Author

Topic: 2022-01-07 BTCHaber: Bitcoin Kaldıraçlı İşlem Oranı Yeni Zirveye Ulaştı (Read 44 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
bu durum aynı zamanda işlem açan ve en önemlisi risk alan yatırımcı sayısının artmış olduğu anlamına da geliyor. bence ne olursa olsun, haber olumlu bir gelişme olarak değerlendirilmeli. fiyatlar belli bir yöne gider, yatırımcıların yoğunluğu sadece dalga boyunu uzatır, sonucu değiştirmez diye düşünüyorum. uzun lafın kısası; bitcoin roller coaster değişir ama su akar yine kendi yolunu bulur.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bitcoin kaldıraçlı işlem oranının yeni zirveye ulaşması aslında piyasanın neden bu kadar kötü gittiğini bize bir bakıma açıklıyor diyebiliriz. Kaldıraçlı işlem yapan sayısının artması ve üstüne üstlük bu işlem yapanlar yüksek kaldıraçla işlem yapıyorlarsa illaki patlatılmak istenecektir. Kaldıraçlı işlemler çok büyük risk taşıyor o yüzden teknik analiz ve genel analiz bilmeden yapılan işlemler çok sıkıntıya düşürebilir. Hoş analiz yapanlar da bazen yönün nereye olacağını bilemiyor önemli olan market makerın ne yaptığı. Analiz sadece yönü belirler ya da aşağı yukarı ne yapacağını.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Ben zarar verdiğini düşünmüyorum. Talep oluşmuş ve yeni rekorlar kırılmış. Rekorlarla birlikte yeni yatırımcı ve hacim de gelmiş. Bitcoin fiyatını etkileyemezler. Fakat volatil fiyatların oluşmasını sağlayabilirler. Çevre sorunundan sonra en çok şikayet konusu olan şeylerden biri fiyattaki dalgalanma olabilir. Yalnızca bu yönde bir zarar verebilirler. 
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para piyasası son 15 gündür oldukça zor zamanlardan geçiyor. Özellike Bitcoin (BTC), son 15 gün içerisinde neredeyse değerinin yüzde 20’sini kaybetti. Diğer taraftan kaldıraçlı işlemlerde tasfiye edilen varlıklarıların miktarı 800 milyon doları aştı ve Bitcoin kaldıraçlı işlem oranı zirveye ulaştı.
https://www.btchaber.com/bitcoin-kaldiracli-islem-orani-yeni-zirveye-ulasti/

Kaldıraçlı işlemlerin kriptopara evrenine zararı çok büyük. Bir kez daha görmüş olduk.

Jump to: