Author

Topic: 2022-02-07 Kriptopiyasası: Tesla, Bitcoin (BTC) Varlıklarını Açıkladı! (Read 72 times)

sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Tesla yine yaptı yapacağını ve piyasayı da artık isteyerek ya da istemeyerek biraz manipüle etti bu açıklamayla. Tesla'nın elinde hala ciddi miktarda Bitcoin olduğunu az çok tahmin edebiliyorduk. Ama bunun hakkında açıklama yapmaları sayesinde Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir pozitif etki yaratmış oldu. Tesla'nın daha da fazla alım yapmasına da şaşırmam hazır piyasa hala aşağılardayken. Elon Musk Bitcoin'i gerçekten önemsiyor mu orasını bilemiyorum ama yatırım amaçlı ne zaman nasıl hareket edeceğini çok iyi biliyor.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Elon elinde tuttuğu btc leri uzun vade mi olarak tutuyor bunu kimse bilemez , benim bu adama güvenim sıfır ,adam bu sektörün ciddiyetini bozdu kendine bir reklam malzemesi yaptı hiç hoş değil.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Elon Musk'ı eskiden (kripto piyasasının içinde olmadığı dönemlerde) sever ve takip ederdim. Ne zamanki piyasaya girdi ve manipülasyon yapmaya başladı, kaypak bir adama dönüştü gözümde! Bunun lafıyla işlem açan milyonlar da vardır ve bazıları kazanç da elde etmiş olabilir. Ama ben Musk'ın, kripto sektörünün büyümesi için olumlu katkılar yapabilecek biri olduğuna ihtimal vermiyorum. -mış gibi yapıyor sadece... İşine gelmeyen bir nokta görürse anında satar çıkar; peşindekileri de yarı yolda bırakır. Zamanında çok ters köşe yapmışlığı var. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır diyebilirim. Elbette bunlar benim düşüncelerim, paylaşmak istedim;)
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Bitcoin madenciliğinin karbon emisyonları üzerindeki etkisini bahane ederek ödeme almayı reddetmişti Tesla. Sonra sanırım tekrar kabul etti. Elon Musk ve Tesla'nın Bitcoin hakkındaki fikirleri çok sabit değil. Bu konuda kararlılık göstermiyor. Buna rağmen Bitcoin varlıklarını artırmalarını şaşırtıcı buldum. Açıklamalarına göre Bitcoin varlıklarının azalması daha olasıydı.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Bitcoin bu ara nefes aldı bu haberin de mutlaka etkisi vardır. Elon Musk sadece özde değil davranışta da kripto paralara desteğini sürdürüyor onun varlığı sanırım bizim tahmin ettiğimizden de önemli
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
Tesla ve benzeri şirketlerin bu tarz açıklamalarının da etkisiyle bitcoin 30 bin bandından kendisini yukarıya atmayı başardı diye düşünüyorum.Tekrardan 50 bin dolar ve üstünü görebilirsek burada ve diğer sosyal medya platformlarında bitcoin ne zaman 100 bin dolar olacak sorularını tekrardan görebiliriz.
member
Activity: 334
Merit: 20
Şu açıklamayı çok önemsiyorum:
"Tesla, SEC dosyalamasında "Dijital varlıkların hem bir yatırım hem de nakde likit bir alternatif olarak uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz" dedi.
https://edition.cnn.com/2022/02/07/investing/tesla-bitcoin/index.html
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Dünyanın en zengin iş adamı olan Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor.

Yıllardır Bitcoin ve kripto paralara destek vermeye devam eden Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bugün yaptığı açıklamayla Bitcoin varlıklarının toplam piyasa değerinin 1.99 milyar dolar olduğunu söyledi.
https://www.kriptopiyasasi.com/tesla-bitcoin-btc-varliklarini-acikladi/

MicroStrategy ve Bukele Bitcoin almaya devam etmişti. Haberlerden okumuştuk hep beraber. Tesla da elindekileri korumuş ve Bitcoin almaya devam etmiş. Kurumsalların ilgisi azalmıştı bir ara. Haberler azalmaya başlamıştı. Ama hiçbir zaman bitmemiş gördüğümüz gibi. Bitcoin almaya hala devam ediyorlar.
Jump to: