Author

Topic: 2022-03-06 Bireysel Yatırımcıların Sahip Olduğu Bitcoin Bakiyesi Yeni Bir Rekor (Read 52 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Fiyat düştükçe bireysel alımın arttığı küresel adoption dönemine yavaştan geçiyoruz. Elbette bu hesapların hepsinin tek bir kişiye ait olduğu kanıtlanamaz ama, üç aşağı beş yukarı 300 bin insan sağlam diyebileceğimiz miktarda Bitcoin tutuyor demektir. Bu eskiden muhtemelen hayal edilemez boyuttaydı. Hâlâ az bu arada. Bu sayının 300 bin değil 3 milyon olduğunu düşünün. Fiyat çok daha fazla olur.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
altın gibi taşıma maliyeti/riski olmayan, daha kolay saklama koşullarına sahip değer saklama araçları için uygun ortam koşulları oluşmaya başlıyor maalesef. birkaç gün öce okuduğum haberlere göre, ukrayna'dan 1,5 milyon insan avrupa'ya göç etmiş (savaşın henüz başındayız, bu sayı 4-5 katına kadar çıkabilir). 1,5 milyon kişiden biri olsaydık paramızı bitcoin ile taşımak isteyebilirdik, hatta böyle bir seçenek benim gibi düşünen insanlar için tartışmaya kapalı bir konu bile olurdu; bu gibi reel hayata içkin gerçek olaylar haberi daha iyi okumamızı sağlayabilir.

ayrıca konuya ek olarak, btc akışı gerçekleşen aktif cüzdan sayısı en son yayınlanan raporlara göre 40 milyona ulaşmıştı. fiyat tahmini için çok fazla bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum ama birkaç hafta içerisinde aktif cüzdan sayısı ile ilgili yeni rekorların konuşulduğu haberleri de okumaya başlayabiliriz.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Rusya Ukrayna krizinden önce altının artması bekleniyordu. Ben de bekliyordum. Altın fiyatları da beklentileri karşıladı ve epey arttı. Altını kaçırmış bir yatırımcı olsaydım Bitcoin'i düşünebilirdim. Altından sonra en iyi yatırım aracı Bitcoin olabilir. Yatırımcılar birikimlerini koruyabileceği yatırım araçları arıyor. Küresel enflasyonun etkileri henüz tam anlamıyla görülmemiş de olabilir.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
0.1 ila 1 BTC’ye sahip adreslerin toplam bakiyesi 780.000 BTC ile yeni bir ATH belirledi.

IntoTheBlock verilerine göre, 0.1 ila 1 BTC arasında Bitcoin biriktiren adreslerin bakiyesi yeni bir rekor kırdı. Toplam BTC bakiyesi 780.000’e ulaşırken, söz konusu grubun Şubat ayında sert bir büyüme kaydettiği göz önünde bulundurularak, bireysel yatırımcıların geri dönüyor olabileceği belirtildi.

Bitcoin, TDİ’nin Ardından Yeniden Destek Bölgesinde
Diğer taraftan Bitcoin, dün açıklanan ABD tarım dışı istihdam verilerin beklentilerin oldukça üzerinde gelmesinin ardından enflasyon baskısının artması ve Fed’in elinin güçlenmesi nedeniyle yeniden 40.000 doların altına düştü. 38.400 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, yayın saati itibariyle 39.050 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bireysel-yatirimcilarin-sahip-oldugu-bitcoin-bakiyesi-yeni-bir-rekor-belirledi/

Jump to: