Author

Topic: 2022-02-11 Webtekno: Fitch, El Salvador'un Notunu Çöp Seviyesine Çekti (Bitcoin) (Read 142 times)

sr. member
Activity: 629
Merit: 259
Bunu bir pilot bölge gibi düşünebiliriz projelerde, yeni ve gelişmekte olan veya denemelerin yapıldığı. Diğer ülkeler tarafından yaptırım yapılması yada bu geçişe bu kadar tepki vermeleri hoş değil, aksine daha destek olup, geliştirip, bizim gibi ülkeler bu tecrübelerden kendilerine bir yol çizmelilerdir cripto tarafında. Bakarsan her ülke kendi para birimi üzerinden prim yapmak ister ama burada geleceğin parası olacağını öngörmüş olan el salvador uzun vaade de kaybetmeyecektir diye düşünüyorum
jr. member
Activity: 56
Merit: 1
ilerleyen yıllarda el salvador alıp basını gittigin de  Kripto paralara uzak duran ülkeler keske bizde boyle bir sey yapsaydık diyeceklerini düşünüyorum.

Fitch kendisi cop zaten el salvadoru çöp seviyesine çekse ne yazar  bir cok ülkeye bu tarz ekonomik baskı kurma peşindeler el salvador lideri ise bunlara boyun egmeyecek halkını refaha ulastırmak icin en dogru yolu seçmiş durumda diger ülkelerin de böyle kripto paralara geçişlerini sabırsızlıkla bekliyorum
member
Activity: 164
Merit: 18
El Salvador dünya da ilk olmayı başardı darısı diger ülkelerin başına daha stabil olacagı günler gelecektir  büyük olarak nitelendirilen ülkelerin uyguladıgı ambargolar ekonomik baskılar etki göstermez ise el salvador btc nin 100 bin dolar seviyesine gelmesi ile daha da iyi olacak gibi görünüyor
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
El salvadoru bitcoine yatırım yapmadan önce duyan ve bilen sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi. Bu sayede bitcoin denilince akla gelem ilk ülkelerin başında gelmesi nayib bukelenin başarısıdır. Tabi bu bitcoin için olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. Her iki taraftan da bakacak olursak olumlu yanı daha ağır basıyor. İlk olarak resmen bitcoini tanıyan ve yatırım yapan bir ülke söz konusu. Bu sayede belki diğer ülkelere de belki örnek ve önderlik edecekler. Bunu bize tabiki zaman gösterecektir.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
El Salvador dünya çapında en büyük finansal deneyi yaşıyor şu anda. Bugün laf edenler çöp puan verirler yarın dönüp "ulan biz bunların hakkını yedik" diyebilirler çünkü başarılı olurlarsa da dünyanın en ilginç deneyinde başarılı olmuş oluyorlar. Sözün özü Bitcoin karşıtlığı devam etse de bir aşamada herkesin kabulleneceğine inancım sonuna kadardır. Tam olarak bu.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Ben de bu forumdaki hemen hemen herkes gibi bitcoinin gelişmesini ve gelecekte dünyaya yön vermesini istiyorum ancak bunun yolu bu değil üstelik btc'nin bir ülkenin ulusal para birimi olması için de henüz çok erken olduğunu düşünüyorum bundan dolayı Fitch'in derecelendirmesi bana göre anormal değil.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bir devletin resmi parasını, herhangi bir kripto para olarak ilan etmesi aslında uluslararası finansal piyasalar için kabul edilebilir kriterlerin tamamen dışındadır!

Nedeni basit: Ülkeler sadece kendi bastıkları para üzerinde hakimiyet kurabilirler. Ülkeyi, kendilerinin olmayan bir parayla yönetmeye kalkmaları kontrol kabiliyetlerini tamamen ortadan kaldırır. Enflasyon hesaplamaları, finansal istatistikler, gelir dağılımı, vb. alanlarda söz sahibi olamazlar; olmaya kalksalar da bir süre sonra işler arapsaçına döner... Ülkenin finans sistemi, manipülasyonun göbeğinde yer alır! Haliyle de parasının kontrolünü kaybetmiş olan bir devlet, uluslararası finans otoriteleri tarafından "riskli" sınıfına koyulur. Gelecekte uygun altyapılar oluştuğunda belki çok farklı olacak ama günümüzde kabul görmeleri mümkün değil!
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
El Salvador hükümeti bu tarz kuruluşların puanlarını önemsediklerini hiç zannetmiyorum. Latin Amerika ülkelerinin ekonomisi ortada çok vasat bir durumdalar ve kaynaklarına baktığınız zaman hiç adil değil. Yatırım avantajı an itibariyle zayıf olduğunu ne kadar söyleseler de bazı yatırımcılar için çok cazip bir hale gelen bir ülke oldu. El Salvador bu cezanlandırmaları ve puanlamaları göz önünde bulundurarak bu değişiminin öncülüğünü yaptılar, şehir neredeyse tamamen adapte olmuş halde artık.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
gerçekten ben de bu ve benzeri kredi derecelendirme kurumlarının paylaştığı sonuçlara fazla itibar etmiyorum çünkü nesnel ve somut olmayan veriler üzerinden taraflı çıkarımlar yapabiliyorlar. ayrıca, el salvador'un bitcoin'i yasal para statüsünde kullanmasını da kendi menfaatleri açısından değerli buluyorum; yoksa bitcoin'in gelişimi için çok önemli bir şey olarak görmüyorum. bitcoin, el salvador olsa da olmasa da kitlesel benimsenmesini bir şekilde tamamlayacaktır.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Gün gelir devran döner biride Fitch'i fitcler Cheesy Sadece gelişime ayak uydurdu diye bir ülkenin değerlendirmesini böylesine değersizmiş gibi yapmak ne denli doğru? Bunu büyük devletlerden birisi yapsaydı aynı şeffaflıkta olabilirler miydi tabiki de hayır. Güçlünün şakşakçılığı devran dönene kadarmış. El Salvador bu durumu siklemiyordur bile  Cheesy Grin
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Çok yakında El Salvador'un bu kuruluşlara not çekeceği zaman gelecektir. Vizyoner ve futuristik olmanın cezasını geleneksel oyun kuruculardan almak El Salvador için onur olmalı. Dünya çok yakında geleneksel soğuk savaş dönemi bölünmesinden kripto savunucuları ve nakdi para savunucuları tarafından bölünecektir.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Zaten Peter Schiff gibi çok sayıda Bitcoin haters Nayib Bukele'nin başarısız olması için dört gözle bekliyor.

El Salvador yada başka bir ülke halk oylaması ile BTC yatırımı kararı almış olsaydı eleştirilmelerini umursamazdım ancak El Salvador'da gerçekleşen olayların bitcoin felsefesi ile uyuşmadığını düşünüyorum. Doğrudan kendinize ait olmayan bir parayı harcarken sahibinden izin almanız gerekir. Bu açıdan bakıldığında El Salvador'un tavırları gelecekte BTC için olumsuz bir önyargı oluşturabilir.

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Alınan her cesur kararın bir bedeli olacaktır , El Salvador büyük bir risk aldı ve global para sisteminin cezalandırıcıları iş başında onları cezalandırıyor.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
IMF'nin uyarısından sonra notu düşürmüşler. Zamanlama manidar bence. Bağımsız kredi kuruluşlarının gerçekten bağımsız oldukları şüpheli. Yine somut verilerle karşılaşmadan karar verdiklerini görüyoruz. Bitcoin'in kabul edilmesi hangi risk faktörlerini etkiliyor, şimdiye kadar hangi problemlerle karşılaşılmış detaylı bir şekilde belirtilmemiş. Bitcoin'i kullandıkları için cezalandırılmışlar açıkça.
member
Activity: 334
Merit: 20
Zaten Peter Schiff gibi çok sayıda Bitcoin haters Nayib Bukele'nin başarısız olması için dört gözle bekliyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Ülkelerle ilgili finansal derecelendirmeler yapan Fitch Ratings, geçtiğimiz yıl bir karar alarak Bitcoin'i resmi para birimi olarak kullanmaya başlayan El Salvador'la ilgili kararını verdi. Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamalarda, El Salvador'un kredi notunun CCC'ye düşürülmesine karar verildiği ifade edildi. Bu seviye, sektörde "çöp" olarak nitelendiriliyor. CCC'nin genel anlamı ise "Yatırım avantajı an itibariyle zayıf. Ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterir." demek.
https://www.webtekno.com/el-salvador-kredi-notu-cop-seviyesine-dusuruldu-h120575.html

Bitcoin'i benimsedikleri için çöpe çevirmişler kredi notlarını. Madalya takmalarını beklemiyordum tabii ki. Ama bu düşmanlık ne Huh Bi savaş açmadıkları kalmış El Salvador'a. Tarihi cesurlar yazar. Bukele'nin cesur hamlesi dünya finans sistemine karşı. Bitcoin'in gücü bence El Salvador'u kurtarır.
Jump to: