Author

Topic: 2022-03-11 Bitcoin, Putin’in Açıklamalarıyla Yükseldi (Read 78 times)

newbie
Activity: 15
Merit: 3

Bitcoin fiyatı aslında çokta etkilenmedi. Evet bir miktar inişler çıkışlar olmuş olabilir ama kabul edelim buralarda yeterince vakit geçiren herkes bilir bitcoinin "volatile" bir yatırım aracı olduğunu. Yani bu %5ler %10lar bir şey değil aslında bitcoin için. Normalde çinden bir haber geldiğinde bile %20+ oynayan bitcoin, ukrayna rusya savaşı sırasında açıkcası pek bir hareket gösterdi diyemem. Bu bana ilginç geliyor, ortada koskoca bir savaş var, ölen binlerce insan var, Rusya gibi dev bir ekonomi çöküyor, de facto olarak batı savaşa katılıyor ve sanctionlar koyuyor, yani ortada baya bir drama dönüyor. Netflix dizisini falan yapar bir kaç sene kalmaz, 2 sezon 8er bölümü var çok net. Buna rağmen bitcoin 38-42 arası gondol gibi gidip geliyor, gram umrunda değil. Hiç o alıştığımız volatile market gibi hareket etmiyor, belki altın bile daha çok oynamıştır şu sürede, benzin zaten daha çok oynadı orasını biliyoruz, neden bitcoin oynamadı bu kadar hiç bilmiyorum.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Savaşın ilk başladığı zamanlarda haliyle Bitcoin pek de iyi bir noktada seyretmedi. Buradan gelecek haberlerin niteliği piyasanın gideceği yönü etkileyebilecekti. Fiyata olumlu bir etkinin oluşturulması güzel gözükse de savaşın bir an önce bitmesi en büyük temennim. Savaş gibi ekstrem durumlarda Bitcoin ve piyasanın tamamı aslında ne olacağı belirsiz bir yola girmiş oluyor. Doların değer kazanması ve kaybetmesi gibi durumlar Bitcoin fiyatına da yansıyor mesela.
member
Activity: 334
Merit: 20
Bitcoin bence de Putin in açiklamalarından aslında etkilenmiyor. Sadece olan şey boğalar ve ayıların piyasada savaşa göre yarattığı manipülasyondan ibaret. Savaş gibi durumlarda Bitcoin in değer kaybetmemesi aksine Altın gibi bir muamele görerek değer kazanması gerekir. Keza Rus vatandaşı olsaydım kesinlikle Rublemi Bitcoin veya Altın a dönüştürmeye çalışırdım. Barıştan bi m
beklentim yok o yüzden.
Ben de benzer görüşlerdeyim. Savaştan ziyade FED'in atacağı adımlar ve parasal sıkılaşma ile ilgili söyleyecekleri yön tayininde daha belirleyici olacaktır. O yüzden gözler bu gece FED'in açıklamalarında olacak.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Savaş her şeyi kötü etkiliyor. Savaş bölgesinde yaşayan masum halklardan savaşın dışında yaşayan insanlara kadar herkes kötü etkileniyor gelişmelerden. Rusya Ukrayna savaşı düzelirse dünya ekonomisi biraz düzelir. Çünkü petrol ve gaz fiyatları normalleşir. Üretim maliyetleri ucuzlar. İnsanlar eskisi kadar olmasa bile rahat yaşamaya başlar. Birikim yapmak için paralarını finansal enstrümanlarda kullanır. Savaş her şeyi etkiliyor. Bitcoini de etkilemiştir. Putin'in barış açıklamaları Bitcoine olumlu yansır.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Bitcoin bence de Putin in açiklamalarından aslında etkilenmiyor. Sadece olan şey boğalar ve ayıların piyasada savaşa göre yarattığı manipülasyondan ibaret. Savaş gibi durumlarda Bitcoin in değer kaybetmemesi aksine Altın gibi bir muamele görerek değer kazanması gerekir. Keza Rus vatandaşı olsaydım kesinlikle Rublemi Bitcoin veya Altın a dönüştürmeye çalışırdım. Barıştan bi m
beklentim yok o yüzden.
sr. member
Activity: 255
Merit: 250
Savaşın sona ermesi uzun zaman alacaktır. Putin, Ukrayna’dan istediği bölgeleri almadan bırakmaz. Gelelim btc fiyatına. Bunca olumsuzluklara rağmen savaş, faiz artırım bildirimi, pandemi devamı vs.. fiyatlamalarını gerçekleştiren ve 20k cılara gözyaşı döktürten btc savaşın tamamen son bulmasıyla, dünyada enflasyonun devam etmesiyle daha gidecek yolu olduğunu bizlere gösteriyor.
Ukrayna savaşı fazla sürmez tahminimce. Çünkü işgal edilen ülke müslümanların yaşadığı bir ülke değil.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bence putinin açıklamalarından bitcoin etkilenmiyor bitcoinde para transferi oluyor havası var. Bir bakıyorsunuz yüzde 10 yükselmiş bir bakıyorsunuz yüzde 10 düşmüş bu bir yerden alım başka bir yerden satış yapıldığını gösteriyor benim düşüncem avrupada yaşayan  rus oligarkları paralarını başka ülkelere transfer ediyor.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Her yerden yaptırımlara maruz kaldılar. Kriptoparaları bir çıkış yolu olarak kullanmayı değerlendirebilirler. Çin'den sonra en sert tepkileri onlar veriyordu. Dönemsel koşullar fikirlerini değiştirmelerini sağlamalı.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Savaşın sona ermesi uzun zaman alacaktır. Putin, Ukrayna’dan istediği bölgeleri almadan bırakmaz. Gelelim btc fiyatına. Bunca olumsuzluklara rağmen savaş, faiz artırım bildirimi, pandemi devamı vs.. fiyatlamalarını gerçekleştiren ve 20k cılara gözyaşı döktürten btc savaşın tamamen son bulmasıyla, dünyada enflasyonun devam etmesiyle daha gidecek yolu olduğunu bizlere gösteriyor.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile müzakere görüşmelerinde bir miktar ilerleme kaydedildiğini söyledi.

Putin Cuma günü, Ukrayna müzakereleri hakkında bir açıklamada yaptı. Müzakerelerde bir miktar ilerleme olduğunu söyleyen Putin konu hakkında detay vermedi. Putin yaptığı açıklamada “Bizim tarafımızdaki müzakerecilerin bana söylediğine göre, bazı olumlu değişimler var” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Yeniden 40.000 Dolara Dokundu
Açıklamanın ardından kripto piyasası bir miktar yükseliş yaşadı ve Bitcoin işlem gördüğü 38.200 dolar seviyelerinden 40.200 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin yayın saati itibariyle 39.840 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-putinin-aciklamalariyla-yukseldi/
Jump to: