Author

Topic: 2021-12-29 Btcmagazin: Bitcoin’in Yaratıcısı Elon Musk Olabilir mi? (Read 96 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Elon Musk geçmişine ve bilgisayar ve yazılım konusunda ve ödeme sistemlerinde neler yaptığını düşününce benim şahsi fikrim belki satoshi değil ama bitcoinin var olmasında emeği geçenlerin arasında olduğunu düşünüyorum.
U20
full member
Activity: 546
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Kripto para denildiğinde konuya çok hakim olmayan herkes spekülatif yönlendirmeleri sebebiyle Elon Musk’ı yetkili bir abi sanıyor olabilir. ama bitcoin ve blockchain teknolojisini yaratabilecek vizyona sahip olduğunu düşünmüyorum. Musk bir girişimci, ki sahibi olduğu tesla’yı dahi kendi kurmadı.ama Kendi pr’ını çok iyi yapıyor o ayrı
member
Activity: 94
Merit: 10

Uzun zamandır takip ediyorum,kripto twittlerinden sonra daha çok takip ettim. 3,4 sene geriye donuk twitlerini okudum. Tam bir çakal,iyi kokluyor.Benim anladığım Bitcoin e başta şüpheci yaklaştı ve treni kaçırdı , sonra da bir aralar fiyatı yonlendirmeye falan çalıştı, Tesla ya aldım ,hepsini sattım falan diye katastrofik açıklamalar yaptı ama etkisi çok kısa sürdü. Bitcoin iplemeden kendi fiyat hareketini oluşturdu.

Adam paraya doymuş,göz önünde,sosyal medya falan hep oralarda takılıyor. Artık paradan çok ilgi istiyor gibi. Sonra DOGE la bu ilgiyi çekti. Baktı işe yaradı devam ediyor ama artık Bitcoin e pek bulaşmıyor. Block size ,emisyon politikası ile ilgili düşünceleri kısmen doğru olsa da ,Bitcoin Tesla ve spacexten daha önemli ve Satoshi Nakamoto Elon Musk tan daha ölümsüz bir figur olacak. O da bunun farkında.

Doge seçmesinin altında ise başka şeyler var. Amacı ben bildim,size yol gösterdim,demiştim demek.

Not:Kendi gözlemim bunlar tabi.Yanılabilirim.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Elon musk iyi bir girişimci ve yatırımcı diyebiliriz adamın kafa calışıyor ama manipülasyona çalışıyor daha çok. Yukardaki arkadaşın dediği gibi Bitcoinin yaratıcısı olsaydı saçma sapan meme tokenleri shiller miydi hiç sadece bitcoin'i tanır başka bir coinle de işi olmazdı ve bitcoinin yaratıcısı olduğunu kabul ederdi. Yıllardır bitcoinin yaratıcısını arıyorlar her yıl bir iki isim gündeme geliyor bitcoin yaratcısı olduğunu iddia edenlerde var edilende var bu muhabbet hiç bitmez.
member
Activity: 94
Merit: 10
Elon Musk sadece başarılı bir yatırımci ,Tesla ve paypal a yatırım yaptı,kurucusu değil. . Tesla tamamen devlet kontrolunde. Musk payı %7

Bitcoin yaratıcısı olsaydı ,DOGE ,shib,floki shiller miydi sence?
legendary
Activity: 1582
Merit: 1284
Elon Musk'ın Satoshi olduğunu düşünmek için aptal olmalısın ve bu şekilde geri döneceğini düşündüysen daha da aptal olmalısın.
Elon Musk, havacılık, elektrikli otomobil endüstrisi, sürdürülebilirlik ve kripto para birimi gibi pek çok alanda etkisi olduğunu göstermeye çalışıyor ki bu doğru olmayabilir ama bunu yapmaya çalışıyor.
Medya ayrıca, sadece bir tweet ile piyasalara hükmedebilecek gibi görünen bir karakter yaratmaya da yardımcı oldu.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
en iyimser tahminle; elon'ın bu tip muhabbetlere eğlence maksadıyla girdiğini ve bazen ipin ucunu fazla kaçırdığını düşünmek istiyorum ama doge gazlamasında kendisiyle bir araya gelen genç bir gruba karşı çok fazla açık vermişti. kendisi hakkındaki fikirlerim de o videodan sonra şekillenmişti. maalesef, bence eğlence maksadını aşmış, her bulduğu fırsatı değerlendirme çabasına giren gözü dönmüş biri olma ihtimali daha yüksek... kendisinin cevabına ek olarak; btc'nin mucidi olmadığını da hepimiz biliyoruz, değinmeye gerek yok. :)
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Elon Musk çok zeki biri. Başarılı bir yatırımcı. İnsanlığa faydalı işler de yapıyor. Ama haddinden fazla abartmamak gerek. Bitcoin'in yaratıcısı olsaydı kendisi söylerdi. Hem sonra Bitcoin'in yaratıcısını aramak da saçma. Bitcoin üçüncü kişileri ortadan kaldırmak için üretilmiş. Satoshi'yi bulsak ne olur? Satoshi'nin Bitcoin için artık bir önemi yok. Kendisi de kimliğinin gizli kalmasını istemiş. Saygı duyalım. Saygıyla analım.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bu teoriye karşı en büyük argüman, Musk’ın sürdürülebilir bir enerji savunucusu olarak bilinmesidir, bu nedenle çok fazla elektrik tüketecek ve büyük bir CO2 ayak izi üretecek bir kripto para birimi yaratması pek muhtemel görülmüyor.
https://btcmagazin.com/bitcoinin-yaraticisi-elon-musk-olabilir-mi/

Elon inkar etmiş. Elon kriptopara yaparsa çevreci olur. Ben ikna olmadım. Satoshi Elon olamaz.

Bu adamlar lafta çevreci. Fakat özde çevreci olup olmadıkları kesin olarak bilinemez.  Bu gibi ünlü kişiler yansıyan imajlarına özel olarak dikkat ettikleri için gerçek düşüncelerini hiç bir zaman bilemeyiz.

Düşünceleri davranışlarına yansımış. Başka düşünceleri olabilir dersek art niyet aramış olmaz mıyız? Düşüncelerinin ardında kötü şeyler var diyemeyiz. Düşüncesi diline, davranışlarına yansımış. Elon çevrecidir benim için. Saygılar.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Bitcoin’in yaratıcısı olduğuna hiçbirimiz inanmayız ancak o kişiyi Elon Musk kesinlikle tanıyordur diyebilirim yoksa kripto paralara karşı bu kadar sıcak ve inançlı olmazdı ben Elon’un kripto paralara yaklaşımını değerli buluyorum
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Bu teoriye karşı en büyük argüman, Musk’ın sürdürülebilir bir enerji savunucusu olarak bilinmesidir, bu nedenle çok fazla elektrik tüketecek ve büyük bir CO2 ayak izi üretecek bir kripto para birimi yaratması pek muhtemel görülmüyor.

Elon inkar etmiş. Elon kriptopara yaparsa çevreci olur. Ben ikna olmadım. Satoshi Elon olamaz.

Bu adamlar lafta çevreci. Fakat özde çevreci olup olmadıkları kesin olarak bilinemez.  Bu gibi ünlü kişiler yansıyan imajlarına özel olarak dikkat ettikleri için gerçek düşüncelerini hiç bir zaman bilemeyiz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Eski SpaceX stajyeri Sahil Gupta, milyarder Elon Musk’ın Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu iddiasının arkasında durmaya devam ediyor.

Popüler blog sitesi Medium’da yakın zamanda yayınlanan bir gönderide Gupta, Musk’ın Bitcoin‘in arkasında olduğundan artık “neredeyse emin” olduğunu söyledi. Gupta, bu iddiasını, girişimcinin eski personel şefi Sam Teller ile 2017’de yaptığı bir telefon görüşmesiyle pekiştirdi.

Gupta, Teller’a Musk’ın gerçekten Satoshi olup olmadığını sorduktan sonra, Teller, işleri daha da kafa karıştırıcı hale getiren belirsiz bir cevap verdi:

15 saniye sessizlik oldu. Sonra Teller, “Peki, ne diyebilirim ki?” dedi. Paragraf değil. Gerçek kelimeler.
Sahil Gupta

Musk, Gupta’nın teorisine yanıt olarak 2017’de bir tweet’te Bitcoin’i icat ettiğini reddetti, ancak bu spekülasyonlara son vermedi.

Doğru değil. Bir arkadaşım birkaç yıl önce bana BTC’nin bir kısmını gönderdi, ama nerede olduğunu bilmiyorum.
Elon Musk

Jump to: