Author

Topic: 2021-12-22Koinbülteni: Jack Dorsey, BTC’nin Doların Yerini Alabileceğini Söyledi (Read 72 times)

member
Activity: 94
Merit: 10

Dolar önemli değil ,Altın ın yerini alıyor..
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Mahalle pazarında veyahutta market manavında patatesin Satoshi cinsinden satılması mı kastedilmiş? Bu bana da ütopik geldi. Zaten böyle büyük kırılımlar 100, 150 yılda bir yaşanıyor. Makroekonomik büyük değişimler için büyük felaketlerin yaşanması gerekiyor. Covid-19 virüsü ve pandemi bunu başaramadı. Daha büyük bir şeyin yaşanması gerekiyor.

I. Dünya Savaşı'nın sonuna kadar dünyada altın standartı uygulanıyordu. Yani para altın karşılığında basılıyordu.
Belki bitcoin standartı gibi bir şey olabilir.

Hepimiz ABD'nin silahlı gücünün baskısıyla kabul ediyoruz bu sistemi. Uluslararası arenada baskı unsuru olmasa ABD dolarını kabul etmezdik. Kaddafi, Saddam petrodolar baskısını kırmak istediği için devrildi. Bitcoin standardına bağlı dolara silahlı güç olmadan geçebilir miyiz? Otoriter devlet yöneticileri bile bunu başaramadı.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Mahalle pazarında veyahutta market manavında patatesin Satoshi cinsinden satılması mı kastedilmiş? Bu bana da ütopik geldi. Zaten böyle büyük kırılımlar 100, 150 yılda bir yaşanıyor. Makroekonomik büyük değişimler için büyük felaketlerin yaşanması gerekiyor. Covid-19 virüsü ve pandemi bunu başaramadı. Daha büyük bir şeyin yaşanması gerekiyor.

I. Dünya Savaşı'nın sonuna kadar dünyada altın standartı uygulanıyordu. Yani para altın karşılığında basılıyordu.
Belki bitcoin standartı gibi bir şey olabilir.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Yakın gelecekte Bitcoin’in doların yerini alamayacağı kesin ama insan da bi yandan hayal de etmeyelim diyor  Grin
Süregelen bahanelerle Bitcoin’in önünü kesmeye çalışanlar her dönemde olacak ama zaman lehimize işliyor kripto paraların gelecekte alacağı değer tartışılmaz
member
Activity: 275
Merit: 11
Jack Dorsey mi söylemişti tam hatırlamıyorum ama sanki o geçenlerde şey demişti. Tüm dünyayı etkileyecek bir hiperenflasyon gerçekleşebilir gibisinden bir şeyler söylemişti. Ardından da böyle bir açıklama yaptığını görünce "Şimdi anlaşıldı!" diyesim geldi.  Grin  Kripto paralara olan sempatisinden dolayı böyle bir laf etmiş olabilir. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, ben Bitcoin'in doların yerini almasına mantık olarak en ufak bir ihtimal bile vermiyorum.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
jack tam bir bitcoin maksimalisti, bunu hem twitter'da hem de twitter dışındaki faaliyetlerinde her fırsatta gösteriyor. ben de bitcoin'in geleceğine güvenenler arasındayım ama yakın gelecekte böyle bir şeyin yaşanabileceğine fazla ihtimal vermiyorum. şimdilik bir ütopya olduğunu düşünüyorum. umarım daha sonra, ilerleyen zamanda, günün birinde gerçek olur temennisindeyim.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, ünlü Amerikan rapçi Cardi B’nin Twitter’da paylaştığı soruya karşılık bitcoin’in doların yerine geçebileceğini söyledi.

Cardi B‘nin Twitter üzerinden paylaştığı “Kripto paraların doların yerini alabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Jack Dorsey “Evet, Bitcoin alabilir” yanıtını verdi.

https://koinbulteni.com/jack-dorsey-bitcoinin-dolarin-yerini-alabilecegini-soyledi-112209.html

Çok iddialı. Jack Dorsey, Bitcoin'i desteklemeyi sürdürüyor. Doları geçer bir gün bence de.
Jump to: