Author

Topic: 2021-12-29 SatoshiTurk Bitcoin’in (BTC), Piyasa Hakimiyeti %40’ın Altına Düştü! (Read 32 times)

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
ATL'ye çok yakın. Altcoin boğası beklemek çok riskli. Paramın tamamıyla altcoinlerde değilim. Altcoinlerde boğa beklemek mantıklı değil. Tabii kriptopara piyasasında aynı döngüleri beklemek de mantıklı değil. Sürekli bir değişim var. Dinamikler değişiyor. 2018 ile aynı şeyleri yaşamadığımız için aynı şeyleri beklemek de mantıklı olmuyor.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Ben Bitcoin dominance ın düşmesini açıkçası hayra alamet bulmuyorum. Çünkü içinde olduğumuz trendde Bitcoin dominance ın düşmesi, değerinin düşüşü ile beraber gerçekleşiyor. Bu da büyük ölçüde altcoinlerin balon gibi görünmesine neden oluyor. Çok geçmeden de altcoin değerinin de düşmesiyle sonuçlanıyor. İhtiyacımız olan şey Bitcoin de güçlü bir ralli gelip ath sonrası dominance ın hızla azalmaya başlayacağı iklim oluşmasıdır. Ben biraz karamsarım üzgünüm.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Altcoinler için bitcoin dominasyonu düşmesi iyi haber diyebiliriz. Ama bitcoinin dominasyonu düşerken bitcoin fiyatının çok da oynamaması lazım. Büyük düşüşlerin devamı gelirse durdurulamayabilir. Şuanlık belli bir aralıkta gidip gelmeye devam ediyor.

Baktım. En çok %38'e düşmüş. Altcoinler için iyi haber %20'ye düşmek olur. Daha düşer mi sizce Huh Çıkmaya başlarsa altcoinler daha çok düşer. Altcoinler için iyi haber mi emin olamadım.
legendary
Activity: 1582
Merit: 1284
Piyasa Hakimiyeti, Bitcoin'in piyasada dağıtılması için sadece psikolojik bir duygudur ancak bir şey ifade etmez, bize söyleyebileceği şeyler:

• Bitcoin'den daha fazla para akışı: Bu kadar çok madeni paranın sonsuz arzı nedeniyle mutlaka iyi bir şey değil.
  • Bitcoin Fiyatı Düşecek: Bir Ruh Hali Göstergesi Değil.
  • Bitcoin fiyatı artacak: artış olasılığı düşük ama büyük bir düzeltme zor.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Altcoinler için bitcoin dominasyonu düşmesi iyi haber diyebiliriz. Ama bitcoinin dominasyonu düşerken bitcoin fiyatının çok da oynamaması lazım. Büyük düşüşlerin devamı gelirse durdurulamayabilir. Şuanlık belli bir aralıkta gidip gelmeye devam ediyor.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Bitcoin’in (BTC), Piyasa Hakimiyeti %40’ın Altına Düştü!​

Bu hafta itibariyle %40’ın altına düşen Bitcoin Hâkimiyeti, Ocak 2018 yılında yaşanan tüm zamanların en düşük seviyesi %36,7’ye oldukça yakın.

Bu hafta dip yapan Bitcoin Hâkimiyetinin 2021'deki ilk düşüşü değil. 2021 Mayıs Ayında %40,3’e kadar gerileme yaşanmıştı ve bu seviyeye Eylül ayında da yaklaşılmıştı.

Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in (BTC), “rekabetçi ilk hamle avantajını kaybettiğini" iddia etti.

TradingPlatforms, verilerin yaklaşan ‘Altcoin Sezonu’ nu işaret ettiğini öne sürdü.

Altcoin piyasa hâkimiyeti, 2014 Senesinde %21 civarlarındaydı, bu oran aralık ayı itibariyle %60 oranına yükseldi.

Ethereum’un (ETH) ise piyasa değeri yaklaşık 500 Milyar dolar değerinde ve geçtiğimiz sene piyasa hâkimiyeti %10 civarlarındaydı. Şimdi ise Ethereum’un piyasa hâkimiyeti %20,12 oranında.

Analist Altcoin Sherpa, altcoin sezonunun bir senedir ilerlediğini söyledi ve Bitcoin için düşüş trendinin sürebileceğini belirtti.

Kaynak

Jump to: