Author

Topic: 2021-22 Turkish Airlines Euroleague Sezonu (Read 604 times)

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Efes haklı bir galibiyet aldı. Her zaman düşündüğüm bir olay vardı ve o olaya bugün ergin cevap verdi. İkinci yari 3 molasi durduğu halde ergin mola almadı. Daha önce hep şu aklıma gelirdi. Ben mola almış olsam bu sadece benim takıma  avantaj sağlamıyor ki. Rakipte bundan faydalanıyor.  Bugün Ergin o soruya  bu tarz bir cevap verdi ve son dakikalarda bilerekmola almadim dedi.
Ergin harbiden kasıldıgı kadar büyük koç. Seneye Efes dağılır mı acaba? Yoksa 3 te 3 yapmaya büyük aday.

Dağılacağını zannetmiyorum Efes oyuncularının temelini sağlam attıktan sonra Avrupa’da hangi takıma gitmek istesinler ki zaten İstanbul Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi takımları da Avrupa’nın en büyüğü olduktan sonra bence gitmek istemezler Ergin Ataman gerçekten iyi bir Koç hayali amerikada takım çalıştırmak ancak bu biraz siyasi olduğu için bence çağırmazlar
Euroleague resmi kanalında ve diğer youtube kanallarında ropörtajları bayağı izledim. Hep bir 'last dance' muhabbeti döndü. Sanırım önemli oyuncuların kontratları bitiyor ve bence muhtemelen daha yüksek maaş isteyeceklerdir. Ayrıca Ergin Ataman'ın da gitmesi söz konusu ama 3 yapmak istiyoruz falan da diyor. Sanırım olay Tuncay Özilhan'da bitiyor ve ayrıca oyuncular da keşke biraz makul kontratlar yapsalar. Bir videoda gördüğüme göre Euroleague'de en çok maaş alan oyuncu 5m euro ile sezon mvp'si Mirotic, sonra 2,3 m euro ile Larkin ve Micic geliyormuş. Larkin'in bi de bonusları varmış. Bakalım seneye kadroyu ne kadar koruyabilecekler, yeni kimleri alacaklar.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
Çok keyifli bir final serisi izledik ve Efes'ten enfes bir back to back gördük.

Şanslıydık ki Real Madrid çok kötü oynadı ve çok fazla şut kaçırdı, savunmada da çok başarılı olamadı. Normal şartlarda bu takımın Real Madrid'i yenmesi pek beklenebilecek bir şey değildi ama bence Ataman kalitesini konuşturdu ve çok iyi bir maç sonu oynattı.
Takımda sadece Larkin ve Micic ile bir şey yapılamayacağını bir kere daha gördük, oyun tıkandığı anda 3. ve hatta 4. oyuncuların skor desteği olmadığı sürece pek fazla şansımız olmuyor. Rotasyon yeterince geniş değil, sahada 8-9 oyuncu görüyoruz ve 2 kilit oyuncu sahada olmadığı sürece sayıyı kim atacak kaygısı yaşıyoruz.

İyi kötü oynadık ve şampiyon olduk, bu takımla gurur duyuyorum. Son iki maçın her dakikası ayrı keyifti Smiley

Ataman daha önce verdiği demeçlerde NBA'e göz kırpmıştı, bence NBA'de görme şansımız yüksek. Bir Amerika yolculuğuna başlayıp yeni bir hayat kurabilir. Oyuncu olarak NBA'de var olabilmekten zor bir şey varsa o da koç olarak var olabilmek Smiley
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
Efes haklı bir galibiyet aldı. Her zaman düşündüğüm bir olay vardı ve o olaya bugün ergin cevap verdi. İkinci yari 3 molasi durduğu halde ergin mola almadı. Daha önce hep şu aklıma gelirdi. Ben mola almış olsam bu sadece benim takıma  avantaj sağlamıyor ki. Rakipte bundan faydalanıyor.  Bugün Ergin o soruya  bu tarz bir cevap verdi ve son dakikalarda bilerekmola almadim dedi.
Ergin harbiden kasıldıgı kadar büyük koç. Seneye Efes dağılır mı acaba? Yoksa 3 te 3 yapmaya büyük aday.

Dağılacağını zannetmiyorum Efes oyuncularının temelini sağlam attıktan sonra Avrupa’da hangi takıma gitmek istesinler ki zaten İstanbul Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi takımları da Avrupa’nın en büyüğü olduktan sonra bence gitmek istemezler Ergin Ataman gerçekten iyi bir Koç hayali amerikada takım çalıştırmak ancak bu biraz siyasi olduğu için bence çağırmazlar
full member
Activity: 525
Merit: 120
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Anadolu Efes 2021-22 sezonunun da şampiyonu olmayı başardı! Mükemmel bir final oldu demeyi çok isterdim ama bana göre biraz sönük bir finaldi. Çünkü iki takım da skor bulma konusunda büyük zorluk çektiler ve 58-57 gibi zayıf bir skorla maç sona erdi. Ribaundların önemi çok büyüktü ve bu konuda Anadolu Efes çok iyi iş yaptı. Özellikle Larkin çok ön plandaydı bu anlamda. Micic de yine önemli işlere imza atarak destek verdi. Son anlarda bir karambol yaşanınca Real Madrid oradan topu kurtaramadı ve maç adeta bir anda sona erdi. İnanılmaz mutluyum şu an yine bir Türk takımı şampiyon olduğu için.  Cheesy
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
Son topta faul yapmayan Real'de mağlubiyet koça yazar. Yani daha kötüsünü yapamazlardı herhalde. Grin
Üst üste iki şampiyonluk çok büyük başarı. Ergin Ataman ve oyunculara tebrikler. Seneye muhtemelen tekrarı olmayacak ama takım dağılmadan ikinci kupayı da almak büyük işti. Artık Ergin Ataman da yavaş yavaş istediği NBA kontratı için görüşmeleri bekleyebilir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Harika bir maçtı kesinlikle. Son zamanlarda izlediğim en heyecanlı ve keyifli maçlardan birisiydi. Anadolu Efes'in turu geçip finale çıkabileceğine yürekten inanmaya başlamıştım. Maçın belli bir bölümünde çok sağlam bir üstünlük de sağladık ama kapamışlardı farkı. Aynı şeyi biz de onlara yaptık. Maçı ise buzzer-beater ile kazanmamız tadından yenmez bir durumdu. Micic harika bir iş yaparak üçlüğü göndererek finali Anadolu Efes'e getirdi. Belki riskli bir seçimdi öyle bir an için ama sonrasında kendimizden geçtik kesinlikle.  Grin

Finalin adı ise Real Madrid - Anadolu Efes. Yarın akşam 20'de nefesler tutulacak. Umarım kazanırız.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
Finalde Real Madrid olması bence daha avantajlı. Barcelona'ya kaybetmişlerdi iki kez ve Euroleague'de kazandılar  yani Barcelona'ya göre daha rahat olacağımız bir maç diye düşünüyorum. Gelelim asıl diyeceğim meseleye. Arkadaş son saniye basketlerinde üçlük atılmaz ya neden riske giriyorsun 19 saniye vardı diye biliyorum ve ikilik atmak için gayet yeterliydi. Girmese uzatmada kaybetsek kötü senaryo gerçekleşirdi.
legendary
Son saniye üçlüğü efsaneydi ama doğru bir tercih miydi derseniz bence çok yanlıştı, şans yanında oldu ve attı ama girmese maç uzatmaya gidecekti ve potaya penetre edip faul ya da kolay bir iki sayı bulmak varken bu tercih tartışılacaktı. Belki de uzatmada maç kaybedilecekti ve final kaçacaktı ama her şey olumlu geçti. Kupa bu sene gelirse güzel olur rakip Real Madrid olmuş bu maçtan daha zor olmaz.
full member
Dun oynanan her iki maçta nefes kesti.
Real Madrid 11 sayıdan geri dönüş yaptı ve normal sezonda hrr iki maçta da yenilen Real , bu maçta Barçayi yendi.
Sen ligi zirvede bitir gel burada elen. Real Madrid Barça'ya göre biraz daha kadro kalitesi düşük. Bakalım Efes öpebilecek mi. Eger olursa öyle birşey gerginin havasından yanına yaklaşmak zor olur
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Dün Micic adeta burası benim evim son noktayı ben koyarım dedi. Her iki maç da son topa kaldı ve son yılların en iyi Final 4'ü oluyor şu an. Bence zor olanı geçtik umarım okyanusu aşıp derede boğulmayız Real Madrid'in ismi kadar kadro kalitesi olduğunu düşünmüyorum ben bu sene
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
Cumartesi günü Anadolu Efes Real Madrid ile finalde kozlarını paylaşacak. Ben bir Fenerbahçeli olarak Anadolu Efes'in kupayı 2.kez almasını çok istiyorum. Gelecekse kupa Türkiye'ye gelmeli ama şunu da belirteyim. Ben finalde hakemlerin verecekleri kararlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Geçen yıl Efes aldı diye Real kollanacak bence. Hakem kararları önemli. Gergin bir teknik faul rahat alır. Umarım yanılırım ama Avrupa ne yazık ki bizim ülkeye bazı noktalarda farklı gözle bakıyor. Herşey cumartesi saat 00.00 a kadar belli olur artık.
hero member
Şu anda Euroleague Final Four'unda Efes Pilsen Olympiacos karşısında 37-32 geride. İlk yarının bitimine yaklaşık 4 dakika var. Maç selçuksporstta izlenir.

Shane Larkin çok iyi başladı 14 sayı ile. Olympiacos ise hayvan gibi üçlük yüzdesi ile oynuyor, taraftarları çok kalabalık ve iyi baskı yapıyorlar şu ana kadar. Bizde defans ve genel olarak Micic aksıyor. Micic'in devreye girmesi lazım. Tam da adamın memleketinde oynanıyor maç ama şu ana kadar çok kötü. Bu maçı gerekirse onun yokluğuna rağmen kazanmamız gerekiyor. Larkin kendini paraladı ve çok yoruldu, helal olsun.
member
Activity: 1022
Merit: 10
Eğer eşleşmeler @püsür hocamın belirttiği gibi olacaksa o zaman Anadolu Efes'in final şansı bence yüksek. Monaco gerçekten inanmış gibi oynuyor. Olympiacos'un işinin zor olduğunu düşünüyorum. Ancak Olympiacos bile Anadolu Efes'in rakibi olsa yine de bence temsilcimiz final görebilir. Şampiyon olur mu o işte gerçekten zor gibi. Ama tabi ki temennim şampiyon olmaları.
sr. member
Activity: 742
Merit: 279
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Olası Barcelona galibiyeti sonrası kural gereği iki İspanyol takımı final fourda karşılaşmak zorunda diye biliyorum.diger tarafta ise olimpiyakos Monaco arasında tercihim Monaco olur, Yunan takımları final fourlari en kötü haliyle bile basarabiliyor, Monaco da ise en büyük sıkıntı Mike James olur o da larkin ile sidik yarışına girer Efes diğer silahlarıyla finali görür, finalde ise coach Ataman bence Barça ile karşılaşmak ister çünkü onları yenmek hep çok zevkli olmuştur.
sr. member
Activity: 1568
Merit: 266
Anadolu Efes için tam da tercih edilebilir bir senaryo gerçekleşecek gibi duruyor ama hala bunu konuşmak için erken. Monaco ve Bayern Münih beklenilenin aksine çok iyi direnç gösterdiler ve ikisi de normal Euroleague sezonunun en iyi iki takımına karşı serileri 2-2'ye getirdiler. Eğer olur da ikisi birden Barcelona ve Olympiacos'u elerlerse mükemmel olur. En azından biri bile başarsa yine iyidir. Mesela karşımıza Monaco gelse bence finale kalma ihtimalimiz daha da yükselir. Rakibi küçümseme gibi bir hataya düşmeyiz zaten diye varsayıyorum. Sonuçta biz de mükemmel değiliz.  Grin
hero member
Olympiacos'un geçeceğini düşünmüyorum. Efes nefes alacak o ara. Ama asıl değinmek istediğin şey yine iddaa'dan parayı vurdukları. Son maçlardaki sayıları 2 çeyrekte atacak diye oran açsalar gözüm kapalı oynarım ama yine yediler milleti. Bundan sonraki maçlar sarar ama izlenilir. Sayı yönünden bu şekilde geçmemesi temennim tabii ki.
hero member
Real Madrid ve Anadolu Efes çok rahat bir şekilde serilerini kazanmayı başardılar. Anadolu Efes'in Final Four'a kaldığına hala o kadar şaşkınım ki. Çünkü bu sezon takımlarımız için pek de süper geçmiyordu. Fenerbahçe'nin de buralarda olmasını isterdim ama artık önümüzdeki sezon yaparlar bu işi umarım. Anadolu Efes en azından final görse bile süper bir başarı olur şimdi. Final Four'daki rakipleri kim olacak hala belli değil herhalde. Real Madrid gelirse sıkıntı büyük olur o yüzden umarım onlar gelmez.

Durum şu anda böyle olmuş. Bayern Munich ve As Monaco maçları kazanarak seriyi eşitlemişler. Açıkçası ben Olympiacos rahat geçer sanmıştım. Onların takılması bizim açımızdan biraz avantaj gibi. Efes rahat geçmiş oldu bu turu.

Bayern son maçı 59-52 kazanmış. İki takım da %17 ile üçlük atmış. Barça için 52 sayı nedir ya NBA'de tek çeyrekte atılıyor 45-50 sayı bazen ve yıldızlar kaç kere 50 sayı ile maçı bitiriyorlar. Zamanım olsa bu serinin tüm maçlarını izlemek isterdim. Ayrıca şu andan sonra tüm maçlar çok iyi aslında, izlemek lazım.
sr. member
Activity: 1582
Merit: 301
Real Madrid ve Anadolu Efes çok rahat bir şekilde serilerini kazanmayı başardılar. Anadolu Efes'in Final Four'a kaldığına hala o kadar şaşkınım ki. Çünkü bu sezon takımlarımız için pek de süper geçmiyordu. Fenerbahçe'nin de buralarda olmasını isterdim ama artık önümüzdeki sezon yaparlar bu işi umarım. Anadolu Efes en azından final görse bile süper bir başarı olur şimdi. Final Four'daki rakipleri kim olacak hala belli değil herhalde. Real Madrid gelirse sıkıntı büyük olur o yüzden umarım onlar gelmez.
hero member
Real Madrid de Maccabi'ye karşı seride 3-0 öne geçerek Final Four'u garantilemiş. Belgrad'da olacak final four için Sırp takımı olmaması ne olursa olsun iyi. Muhtemelen bizim karşı takımları destekleyeceklerdir. Olympiacos'u çok iyi takip edemedim ama normal sezonda 19 galibiyet ile Barcelona'dan sonra en iyi ikinci durumda. Real Madrid 18, biz 16 galibiyet almışız. Ama Efes 19 galibiyet alan Armani Milan'ı geçti ve final four'a kaldı. Umarım bizimkiler iyi oynayabilir de en azından finale kalabiliriz. Pleiss ve Larkin bu son maçlarda baya iyiydi, umarım Final Four'da da yüksek performanslarıyla başarılı sonuç alabiliriz.
full member
Anadolu Efes yine Final foura kaldı inşallah şampiyon olurlar.
Ben bir Fenerbahçe taraftarı olarak Ergin Ataman'a kızsam da kesinlikle çok iyi koç ve başarıyı hak ediyor.
Umarım hakemler ibnelik yapmaz ve Efes üst üste şampiyon olur. Türkiye'nin bir basketbol ülkesi olduğunu tüm dünyaya kanıtlariz.

Hakemler vermeyecek gibime geliyor hele ki üst üste şampiyonluk şansımız varken ama yine de Ergin Ataman'ı sevmesem de içeri farklı dışarı farklı Smiley Alıp getirsinler üst üste en azından basketbolda bir yerimiz olur, kalıcı bir yerimiz.

Neredesin Obra reis demeden de bitirmek istemiyorum Smiley

Bu sene en büyük şampiyonluk adayı Barcelona bence. Ne yapıp edip onu şampiyon yapabilirler. İyi kadro kurdular tamam ama iş  onla bitmiyor.  Bakalım hakemler etkili olacak mı?
İstanbul da olan csk maçı halen aklımdan gitmedi.
hero member
Ben bir Fenerbahçe taraftarı olarak Ergin Ataman'a kızsam da kesinlikle çok iyi koç ve başarıyı hak ediyor.
Umarım hakemler ibnelik yapmaz ve Efes üst üste şampiyon olur. Türkiye'nin bir basketbol ülkesi olduğunu tüm dünyaya kanıtlariz.

Hakemler vermeyecek gibime geliyor hele ki üst üste şampiyonluk şansımız varken ama yine de Ergin Ataman'ı sevmesem de içeri farklı dışarı farklı Smiley Alıp getirsinler üst üste en azından basketbolda bir yerimiz olur, kalıcı bir yerimiz.

Neredesin Obra reis demeden de bitirmek istemiyorum Smiley
sr. member
Chainjoes.com
full member
Burada Fenerbahçe'nin bu sene bir şey yapması cok zor gibi gözüküyor. Real Madrid'i yenen takım Kızılyıldız'a yeniliyor. Son 2 deplasman maçlarında yenildi. İlk 8'e kalırsa bu sene büyük başarı elde etmiş olur. Ondan daha öteye gitmesi zor  bu sene benim favorim Milano.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 28, 2022, 04:21:18 PM
Hala normal sezonun bitimine yaklaşık 10 hafta var ama çoğu gitti azı kaldı diyebiliriz yine de. Şu an iki takımımız da ilk 8 içerisinde kendilerine yer bulmuş durumda ki bu oldukça sevindirici bir haber. Çok sıkıntılı bir sezon geçiriyoruz bu kez malesef. İki takımımız da hemen hemen kazandıkları maç sayısı kadar mağlubiyete sahip. Normal sezonu ilk 8'de bitirelim de ilk hedef o olsun tabi. Ondan sonrasında büyük işler başarabilmek için mevcut performansların üzerine çok fazla koyulması lazım. Yoksa erken veda görebiliriz hem Anadolu Efes hem de Fenerbahçe'den.
legendary
February 28, 2022, 04:19:48 PM
Rus takımlarına yaptırım uygulanması en büyük gerizekalılık örneklerinden biridir. Hükümetlerin kararları yüzünden neden sporcuları cezalandırırsınız? Fifa'nın yaptığı da Euroleague organizasyonunun yaptığı da saçmalığın önde gideni. Olağanüstü durumlarda deplasmanı kaldırıp tarafsız sahada maç yaptırabiliyorsunuz, takımları turnuvadan atmak nedir? Bir an önce bu yanlıştan dönmeleri lazım aksi halde çok büyük prestij kaybedecekler. Ben tepkimi koyar, böyle organizasyonları izlemem. Yayın reytingleri düşsün sponsorlar zarar etsin o zaman görürüz aldığınız yanlış kararların sonucunu.
hero member
February 28, 2022, 04:14:13 PM
Rus takımları savaştan oldukça etkileniyor. Bu sezon Turkish Airlines EuroLeague'de mücadele eden CSKA Moskova, UNICS Kazan ve Zenit ile ULEB EuroCup'ta oynayan Lokomotiv Kuban'ın katılımı donduruldu. Duruma bakacaklarmış ve olumlu yönde gelişme yaşanmazsa Rus takımlarına karşı oynanan tüm normal sezon maçlarının iptal edileceğini söylemişler. Ayrıca CSKA'dan da şu anda 5 oyuncu ayrılmış. Kulüpten yapılan açıklamada, Shengelia, Lundberg, Grigonis, Voigtmann ve Bolomboy'un şahsi sebeplerle takımı bırakmayı tercih ettikleri belirtilerek, "Bu hareket sözleşme şartlarına aykırı olsa da kulüp, sporcuların kararını anlayışla karşılıyor. Oyuncu anlaşmalarının durumu, Avrupa'daki siyasi ve sportif ortam normale döndüğünde çözülecek." demiş kulüp. Savaşın bu yönleri insanlık dramının yanında ayrı bir tadımızı kaçırıyor bence.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
February 22, 2022, 07:14:21 AM
Euroleague'de 26. haftayı da geride bırakmış bulunuyoruz. En baştaki ilk iki maç 26. haftaya ait olmasa da Ntvspor nedense buraya eklemiş. Alınan toplu sonuçlar:

Sonuçlar sonrasında oluşan puan durumu:

Real Madrid - Barcelona maçında büyük bir çekişme görürüz herhalde diye düşünüyordum ama Barcelona daha ilk çeyrekten 28-8 üstünlük yakalayıp fişi çekti. Real Madrid geri dönüş yapmakta çok zorlanınca da Barcelona 86-68 kazandı. Temsilcilerimizden Fenerbahçe bu haftayı boş geçti. Anadolu Efes ise Olympiacos deplasmanında çok iyi bir maç çıkarsa da 75-75'ten uzayan maçı 87-85 kaybetti malesef. Ancak temsilcilerimizi hala playoff sınırında görmek güzel. Ama tabi umarım ikisini de playofflarda izleyebiliriz.
sr. member
Merit: 266
February 08, 2022, 02:25:58 PM
Fenerbahçe bugün Real Madrid'i yenebilirse eğer final four için iddialı olduğunu gösterir ama Real yenerse belki ilk 8 olur ondan da daha öteye gitmez. Deplasmanda Milano'yu yendikten sonra bu maçı da alırsa iyi mesaj vermiş olur.

Tüm sezonu tek bir maça indirgemek bana kalırsa hata olur hocam üstelik Fenerbahçe'de Vesely gibi bir star yokken.Bu arada 2 yıl aranın ardından ilk defa salon full ve seyirci desteği kendisini hissettiriyor Real Madrid ilk çeyrekte sadece 8 sayı bulabildi.
sr. member
Chainjoes.com
February 08, 2022, 01:40:23 PM
Fenerbahçe bugün Real Madrid'i yenebilirse eğer final four için iddialı olduğunu gösterir ama Real yenerse belki ilk 8 olur ondan da daha öteye gitmez. Deplasmanda Milano'yu yendikten sonra bu maçı da alırsa iyi mesaj vermiş olur.
full member
Activity: 1386
Merit: 160
February 08, 2022, 12:53:02 PM
Temsilcilerimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe sezona çok kötü başladıktan sonra bir anda form tuttular deyim yerindeyse alev aldılar Fenerbahçe 5 maçlık galibiyet serisi yakaladı ve bu seriyi yakalarken en önemli iki oyuncusu De Colo ve Vesely sakatlıkları nedeniyle forma giyemedi.Bugün Fenerbahçe sahasında Real Madrid'i ağırlayacak favori İspanyollar olsa bile ben kazanabileceğimizi düşünüyorum.
sr. member
Activity: 2016
Merit: 391
January 28, 2022, 02:58:27 PM
Bu sezon malesef takımlarımızın hiçbiri çok iyi bir dönem geçirmiyor. Anadolu Efes biraz daha iyi bir sezon geçirse de onlar da playofflara kalsa bile zar zor kalacak gibi duruyorlar. Fenerbahçe, Anadolu Efes'ten sadece 1 az galibiyet sayısına sahip şu an. Kalan maçlarda her iki takımımızın da performanslarını artırmaları gerekiyor. Normalde kazanabilmemiz gereken bir çok maçı kaybediyoruz. Bu çok can sıkıcı. Euroleague'de son zamanlarda Türk takımlarının başarılarını ve adlarından söz ettirişlerini göz önünde bulundurunca, bu tablo hoş durmuyor haliyle.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
January 28, 2022, 02:41:40 PM
Anadolu Efes istediği başarının bu sezon için uzağında kalsa da play off oynarlarsa ne yapacakları belli olmaz çünkü tecrübeli oyunculara sahipler. Fenerbahçe'ye gelince oyun güçleri yetersiz kaldı çoğu maçta ve playoff'a kalsalar dahi gelecek ilk 3'teki ciddi rakiplere karşı şansları çok az olacaktır
sr. member
January 28, 2022, 07:38:11 AM
Son olarak Euroleague'de 23. hafta maçlarının bir kısmı oynandı ve oynanmayı bekleyen maçlar da var. Şu anki fikstür durumu ve sonuçlar:

Puan durumunun son hali ise şöyle:

Anadolu Efes son maçında Zenit'e 76-67 kaybetti fakat hala playoff sınırının içeri tarafında yerini koruyor. 3. çeyreğe kadar Anadolu Efes aslında maçı kafa kafaya götürmüştü fakat bu çeyrekteki performans düşüklüğü yüzünden fark açıldı ve Zenit son çeyreği de dengede tutmayı başararak maçı güvenli bir farkla kazandı. Diğer temsilcimiz olan Fenerbahçe ise maçı ertelendiği için oynayamadı. Yine de playoff sınırından çok uzak olmadıkları için umarım her iki temsilcimiz de playofflara kalmayı başarır.
full member
January 21, 2022, 01:53:58 AM
Uzun bir aranın ardından bu hafta euroleaguede herhangi bir maç ertelenmesine şahit olmadık bu oldukça sevindirici bir gelişme.Sakatlıklarla boğuşan Fenerbahçe Zalgris'i son çeyrekte yaptığı geri dönüş ile 73-67 yenerek son 7 maçtaki 6.galibiyetini aldı.Maçı izlemeyebilirsiniz ama son çeyrekte Şehmus Hazer'in smacını kesinlikle izleyin haftanın hareketi olmaya aday bir smaç oldu.
sr. member
Chainjoes.com
January 15, 2022, 05:27:47 AM
Dün yine Euro league de bir çok maç iptal oldu. Daha sonra bu maçları telafi etmek zor olacak. Bizim takımlarımız bir türlü sağlam bir ritim tutturamadı. İlk 8'e kalırlar ama final four bizim takımlarımız için çok zor
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
January 14, 2022, 03:19:22 PM
İnsanın adı çıkacağına canı çıksın hesabı hakemler de Ergin Ataman’a çok kolay teknik faul çalabiliyorlar ama tabii ne olursa olsun hakemlerle münakaşaya girdiği her maçta takımına zarar veriyor Ergin Ataman. Bu şekilde NBA’yı bıraktım Efes’in başında bile koltuğu sallanır koçun
legendary
January 14, 2022, 03:06:46 PM
Adam yürüyen ego olmuş sanki Phil Jackson. Tamam çok büyük başarılar kazandın Türkiye'nin en iyi koçusun Avrupa'da sayılı isimlerdensin ama bu hareketler yakışıyor mu senin gibi bir koça? Ergin Ataman'a bu hareketleri hiç yakıştıramadım. Tek bir taraftar grubuyla kavga etse anlarım kişisel husumeti var derim ama yerli yabancı bütün kulüplerle böyle sorunlar yaşıyor. Ciddi bir öfke kontrol eğitimi alması lazım bu kadar profesyonel bir koçun yapmaması gereken hareketleri yapıyor. NBA hedefinin olduğunu biliyorum bu dediğimi ciddiye almazsa NBA'i unutsun.
hero member
January 14, 2022, 02:04:14 PM
Ergin Ataman Barcelona maçından atıldı. Taraftarlar da biraz bence şerefsizce tepki gösterince Ergin Ataman da sinirlendi ve 'ben kupayı aldım' hareketleri ile salonu terk etti: https://youtu.be/ZlL5cPY7bUA

En azından sahadan çıkış anını izlemenizi öneririm.

Ergin Ataman'ı ben seviyorum ancak adamda garip bir şeyler olduğu açık. Sadece Türk taraftarlar ile değil yabancılar ile de sorun yaşamaya başladı. Ayrıca bence corona sebebiyle iptal olan sezonun şampiyonu da Efes Pilsen sayılır, hadi diyelim iki şampiyonluğu var ancak ne koçlar var ne müthiş kariyerleri ile böyle hareketler yapmıyorlar. Valla açıkçası kendisinin fiziksel olarak görünüşünden dolayı mıdır nedir biraz kompleksleri var sanırım. Keşke işine baksa, sahadaki sonuç ile konuşsa.
sr. member
Merit: 324
January 09, 2022, 04:16:55 PM
Bugün oynanacak bütün maçlar covid nedeniyle yine ertelendi. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Açıkcası Euroleague yönetimi böyle maçları erteleme kararları almaya devam ederse sezonun tamamlanma ihtimali epey düşük gözüküyor.Bu konuda Nba yönetiminin aldığı kararlar örnek teşkil edilebilir gerekirse 10 günlük sözleşme yapılıp oyunculara lisans çıkarılabilir ya da oyuncuları bir alanda toplayıp tüm maçları orada yapabilirler covid yayılmasını engellemek için.
full member
January 06, 2022, 01:24:24 PM
Bugün oynanacak bütün maçlar covid nedeniyle yine ertelendi. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?
sr. member
January 06, 2022, 04:54:20 AM
Euroleague'de 15., 16. ve 17. haftalar da sona erdi. 18. haftadan da maçlar oynandı fakat hala 17. hafta maçını oynamamış takımlar bile var. Covid-19, Euroleague'i de çok kötü bir şekilde vurmuş durumda. 19. haftada da neredeyse tüm maçların ertelendiğini görüyorum.

15., 16. ve 17. haftalarda alınmış toplu sonuçlar:

Son maçlar sonrasında oluşan puan durumu:

Temsilcilerimizden Anadolu Efes ve Fenerbahçe son haftalarda tatmin edici sonuçlar alarak bizleri sevindirdiler. Anadolu Efes son 4 maçının 3'ünü kazanarak büyük bir aşama kaydetti ve 8. sırada playoff sınırına girmeyi başardı. Son maçı Unics Kazan'a karşıydı ve malesef 75-67 kaybetti. Aynı şekilde Fenerbahçe de son 3 maçının 2'sini kazandı ve son maçında ASVEL'i de neredeyse yeniyordu. Onları da 10. sırada ve Anadolu Efes'in sadece 3 puan gerisinde görüyoruz. Umarım iki takımımız da playoff potasına girmeyi başarır.
sr. member
December 11, 2021, 01:23:51 PM
Euroleague'de 12., 13. ve 14. haftalar da sona erdi. Maçlar sonrası alınan toplu sonuçlar:

Temsilcilerimizden Fenerbahçe bu 3 haftanın 2'sini galibiyetle kapatmayı başardı. 12. haftada iki temsilcimiz olan Fenerbahçe ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi. Harika bir maça şahit olduk ve Anadolu Efes deplasmanda 89-84 gibi yakın bir skorla kazanmayı başardı. Son çeyrekteki 33-17'lik skor Anadolu Efes'in bu galibiyetinde büyük rol oynamıştı. Ayrıca Shane Larkin 25 sayı, 7 asistlik harika bir performans sergilemişti. Fakat Anadolu Efes bu 3 hafta içerisinde sadece Fenerbahçe'yi mağlup edebildi. Barcelona'yı evinde yenmeye 13. haftada çok yaklaşmıştı fakat uzatmalar sonrası 95-93 gibi çok yakın bir skorla rakibine boyun eğdi. Ayrıca bu maçta bir düello izledik adeta. Çünkü Anadolu Efes'ten ayrılan Sertaç Şanlı Barcelona ilk 5'indeydi ve harika bir performans sergiledi. Anadolu Efes'te V. Micic'in 26 sayılık performansına, Sertaç Şanlı 24 sayılık bir başka harika performans ile cevap verdi.

Euroleague'de şu anki puan durumu ise:

sr. member
November 23, 2021, 03:11:05 PM
Euroleague'in 10 ve 11. haftası da bitti. Maçlar sonrasında alınan toplu sonuçlar:

10. hafta maçlarında, temsilcimiz Fenerbahçe Bayern Münih'e konuk oldu. Karşılıklı güzel seriler yakalandı fakat sonunda kaybeden malesef 71-63'lük skor ile Fenerbahçe oldu. Bayern Münih ilk çeyreği 22-12 önde kapamıştı ve bu onlara büyük bir avantaj sağladı. Fenerbahçe denese de bir türlü geri dönemedi. Bayern Münih'te Vladimir Lucic 22 sayı, 7 ribaund ve 3 asistlik performansı ile yıldızlaştı. Anadolu Efes ise evinde Olympiacos'a 88-69'luk skorla çok güzel bir mağlubiyet tattırdı. İlk üç çeyrek kafa kafaya gitse de, son çeyrekte Anadolu Efes 20-3 gibi büyük bir üstünlük yakaladı ve rakibini oyundan düşürmeyi başardı. Beaubois 29 sayılık harika performansıyla maçın yıldızıydı.

11. hafta maçlarında, Fenerbahçe malesef tekrar bir yenilgi aldı. Özellikle 2. çeyrek ve son çeyrekteki yetersiz performans yüzünden 86-75'lik skorla deplasmanda Zalgiris'e boyun eğdi. Neyse ki, diğer temsilcimiz Anadolu Efes yine bir galibiyet almayı başardı. Monaco'yu evlerinde 98-77 ile geçtiler. 2. ve son çeyrekteki harika performans sayesinde rahat bir galibiyet daha almış oldular.
sr. member
November 13, 2021, 02:55:20 PM
Euroleague'de 8. ve 9. haftayı da geride bırakmış bulunmaktayız. Alınan toplu sonuçlar ise şöyle:

8. hafta maçlarında Fenerbahçe çok zor bir deplasmanda CSKA Moskova'ya karşı oynadı. CSKA Moskova bu maç öncesi tüm içerdeki maçlarını kazanmayı başarmıştı. Fenerbahçe tüm çeyrekleri önde kapayarak üstün bir oyunla 91-82'lik skorla maçı kazanmayı başardı. De Colo 18 sayı ve Vesely de 17 sayı ile oynadı. Fenerbahçe 3 maçlık aradan sonra sağlam bir galibiyet almayı başardı. Anadolu Efes de evinde Zenit'e 79-90'lık skorla boyun eğdi. Zenit 14 üçlük isabeti sayesinde büyük bir avantaj elde ederek maçın da kazananı oldu.

9. hafta maçlarında ise, Anadolu Efes deplasmanda Alba Berlin'i 90-63 gibi bir skorla eze eze yenmeyi başardı. Anadolu Efes özellikle 2. çeyrekte harika bir performans ortaya koydu ve bu rahat galibiyette büyük rol oynadı. Fenerbahçe ise çok kötü bir gün geçirdi. Evinde Olimpia Milano'ya karşı oynadığı maçı 43-68 gibi çok kötü bir skorla kaybetti. İlk çeyrekteki 3-22 ve ve üçüncü çeyrekteki 9-25'lik sonuçlar bu ezici mağlubiyette büyük rol oynadı.
sr. member
October 31, 2021, 03:45:02 PM
6. ve 7. hafta maçları şu an hala içinde bulunduğumuz hafta içerisinde oynandı ve alınan toplu sonuçlar:

6. hafta maçlarında temsilcilerimizin her ikisi de malesef kaybettiler. Fenerbahçe evinde Barcelona'ya karşı oynadığı maçı 74-76'lık bir skorla sadece 2 sayı farkla kaybetti. Fenerbahçe, özellikle 2. çeyrekte oldukça kötü bir performans ortaya koydu ve çeyrek sonucu 9-20 idi. Eğer bu çeyreği kafa kafaya götürmüş olsaydı maçı rahatlıkla kazanabilirdi. Anadolu Efes ise Panathinaikos'a karşı 95-69'lık ezici bir mağlubiyet aldı.

7. haftaya geldiğimizde ise, temsilcilerimizden Fenerbahçe yine ufak bir farkla bu sefer Olympiakos'a karşı deplasmanda 67-65'lik bir yenilgi aldı. Fenerbahçe ilk yarıyı 45-34 geride kapattı ama 3. çeyrekte rakibini yakalamayı başardı. Son çeyrekte her iki taraftan da 12 sayı geldi ve ufak bir farkla galibiyet kaçtı. Kostas Sloukas'un hayat kurtarıcı 2 sayılık isabeti ile maçın bitimine 2 saniye kala öne geçerek kazandılar. Anadolu Efes ise Fenerbahçe'nin aksine nihayet kazanmasını bildi. Tüm çeyreklerde üstün bir performans ortaya koyan Anadolu Efes, rakibini 94-60 mağlup etmeyi başardı.

Şu an Fenerbahçe 13. ve Anadolu Efes 14. sırada yer alıyor ve ikisinin de 2 galibiyeti mevcut. Şu an ilk 8'den 2 galibiyet uzaktalar.
sr. member
October 23, 2021, 12:19:12 PM
Euroleague'de 5. haftayı da geride bıraktık. Alınan toplu sonuçlar ise şöyle:

Temsilcilerimizden Anadolu Efes, Unics Kazan'a karşı 71-68 kazanmayı başardı. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe bu takımı 39 sayı farkla yenmeyi başarmıştı. Bu sefer Anadolu Efes karşısında daha diri bir takım vardı ama yine de temsilcimiz galip geldi. Anadolu Efes, ilk 4 maçını kaybettikten sonra nihayet sezonun ilk galibiyetini almayı başardı.

Fenerbahçe ise kıyasıya bir mücadele sonrasında Real Madrid'e 70-69 gibi çok yakın bir skorla kaybetti. Fenerbahçe böylece sezonun 3. yenilgisini de almış oldu. Temsilcilerimizin ikisi de malesef iç açıcı bir start alamadı. Fakat önümüzdeki maçlarda bu durum değişebilir ki umarım değişir. Türk takımlarının ciddi başarılı olabildiği sınırlı spor dallarından birisi basketbol. Bu sene de umarım bir temsilcimiz en az final görebilir.
sr. member
October 17, 2021, 11:26:05 AM
Geride bıraktığımız haftada 3. ve 4. hafta maçları oynandı ve alınan toplu sonuçlar:

Temsilcilerimizin maçları arasındaki en çok dikkatimi çeken maç Fenerbahçe - Unics Kazan oldu. Temsilcimiz Fenerbahçe 80 - 41 gibi inanılmaz ezici bir skorla maçı kazandı ve Unics Kazan kendi aleyhine yeni rekorlar da kırmış oldu. Unics Kazan tarihinin en kötü hücum performanslarından birini bu maçta gerçekleştirdi. Aslında Unics Kazan'ın güçsüz bir takım olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda böyle bir sonuç oldukça şaşırtıcı oluyor. Önceki üç maçlarını çok yakın skorlarla tamamladılar ama bu maçta darmadağın oldular. Ayrıca bu galibiyette önemli bir rol oynayan kırılma anlarından birisi de, Fenerbahçe'nin 1. ve 2. çeyreği kapsayan 26-4'lük serisiydi.
sr. member
October 09, 2021, 03:19:18 PM
Euroleague'de 2. hafta maçları dün gece itibariyle sona erdi ve alınan toplu sonuçlar:

Hem Fenerbahçe hem de Anadolu Efes çok yakın skorlar ile maçlarını kaybettiler. Panathinaikos - Fenerbahçe maçının son anları Fenerbahçe açısından çok talihsiz geçti. Son 40 saniye kala 5 sayı önde olan temsilcimiz için işler bir anda değişiverdi. Panathinaikos ardarda 2 tane sportmenlik dışı faul alarak bunun yardımıyla bir anda 9-0'lık seri yakaladı. Sonrasında da Fenerbahçe geri dönüş yapamayınca maç 91-87 sona erdi. Fenerbahçe böylece ilk yenilgisini almış oldu.

CSKA Moskova, üçüncü çeyreğin son anlarında Anadolu Efes'e karşı 16 sayı öndeydi. Fakat son çeyrekte Anadolu Efes harika bir geri dönüş gerçekleştirmeye başladı ve farkı ciddi derecede eritti. Fakat maçın son anlarında geri dönüş şansını tepince maç da CSKA'nın 100-96 galibiyeti ile sona erdi.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1023
Leading Crypto Sports Betting & Casino Platform
October 09, 2021, 12:43:14 PM
Ben bu sene ekiplerimizden pek ışık görmüyorum açıkçası. Özellikle Anadolu Efes beni hayal kırıklığına uğrattı. Son şampiyonun mağlubiyetlerle lige başlaması şok etkisi yarattı. Ne olacağı belli olmaz tabii ama ben bu sene final four görmüyorum iki ekibimizden de maalesef Sad
sr. member
Chainjoes.com
October 08, 2021, 01:59:48 PM
Efes kötü başladı csk maçına. İlk periyot bitti ve 26-21 geride kapattık ama 2. Çeyreğe güzel başladık diyebilirim. Dün Fenerbahçe de pisi pisine yenildi. Son saniyelerde yaptıkları hata pahalıya patladı.
sr. member
October 01, 2021, 05:01:12 PM
İlk hafta sonunda keşke her iki temsilcimiz de kazanabilseydi ancak malesef Anadolu Efes 13 sayı farkla Real Madrid'e karşı mağlup oldu. Zaten oldukça zor bir maçtı. Real Madrid bu turnuvanın en iyi takımlarından birisi. Fenerbahçe'nin başabaş geçen bir mücadele sonunda kazanmasına çok sevindim. Zor da olsa hak ettikleri bir galibiyet aldılar bence. İlerleyen haftalardaki maçları heyecanla bekliyorum. Umarım Anadolu Efes de çabucak kazanmaya başlar.
sr. member
Chainjoes.com
October 01, 2021, 04:36:41 PM
Fenerbahçe iyi başladı ama Kızılyıldız da öyle ahım şahım bir takım değil. Sanki bizde eksikler var gibi. Skorun çok kısır kaldığı da gerçek. Demek ki takım iyi savunma yapıyor. Ben en çok bu yıl Anadolu Efes'i merak ediyorum Takımın çoğu duruyor. Dün Reale yenilmiş olsa bile benim favorim Efes.
sr. member
October 01, 2021, 04:33:51 PM
Euroleague'de ilk hafta maçlarını geride bıraktık. Alınan toplu sonuçlar:

Barcelona - Alba Berlin maçı sürüyor. Temsilcilerimizden Anadolu Efes malesef Real Madrid karşısında sonuna kadar sağlam bir direnç gösteremedi ve 82-69 gibi bir skorla kaybetti. Bir diğer temsilcimiz olan Fenerbahçe bu akşam Kızılyıldız'ı ağırladı. Fenerbahçe en etkili performansını 3. çeyrekte gösterse de maç oldukça yakın geçti. Fakat neyse ki Fenerbahçe 61-57 kazanmasını bildi. Oldukça düşük skorlu biten bir maç oldu. De Colo gününde değildi. Euroleague'in en yüksek yüzdeyle serbest atış atan oyuncusu olan De Colo maçın son anlarında serbest atış çizgisinde bile hata yaptı. Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Kalinic de bugün Kızılyıldız'da eski takımına karşı oynadı. Kalinic'i Fenerbahçe taraftarı alkışladı ve eski oyuncularına vefa gösterdiler.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1465
October 01, 2021, 04:22:31 PM
Temsilcilerimizden Efes ilk hafta Real Madrid deplasmanında istediği sonucu maalesef alamadı ancak euroleague'de sezonun en büyük favorisinin açık ara Efes olduğunu belirtmek gerekiyor diğer temsilcimiz Fenerbahçe Kızılyıldız karşısında zorlansada galip gelmesini bildi.
full member
September 30, 2021, 01:45:37 PM
Konunun tekrar canlanma zamanı geldi artık.  Grin  Sonunda özlenen Euroleague ilk maçlarla birlikte başlıyor. Real Madrid - Anadolu Efes maçı bence kesinlikle günün maçı konumunda. Son şampiyon temsilcimiz Anadolu Efes, bugün zor bir deplasmana çıkıyor. Temsilcimiz buradaki son 2 maçını ufak farklarla kaybetmişti. Bu sefer umarım galibiyeti alan taraf biz oluruz. Takım hala çok güçlü ve bu sezon da sağlam performanslar umuyorum.
sr. member
September 30, 2021, 12:32:26 PM
Beklenen o büyük gün geldi arkadaşlar 2021-2022 Euroleague Sezonu başlıyor.Söz verdiğim gibi konuyu elimden geldiği kadar güncel tutmaya çalışacağım.Günün programı şu şekilde ;

(Resim kaynağı ntvspor)

Bana göre haftanın en çok dikkat çeken maçı temsilcimiz son şampıyon Anadolu Efes'in Real Madrid'e konuk olacağı maç olacak.Karşılaşma bugün saat 21.45 de Beinsports Haber(şifresiz) yayınlanacak.
hero member
2019 - 2020 sezonu da pandemi yüzünden kesilmeseydi Efes Pilsen'in hakkıydı bence. Ve gene geçtiğimiz sezon da bileğinin hakkıyla şampiyon oldu. Önümüzdeki sezonu baştan itibaren sıkı takip etmeyi planlıyorum. Efes Pilsen'in kadrosunu koruyabilmesi çok güzel. Gene aynı başarıyı yakalamasını temenni ediyorum. Micic daha 27 yaşında, 94'lü. Kalsa ve uzun yıllar güzel performansına devam etse keşke. Shane Larkin final four'da çok etkili değildi. Onun da 2019 - 2020 sezonu performansına yaklaşabilmesi lazım. Ve ayrıca Euroleague'de başarının olmazsa olmazı iyi bir uzun kadrosu lazım. Güzel bir sezon bizi bekliyor.
member
Activity: 111
Merit: 15
SEO, BLOG, DOMAIN, CONTENT
Başlamadan yorum yapmanın doğru olmayacağına inanıyorum. Çünkü, lig içerisinde acayip performanslar ortaya çıkabiliyor. Geçen sene Anadolu Efes'in şampiyon olacağını tahmin ediyorum ve haklı çıktım. İsteyen inceleyebilir.  https://eksisozluk.com/biri/denizcakmak

Tabiri caizse, lig uzun bir maratondur. Lig içerisinde sakatlıklar meydana gelebilir. Son anlarda anlamlı transferler yapılabilir. Şimdiden bir şey söylemek pek doğru olmaz. Çünkü, dinamik bir alan! Ancak, Anadolu Efes yine favorilerden biri olacaktır. CSKA yine iyi olacaktır. Barcelona yine eh işte dedirtecektir. Son maçlarda gösterilen performansa göre yorum yapmak daha doğru olacaktır. Biraz ilerleyince yorumlarımı buradan ileteceğim. İyi olan kazansın Smiley
sr. member
Activity: 2016
Merit: 391
Anadolu Efes'in geçen sezonki üstün performansını gördükten sonra insanın beklentileri yüksek tutası geliyor. Acaba yine Anadolu Efes ya da Fenerbahçe kupaya uzanabilir mi diye ister istemez merak ediyorum. Bence en az bir temsilcimiz yine finale çıkabilir. Hangisi olur onu bilemeyeceğim. Geçen sezon Fenerbahçe'nin sakatlıklarla boğuşması, elenmelerinin en büyük sebebiydi bence. Bu sene aynısını yaşamazlarsa belki de bu sefer onlar finale çıkacaklar ve belki de kupayı alacaklar.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
August 10, 2021, 01:36:39 PM
Öncelikle geçen senenin şampiyonu Anadolu Efes’i tebrik ederim. Bu senenin şampiyonluğu için şimdiden bir aday söylemek çok zor. Yine de ben Barcelona, Real Madrid, Anadolu Efes CSKA Moskova arasında final four görürüz diye düşünüyorum.
member
Activity: 924
Merit: 36
★777Coin.com★ Fun BTC Casino!
August 10, 2021, 12:46:27 PM
Fenerbahce veya anadolu Efes arasında herhangı bırı kazanırsa daha cok mutlu oluruz hele bı de fenerbahce anadolu efes fınalı olursa hayal bıle edemıyorum o heyecanı basketbolda cok daha basarılı olabılırız ınsallah ozellıkle mıllı takımın ıyı hallerını ozledık
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
August 10, 2021, 12:17:51 PM
Fenerbahçe için pek bir şey diyemiyorum Obradovic gittiğinden beri eski takım ruhunu ve oyununu göremiyorum, bu yıl benimde favorim Anadolu Efes, takımın çoğunu ellerinde tuttular, gidenler oldu ama yerleri doldurulmayacak kadar önemli değiller bence, en kötü final four'da görürüz Efes'i.
full member
August 10, 2021, 09:37:28 AM
Monaco Fransa'nın iyi basketbol takımlarından birisiydi diye biliyorum. Euroleague'de neler yapabilir merak ediyorum. Bu sene gözümde en ön plana çıkan takımlar Anadolu Efes, CSKA, Barcelona ve Real Madrid. Aslında Fenerbahçe de var ama yine sakatlıklarla boğuşurlarsa işleri sıkıntıya girer. Temennim 2 temsilcimizin de olabilecek en iyi başarıyı elde etmesi. Bakalım duble yaparak üst üste 2 sezon kupayı Türkiye'ye getirebilecek miyiz.
hero member
Activity: 1092
Merit: 830
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 10, 2021, 08:49:38 AM
Heyecanlı geçecek yeni bir Euroleague sezonu bizi bekliyor. Geçtiğimiz sezon hatırlayacağımız gibi temsilcilerimizden Anadolu Efes finalde Barcelona'yı 86-81 mağlup ederek şampiyon olmuştu. Çok gurur verici bir andı.

Bu sezon yine Anadolu Efes'in iddialı olacağını düşünüyorum. Umarım Fenerbahçe bu sezonki turnuvaya daha da iyi hazırlanır ve yerinde takviyeler de yapar gerekirse. Bir gün de şöyle bir Türk takımlarının olduğu bir final izlesek tadından yenmez.  Grin  Bunu başarabilecek kalitede bu iki takım da.

Finale 2 Türk takımı kalırsa bayağı bir ses getirir. Olmayacak şey değil takımlar iyi hazırlanırsa takımların eksik olduğu bölgelere iyi oyuncular alarak güçlü takım oluşturabilirler, güç takım kadar takım içi uyumda önemli esas başarıyı saylayan faktör bence budur takım arkadaşının neler yapacağını bilip ona göre oyun kurulacağı için hücum ve defans konusunda etkili maçlar izleyebiliriz.
sr. member
August 10, 2021, 08:19:55 AM
Heyecanlı geçecek yeni bir Euroleague sezonu bizi bekliyor. Geçtiğimiz sezon hatırlayacağımız gibi temsilcilerimizden Anadolu Efes finalde Barcelona'yı 86-81 mağlup ederek şampiyon olmuştu. Çok gurur verici bir andı.

Bu sezon yine Anadolu Efes'in iddialı olacağını düşünüyorum. Umarım Fenerbahçe bu sezonki turnuvaya daha da iyi hazırlanır ve yerinde takviyeler de yapar gerekirse. Bir gün de şöyle bir Türk takımlarının olduğu bir final izlesek tadından yenmez.  Grin  Bunu başarabilecek kalitede bu iki takım da.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
August 10, 2021, 07:08:03 AM
Yine İspanyol ve Türk takımlarının mücadelesi olur gibi, Anadolu Efes, ağırlıklı olarak kadrosunu korumayı başardı, Real, Barça’dan ayrılan Hanga’yı transfer etti, Yabuseloda Reale gitti, bu sene daha iddialı olarak Euroleague mücadelesinde olacaklar, umarım tekrar Türk takımlarımızdan birisi kazanır, hangisinin olduğunun önemi yok,
sr. member
Chainjoes.com
August 10, 2021, 05:14:07 AM
Bu yıl favorim Anadolu Efes olacak. Micic gitmiş olsaydı başka takim derdim ama Anadolu Efes takımı korudu. Giden Sertaç çok ta önemli değil bence. Fenerbahçe son 8'e kalır ama final four zor gibi.
sr. member
August 10, 2021, 05:06:37 AM
Avrupa basketbolunun 1 numaralı organizasyonu olan ve Türk Hava Yolları'nın isim sponsorluğunu yaptığı Turkish Airlines Euroleague Sezonu 30 Eylül'de başlayacak.Ana mesajda konuyu sürekli güncelleyerek güncel puan durumunu sizlere buradan paylaşmayı planlıyorum.

Bu Sezon Euroleague'e katılan takımlar şu şekilde:

7DAYS EuroCup’ın 2020/ son şampıyonu olan AS Monaco ve Euroleague'de ilk kez mücadele edecek.Obradovic ve Partizan birlikteliğinin gerçekleşmesinin ardından herkesin aklına Partizan'a bir Wild Card verilir mi sorusu geldi ancak bu gerçekleşmedi.

Jump to: