Author

Topic: 2021-12-31 Beincrypto: Bitcoin Son 4 Yıldır Ocak Ayının İlk Haftasında (Read 59 times)

member
Activity: 560
Merit: 57
Bu yıla hiç de pozitif bir giriş yapmadı Bitcoin. Şu an büyük bir hızla düşüş sürüyor. 42 bin dolara kadar gerilediğini görmekteyim ve bu düşüş 40 bin doları görene kadar devam edebilir gibi geliyor bana. Uzun bir aradan sonra 40 bin doların altını da görür müyüz bilemiyorum. Ancak bu düşüş bir bakıma da iyi bana göre. Biraz daha aşağı seviyelerden toplamak için bir fırsat olarak görüyorum. Ayrıca şu sıralardaki hızlı düşüşün bir sebebi yok sanırım, sadece volatilite kaynaklı.
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
@trendcoin ben de benzer düşüncelere sahibim. 4 yıldır Ocak ayında artış gösteriyor diye bu yılda aynısını beklemek çok doğru değil ki gördük zaten dünden beri sert düşüyor bitcoin.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
bu veriler istatistik olarak güzel ve önemli detayları oluşturuyor ama somut ve neticeye tesir eden veriler olarak değerlendirilmeleri mümkün olmayan şeyler konumunda bulunuyorlar. alex ferguson'un "istatistik mini etek gibidir, her şeyi gösterir ama en önemli veriyi göstermez" gibi bir sözü var. :) günlere, aylara, yıllara ve mevsimlere göre yapılan analizleri kahve falından farksız şeyler olarak değerlendiriyorum.
member
Activity: 504
Merit: 10
umachit.fund
Bitcoin yine şaşırttı ve 2022’nin ilk haftasını 46000 doların altına sarkarak geride bırakmak üzere. 45500den defalarca sekti keşke artık nereye görmek istiyorsa görse ve sert bir yükseliş yapsa mart ayına kadar. Mart ve Nisan tekrar bir düşüş öngörülebilir
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Kasım ayı içinde benzer şey söylenmişti. Kasımda ralli bir başka olacaktı. Ama kasım ayı boyunca tüm mumlar kırmızı geldi. Smiley

Benim ocak ayı beklentim bu civarlarda 1 ay daha yatay bandın devam etmesi. Fakat sonrasında bir ralli yaşayacağımızı düşünüyorum.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Yeni yıla hep pozitif başlangıç yapmış. Yılbaşında tatil ve eğlence harcamaları için Bitcoinlerini satanlar kalan paralarıyla tekrar Bitcoin almış gibi. Cheesy Borsa cüzdanlarındaki Bitcoin sayısının düştüğüne dair haberler de geliyor. Ocak ayı istatistiği ile birleştirince yükseliş beklentisi artıyor haliyle.
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
Kripto para analistleri Bitcoin için 2022’nin ilk haftasında yeşil bir grafik görebileceğimizi belirtiyor. Analistler tüm kurumsal satışların tamamlanmasıyla ve sermayenin yeniden piyasalara dönmesiyle, yakın gelecekte Bitcoin için pozitif bir hava bekliyor. İşte altcoin piyasalarının yönünü belirleyen lider kripto para için 2022’de görülmesi beklenen olası fiyat hareketleri.

BTC İçin Yılın İlk Haftası Etkisi
Bitcoin, 28 Aralık’ta 50.000 dolar desteğini kaybederken, 30 Aralık günü 45.900 dolara kadar geriledi. 31 Aralık itibarıyla, BTC önceki günlerde yaşadığı kayıpların bir kısmını geri almayı başardı ve bu haber yazılırken 48.500 dolardan işlem görüyordu. Kripto para analisti Alex Krüger, bu yükseliş hareketinin 2022’nin ilk haftasında da devam edeceğini düşünüyor. Hatırlanacağı üzere 2021’de Ocak ayının ilk haftasında Bitcoin 28.653 dolardan 41.441 dolara kadar yükselmişti. Alex Krüger “yılın ilk haftası etkisi” olarak adlandırdığı bu durumun bir parçası olarak, 2022 Ocak ayında da kripto para piyasalarında yeşil bir ilk hafta potansiyeli olduğunu vurguluyor:

“Bitcoin’in (BTC) son dört yıldır kesintisiz olarak ocak ayının ilk haftasında 2018 ve 2021 arasında %7 ile %36 arasında değişen pozitif getiriler elde etti.”

Kaynak ve yazının devamı: https://beincrypto.com.tr/bitcoin-son-4-yildir-ocak-ayinin-ilk-haftasinda-yukseliyor/
Jump to: