Author

Topic: 2022-03-04 Sıradan Rus Vatandaşları, Bitcoin’i Can Simidi Olarak Kullanıyor (Read 66 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Rusların yerinde olsam ben de bitcoin ethereum busd ve usdc ye yapışırdım. Ama yanlış bilmiyorsam Coinbase Rus ip lerine kapatıldı. Gerçekten ilginç bir durum yani. Neyse ki decentralized exchange ler falan var da rubleyi bir şekilde bi coine dönüştürdükten sonra havuzlardan falan swap edebilirler diye düşünüyorum. Türk lirasından kaçış için de iyiydi kripto.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Rusya'da yaşamayan insanlar bile Bitcoin'i can simidi olarak görüyor. Küresel enflasyon bu şekilde devam ederse 2022 sonunda yakıcı boyutlara ulaşacak. Herkes şimdiden kendi önlemini alma arayışına giriyor. Rusya ise bir savaşın içinde. İnsanlar Bitcoin'i ya da altını bir can simidi olarak görüyor doğal olarak. Çünkü ulusal para birimleri çok değer kaybetti.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
En çok bitcoin daha sonra ethereum ve onlara yakın merkeziyetsizliğe sahip birimlerin en iyi özelliği herhangi bir ülke yada merkezi kurumun yönetiminde olmamaları. 12/24 kelimeyi ezbere bildiğiniz sürece onları sizden alabilecek hiç bir güç yok.

Fiat paraların tamamı elinizde olsa dahi tek bir kararla anlamını yitirebilecek nitelikteler. Fiziki olarak saklamak zorunda olduğunuz metaller ve/veya para eş değeri şeyler ise kolay bir şekilde el konulabilir oldukları için savaş benzeri olağanüstü durumlarda sıkıntılılar. Halen birilerinin hazine arayışında bulunmalarının temelinde insanların savaş zamanında altına güvenmesi ve bunu kazdıkları yerlere gömmesi var. O gömülerin bazılarını almaya asla geri dönemedikleri düşünüldüğünde bitcoin kafanızın içinde sizin gittiğiniz her yere gelebilir bir alternatif.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Rus arkadaşım var onunla bu konuyu konuştuk , Rus vatandaşlarının y dışına çıkmalarında şuan sıkıntı varmış Rusya içerisinde bile uçuşlarda sıkıntı varmış , eğer kapılar açılırsa çoğu rus ermenistan türkiye gürcistan lokasyonlarına gitmeyi ve orada bu sıkıntılar bitinceye kadar kalmayı düşünüyorlar . Hali hazırda kripto yatırımı bulunanlar unu orada tutup değişik ülkelere gideceklerini ve kalacaklarını düşünerek paraları bu yüzden kriptoda tutuyorlar.
member
Activity: 447
Merit: 88
Bu durumun sonu nereye gider kimse bilmiyor. Ben merak ettiğim Rusya bu engelleri Çin üzerinden mi aşacak yoksa kripto üzerinden mi? Binance CEO'su CZ kripto üzerinden yapamayacakları çünkü kripto para hacminin çok ufak kaldığını belirtti.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bunca yapılan yaptırımlardan sonra mecbur kaldılar, bu savaş başlamasıyla beraber ruble tamamen değer kaybı yaşamaya başladı ve her gün daha sert bir şekilde değer kaybediyor. En güvenilir değer saklama aracı olduğunu bu günlerde tekrar ispatlamış olduğunu görüyoruz Bitcoinin. Arkadaşımızın söylediğine katılıyorum bu çağın altınıdır Bitcoin yıllar geçtikçe de baskınlığını artırıyor fiat para birimleri karşısında.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Savaş ortamında değer koruma amacında tek çare olarak kriptoyu gören Rus vatandaşları elindeki paranın veya birikimlerinin değerini korumak için doğru tercih yapmışlardır. Rusya, tarihinin belki de en ağır yaptırımları ile karşı karşıya. Resmen Dünya'dan soyutlandılar. Para birimi Ruble çok düşük seviyelerde. Dolar yerine Bitcoin'e yönelmeleri bize göstermiştir ki bu çağın altını diğer adıyla dijital altını kim ne derse desin Bitcoin'dir. İnsanların enflasyona karşı, para birimlerindeki değersizleşmeye karşı, oluşabilecek tüm risklere karşı kendilerini güvende hissedecekleri bir liman olarak Btc'yi görmeleri kriptonun geleceğinin ne kadar sağlam olduğunu bizlere gösteriyor.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sıradan Rus vatandaşlarının Bitcoin’i bir can simidi olarak kullandığını söyledi.

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase’in CEO’su Armstrong, Ukrayna’nın Rus kullanıcılarına yönelik talep ettiği engellemeler hakkında konuştu. Bugün paylaştığı bir tweet dizisinde, diğer finansal hizmetler şirketlerinde olduğu gibi yaptırım uygulanacak kişi veya kurumlara ait olabilecek IP adreslerini engelleyebileceğini ancak tüm Rusların platformu kullanmasını yasaklamayacağını söyledi. CEO konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bazı sıradan Ruslar, para birimleri çöktüğü için kriptoyu bir can simidi olarak kullanıyor. Birçoğu muhtemelen ülkelerinin yaptıklarına karşı çıkıyor ve bir yasak onlara da zarar verir.”

Diğer taraftan veriler, yaptırımlardan kaçmak isteyen Rus vatandaşlarının halihazırda büyük kripto alım satım platformlarını kullanmadığını gösteriyor. Chainalysis’e göre, ruble cinsinden kripto işlem hacmi 3 Mart’ta sadece 34.1 milyon dolardı. Bu miktar Mayıs 2021’deki 158 milyon dolarlık rekordan önemli ölçüde düşük.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/coinbase-ceosu-siradan-rus-vatandaslari-bitcoini-can-simidi-olarak-kullaniyor/
Jump to: