Author

Topic: 2022-02-18 SatoshiTurk Boğalar Bitcoinin 40.000$ Altına Düşmemesi İçin Çabalıyor (Read 51 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
İstediğiniz kadar gelişmiş detaylı analiz yapın piyasa nasıl anlamsız şekilde hızla yükseldiyse yine aynı şekilde hızla düştü. Rusya meselesinin ben sadece scapegoat gibi bir şey olduğunu ya da bahane olduğunu düşünüyorum. Zaten boğalar son aylarda çok güçsüz sadece ani pump weekleri oluşuyor o sırada parayı vuran vuruyor cebe atıyor kalanlar da hodl etmeye devam kim bilir hangi güne hangi aya hatta yıla kadar gider.
member
Activity: 154
Merit: 11
Günlük üç bin beş bin oynuyor fiyat. Hepsine konu açılmasın diye ekonomi bölümünde fiyat takip konusu açmışlar. Belki biliyorsundur. Grin

Ben 50 bini bekliyorum. Y. T. D. Gelişmeler karışık dünyada. Normalden fazla düştük bence şu aralar.
member
Activity: 406
Merit: 47
Ne kadar çaba olsa da volatilite yine son sözü söyledi. Çok güzel bir çıkış yakaladıktan sonra yine 40 bin dolar altına gerileme yaşandı. Şu an 38 bin dolardan işlem görüyor. 30 bin doların altına kesinlikle bir düşüş beklemiyorum ve umarım böyle bir şey olmaz. Marta da çok bir şey kalmadı zaten. Gözler FED'den gelecek kararda olacak ve piyasayı olumlu etkilemesi umuluyor. Bu kararla bir ivme yakalanırsa artık 40 bin doların üzerine çok uzun süreli bir yerleşme gelebilir bence. Yeniden bir ralli başlayabilir yukarıya doğru sonrasında da.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Marketin uzun zamandır diken üstünde olduğunu düşünüyorum majörler ne zaman desteklerine gelse boğalar var güçle ileriye taşıyorlar ancak önümüzde Rusya’nın Ukrayna işgali gibi seçenek varken desteklerde boğaların da yeteri kadar güçlü olamayacağını düşünüyorum. Konjonktür neyi gerektirirse yönümüz değişiyor. Enflasyon söylemi ve savaş arasında gidip geliyoruz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Analizler belli bir yere kadar size yön gösterebilir. Ona göre bir yol çizersin ve bitcoinin kritik noktaları vardır. Önemli destek direnç noktalarına yaklaşıldığında ani dump ve pump görmemiz ihtimal. 40 bin barajı tabiki boğalar için önemli bir baraj ha bu kırıldı diye hemen tekrardan ayı göreceğimizi söyler mi sanmıyorum. Market kendi kararını kendi veriyor daha çok analizlerini yanılma payı mevcut. Ama şunu söylemeliyiz ki kripto para piyasasına adım atanlar çoğaldıkça piyasaya giren para haliyle artıyor bu da pozitif bir yansımaya sebep olabilecektir.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Boğalar Bitcoin’in 40.000 $ Altına Düşmemesi İçin Çabalıyor!

Cointelegraph Piyasalar Pro ile TradingView’e göre Satış baskısı, Bitcoin fiyatında yaşanan 40.000 $ seviyesine gerilemeyi tetikledi. Boğalar fiyatın daha fazla düşüş yaşayıp 40.000 $ altına inmemesi için çaba gösterdi.

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan olaylara değinen ExoAlpha CIO'su David Lifchitz, bunun kripto paralar üzerinde aşağı yönlü bir baskı olarak sonuçlandığını söyledi. Lifchitz "dikkatleri reel faiz oranları/enflasyon sorunundan çekme çabası" şeklinde belirtti.

David Lifchitz: “Bitcoin yalnızca 30 bin-50 bin dolar aralığına geriliyor. 33 bin doların altına veya 48 bin doların üzerine önemli bir kırılma olmadığı sürece, kısa süreli al sat sürecek ve altcoin'ler de bu hareketi izleyecek."
Kripto para piyasasının toplam değeri güncel olarak 1,85 Trilyon $ değerinde.

Kaynak

Yatırım Tavsiyesi Değildir!
Jump to: