyor da. Uzun vadeli yatırım yapanlar bu iniş çıkışları çok kafalarına takmazlar herhalde. En fazla düşünecekleri keşke az daha bekleyip daha aşağıdan alsaymışım olur.  Grin
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Piyasalar toparlanma işaretleri gösteriyor ancak çok da güvenmemek lazım. Elde nakiti olanlar bence tekrar alım yapmak için acele etmeseler iyi olur ben kendi adıma zarar kes yaptım bir şok dalgası daha gelebilir düşüncesindeyim bekliyorum  Undecided
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Ben artık BTCnin böyle zırt pırt oynatılmasını istemiyorum. Altın gibi minimum oynaklıklar görüp düşecekse uzun süreye yayılmasını görmek istiyorum. Bazı ülkeler bunu ödeme sistemlerine entegre etmek isterken böyle oynaklık doğru değil artık

Piyasayı alt üst edebilecek büyük yatırımcılar varken minimum oynaklık beklemek hayal olur. Bitcoin hep böyle olacak sanki. Daha az oynaklık için önce geniş kitlelere yayılmamız gerekiyor. Sonra tekelleşmiş büyük cüzdanınılardan kurtulmak gerekiyor.

10 senedir bu oynaklıkta devam ediyor bitcoin ve kripto paralar bir on sene daha bu şekilde devam eder gibi geliyor. Daha az oynaklık için dediğin gibi daha fazla cüzdana daha fazla dağıtıklığa ihtiyaç var, balinalar o cüzdanları doldurdukça dolduracaktır bu piyasada parayla para kazanılıyor sonuçta. Büyük yatırımcılar çekilirse piyasa canlılığınıda yitirebilir yeni yatırımcı bile kurumsal firmaların yatırım yapmasına güvenerek yeni giriş yapıyor.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Ben artık BTCnin böyle zırt pırt oynatılmasını istemiyorum. Altın gibi minimum oynaklıklar görüp düşecekse uzun süreye yayılmasını görmek istiyorum. Bazı ülkeler bunu ödeme sistemlerine entegre etmek isterken böyle oynaklık doğru değil artık

Piyasayı alt üst edebilecek büyük yatırımcılar varken minimum oynaklık beklemek hayal olur. Bitcoin hep böyle olacak sanki. Daha az oynaklık için önce geniş kitlelere yayılmamız gerekiyor. Sonra tekelleşmiş büyük cüzdanınılardan kurtulmak gerekiyor.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Bitcoin (BTC) Fiyatında Ani Çöküş!

Bitcoin (BTC), kritik düzeyde değer kaybetti ve 41.718 Dolar seviyelerini gördü.
Son 24 saat içerisinde %15.10 değer kaybeti ve şu anda 47.521 dolardan işlem görüyor.

Bu ani düşüş kripto para piyasasını oldukça etkiledi ve birçok dijital varlık düşüşte.
Bu sene Mayıs ayında yaşanan ani çöküşte Bitcoin Fiyatı 30.000 Dolar seviyelerini ziyaret etmişti.
ByBit’in paylaştığı verilere bakılırsa Bitcoin piyasası yaklaşık 1 saat içerisinde 1,3 Milyar Dolar değerinde likiditasyon yaşadı ve bu düşüşte 735 Milyon Dolarlık Bitcoin uzun vadeli likide edildiği biliniyor.

TechDev, Bitcoin için her sene olan fiyat hareketi ile benzerliğin altını çizdi.

Bunun yanında, Eight Global’ın CEO’su olan Michael van de Poppe dahil, Bitcoin için ayı piyasasının bir düzeltme sinyali verdiğini savunuyor ayrıca birçok yatırımcıda Bitcoin (BTC) fiyatının iyileşmesi beklentisinde.

Zimbabve Hükümeti, Önde gelen kripto varlık Bitcoin’i ülke içerisinde kullanıma sunmayı planlıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Kaynak

Jump to: