Author

Topic: 2022-01-21 Gazetebanka: Rusya'da şok gelişmeler! Bitcoin yasaklanacak mı? (Read 102 times)

member
Activity: 447
Merit: 88
Adamlar sanalda ve gerçekte sürekli bir savaş halinde. Ortamı geriyor bir şekilde. Keşke daha ılımlı olsalar.
member
Activity: 560
Merit: 57
Bu ne saçma bir düşünce arkadaş. Kripto para madencilerinden memnun değilsen sadece madencilik faaliyetlerini yasakla o zaman. Bunu bahane edip kripto para ile uğraşan insanları niye zor durumda bırakıyorsun ki? Belki de sadece bir spekülasyondan ibarettir ve umarım da öyledir. Çin'in yaptığı saçmalık sonrası Rusya'dan da aynısını görmek istemem. İnsanlar yatırımları konusunda her zaman özgür olmalı. Kripto para piyasasına da yatırım yapabilirsin başka şeylere de. O sana kalmış bir şey olmalı.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Sanırım bu yasaklama girişimleri ülkeden ülkeye slogan olarak geçecek , bir zamanlar çin vardı şimdi rusya yarın başka ülke ama hep sonucu olmayan bir girişim onun için çok takmamak gerek.

Çin'de slogan olarak kalmadı. Uygulamaya alındı. Bitcoin kullanımı yasaklandı. Madenciler bile Çin'den göç etmek zorunda kaldı. Şimdi de aynı söylemler Rusya'da başladı. Rusya da sloganın ötesine geçerse domino etkisi oluşabilir. Benim endişelerim var. Sovyet kültürü buna yatkın. Çin'in takipçisi olurlarsa şaşırmam.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Rusya,Çin gibi otoriter rejimlerde bu yasaklama konusunda daha kararlı adımlar atılabiliyor.Bundan dolayı Rusya'da bitcoin ve kripto paraların yasaklanabileceğini düşünüyorum.Ek olarak başlıkta yıl olarak 2021 yazılmış sanırım orada ufak bir hata olmuş. Smiley
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Sanırım bu yasaklama girişimleri ülkeden ülkeye slogan olarak geçecek , bir zamanlar çin vardı şimdi rusya yarın başka ülke ama hep sonucu olmayan bir girişim onun için çok takmamak gerek.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
Rusya'da kripto paraların yasaklanacağını düşünmüyorum ancak Putin bu alanı kontrol etmek için elinden geleni yapacaktır.Yani ölümü gösterip sıtmaya razı edecek.Son zamanlarda devletlerin kripto paralara olan bakış açısı tüm dünyada merak konusu geçen gün forumda Türkiye'deki kripto para yasası çalışmalarının da yakından takip edildiğine şahit oldum.İlgili konunun linki:

https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-legal-tender-in-turkey-5382306
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
devletler ve kripto paralar arasında sonsuza kadar sürecek bir gerilim yaşanacak. :) maalesef bundan kaçabilmemiz mümkün değil. umarım çin'in uyguladığı politikalar rusya tarafından rol model olarak alınmaz; çünkü bu durum, bizim gibi bekle ve gör politikası uygulayan ülkeler için de örnek teşkil edebilir.
member
Activity: 334
Merit: 20
Aslında bu tür haberlerin genelinde karıştırılan bir konu var. Aslında yasaklanmak istenen şey kripto paralar mı yoksa kripto para borsaları mı? Bence bu iki ayrıma dikkat etmek gerekiyor. Hükümetler denetimlerinde olmayan şeyi yasaklamak ister. Denetleyemedikleri acaba hangisi?
member
Activity: 154
Merit: 11
Rusya da bu insanlara sormak lazım yönetimden, yapılan politikalardan memnunlar mı diye, ben çoğunlugunun memnun olmadığını düşünüyorum.

Son seçimde Putin %77 oy aldı. Rus halkı Putin'e güveniyor. Rusya'da milli seçmen sayısı bizden çok.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Rusya Çin'e döndü değil oraya doğru dönüyor Çin'in uyguladığı para politikalarını takip ediyorlar gibi geliyor. Önümüzdeki günlerde Kripto-paralara yönelik yeni yaptırım ve kısıtlamalar yaparlarsa hiç şaşırmam, tamamen merkezi bir sistem kurmanın peşindeler tıpkı çin gibi. Vitalik gibi binlerce dahi yaşıyor, Rusya da bu insanlara sormak lazım yönetimden, yapılan politikalardan memnunlar mı diye, ben çoğunlugunun memnun olmadığını düşünüyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Rusya'dan kripto para birimlerine yönelik yeni yaptırımlar gündeme geldi. Rusya Merkez Bankası'nın yaptığı açıklamada kripto para madenciliğine yönelik güvenin azalması ve halkın huzurunu tehdit etmesi nedeniyle kripto paralara yasakların yakın olduğu söylendi.

Rusya merkez bankası tarafından açıklanan raporlarda edinilen bu bilgilerin yanı sıra aktif olarak kullanılan geleneksel paralar ile Kripto paraların alınması ya da satılmasının engellenmesinin oldukça yakın olduğu da söyleniyor.
https://gazetebanka.com/bitcoin-ethereum-dogecoin-yasaklanacak-mi-5-milyar-dolar-kripto-hacimli-rusya-da-sok-gelismeler/13706/

Rusya Çin'e döndü iyice. Hiç iyi haberler gelmiyor bu ülkeden. Vitalik gibi beyinler nasıl çıkmış bu ülkeden anlamıyorum.
Jump to: