Author

Topic: 2022-03-19 Bitcoin Ne Zaman 500.000 Dolara Çıkacak? (Read 102 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
her seviye bir dönem için hayal gibi görünmüş, sonra enflasyon karşısında değer kazanan sabit arzlı her varlık gibi bitcoin de değer kazanmış ve kendisine güvenenleri haklı çıkarmış. eminim forumdaki geçmiş mesajları karıştırsak "yauw bu çok çıktı ahanda şimdi düşer" gibi fikirler içeren çok sayıda söylem görürüz, eminim benim de buna benzer söylemlerim vardır (aslında sadece kısa vadeli ta içeren tahminler için benzer söylemleri kullandım ama olsun :d), eminim hemen hemen herkes hayatı boyunca buna benzer düşüncelere de kapılmıştır ama sonuç olarak kral ölmeden bugünlere kadar gelmiş (40-50k), inş. 500k'yı da hep beraber görürüz. :)
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bitcoin ilk önce psikolojik sınır olan 100 bin doları görürse diğerlerinin gelmesi de zor olmayacaktır. İlk hedef her zaman 100 bin dolar oldu. 500k doları da görür ama hayli bir zaman lazım bunun için 3-4 sene bile yetmeyebilir. Bize zaman gösterecek bu konuda beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok özellikle bizim açımızdan Cheesy

100 bin dolar olmadan 500 bin dolar konuşuluyor. Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Cheesy Bitcoin'i fiyata endekslemeyi de doğru bulmuyorum. Finansal özgürlüğün kapısını aralamış değişim aracını fiyattan ibaretmiş gibi gösteriyorlar. Ben de para kazanmak istiyorum ama olaya Bitcoin'in felsefesinden de bakmak gerekiyor. Metaya dönüştürmeden aslına uygun bir bakış açısıyla değerlendirirsek sağlıklı yaklaşımlar oluştururuz. Her şeye para gözüyle bakmak Bitcoin'in anlayışını kirletir.

Aynen öyle. Daha 100k ları görmemişken yanına yaklaşmamışken 500k dolarların konuşulması şuanlık saçma. Bir durun da önce 100k doları görelim ondan sonra 500k dolarları veya milyar dolarları görürüz Cheesy

Bitcoini artık piyasaya girenler hızlıca para kazanayım diye giriyorlar oysaki teknolojisinin farkında bile değiller piyasaya adım attıklarında. Keşke böyle olmasaydı.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Bitcoin'in çıkacağına güvenim tam. Ne zaman çıkacağını bilmiyorum ama kahve falı ve papatya falı gibi şeylerle vakit harcamıyorum. 500 bin dolar ihtimali de ihtimaller arasında bulunuyor. Rakamlar benim için şaşırtıcı seviyeler değil. Gerçeği bugünlerde kötü bir gidişat var. 500 bini konuşmak için iyi bir zamanda değiliz.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
100 bin dolar hedefinin 5 yılda gerçekleşeceği kesin olsa da 500 bin gerçekten abartılı bir sayı. Benim düşüncem 10 belki hatta 15 yıla ancak Bitcoin in 500 bin dolar görebileceği yönünde. Eğer 100-150 bin dolar aralığında sabitlenirse geleceğe dönük projeksiyonlar mutlaka 500 bin ve üstü hedefler içerecektir. Ben güncel fiyatlardan alınan bitcoin leri uzun vadeli düşünürsek bedava olarak görüyorum.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Bence de şu an 500 bin gibi uçuk seviyelerden bahsedebilmek için aşırı erken. Yani daha altı haneli seviyeleri bile göremeden bunun üzerine konuşmak zor oluyor. En fazla diyebileceğim şu olur, bundan bi en kötü 5-10 sene sonra bırakın 500 bin doları belki de 1 milyon dolar ve üzeri seviyelerden bahsediyor bile olabiliriz. Çünkü Bitcoin fiyatı belirli bir sınırı aştıktan sonra çok daha kolay yükselmeyi başarıyor bir noktaya kadar. 100 bin dolar sınırı aşıldıktan sonra bence de çok daha rahat olur böyle seviyeler üzerine tahminlerde bulunmak.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Bitcoin ilk önce psikolojik sınır olan 100 bin doları görürse diğerlerinin gelmesi de zor olmayacaktır. İlk hedef her zaman 100 bin dolar oldu. 500k doları da görür ama hayli bir zaman lazım bunun için 3-4 sene bile yetmeyebilir. Bize zaman gösterecek bu konuda beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok özellikle bizim açımızdan Cheesy

100 bin dolar olmadan 500 bin dolar konuşuluyor. Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Cheesy Bitcoin'i fiyata endekslemeyi de doğru bulmuyorum. Finansal özgürlüğün kapısını aralamış değişim aracını fiyattan ibaretmiş gibi gösteriyorlar. Ben de para kazanmak istiyorum ama olaya Bitcoin'in felsefesinden de bakmak gerekiyor. Metaya dönüştürmeden aslına uygun bir bakış açısıyla değerlendirirsek sağlıklı yaklaşımlar oluştururuz. Her şeye para gözüyle bakmak Bitcoin'in anlayışını kirletir.
member
Activity: 164
Merit: 18

vallahi dediğin gibi önce bi 100 bin doları görsün gerisi gelir hatta 70 80 olsun önce benim için yeterli piyasa için yeterli yemyeşil bir dünyaya uyanmak istiyorum..

takip ettiğim haber sitelerin de  okuduğum bütün haberler de hep 100 bin doları üzerinde fiyatlardan bahsediyorlar hatta bir kaçı 1 milyon dolar olacağını bile söylüyor bunların hepsi tahmin tabi,

seneler önce 500 600 dolar olan btc şu an 46 bin dolar belki 3 4 sene sonra 500 bin dolar inşallah
legendary
Merit: 1231
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
500 bin dolar neden olmasın? 10x. Bitcoin 6 sene önce 500 dolarmış. Bitcoin'in geldiği seviyeye bakarsak gittiği seviyeyi de görebiliriz. Long term tahminlerin milyon dolarlara ulaşması hayali değil. Geçmiş rakamlar geleceğe ışık tutuyor bu konuda bence. Novogratz da Bitcoin'i destekleyen açıklamalar yapmaya devam etmiş. Hep pozitif yorumlar yapıyor Bitcoin hakkında. Teknolojiye güveni tam.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Bu tarz yüksek tahminler her zaman yapılıyor artık şaşırmıyorum. Reklam amaçlı yapıldığını düşünüyorum. Öncelikle önümüzdeki belki de 5-10 yıl içerisinde 100k ları göreceğimizi düşünüyorum ancak btc nin 500k gibi uçuk bir seviyeye ulaşacağını tahmin etmiyorum. Ayrıca 500k demek altının market cap ne göz kırpmak demek.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
100 bin dolar tahminleri rafa kalktı 500 bin dolar tahminleri konuşulmaya başlandı demek ki 1 bitcoin 1 level daha arttırıldı, ne dense bu haber beni heyecanlandırdı daha önce btc 5k lar da seyrederken konuşulurdu 100k olacak diye kulak asılmazdı ve sonrasında 20k da aşıldı 50k da şimdi 100 k yerine 500k konuşuluyor demek ki bu değerlerin yakın değerlerini de görmek nasip olacak.
member
Activity: 406
Merit: 47
500 bin dolar gibi büyük tahminlerin gerçekleşmesi için bence en az 4-5 senelik bir süre lazım. Bitcoin'den son yıllarda daha kademeli bir çıkış grafiği görmeye başladığımızı düşünüyorum. Yani mesela 2021 sonuna kadar 100 bin dolar olup olamayacağı konuşuluyordu. Hatta kesin gözüyle bakan büyük bir çoğunluk vardı. Ama fiyat 70 bin dolara bile yükselemedi. Bu sene içerisinde de beklentim 100-150 bin dolar aralığı olacak benim. Yeni bir ATH sonrası 100 bin dolara doğru bir ilerleyiş olabilir.
member
Activity: 164
Merit: 18
1 milyon dolar olsun yigidim 500 bin nedir ki Cheesy
full member
Merit: 116
Bitcoin hala 40.000 doların üzerinde işlem görüyor. Geldiği yerden uzun bir yol, aynı zamanda gitmesi beklenen yerden de uzun bir yol. Alanın önde gelen birçok ismi, oldukça iyimser tahminlerle önde gelen kripto para birimleri için tahminlerini kamuoyuna açıklamaya devam ediyor. Bu tahmin dizisindeki en son kişi, dijital varlığı 500.000 $ değerine koyan Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz.

Beş Yılda Bitcoin
Bloomberg Technology ile yakın tarihli bir röportajda Mike Novogratz, bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında bazı ilginç düşüncelerini paylaştı. Galaxy Digital CEO'sunun geçmişte sesini duyurduğu dijital varlığın ateşli bir destekçisi olduğu bir sır değil. Bu nedenle, kripto para birimine ilişkin tahminleri, önceki yükseliş duruşu göz önüne alındığında şok edici değil.

Novogratz, Bloomberg Technology'ye dijital varlığın önümüzdeki yıllarda 500.000 dolara kadar çıkmasını beklediğini söyledi. CEO, daha yakın bir zaman dilimine koyarak, bunun önümüzdeki beş yıl içinde gerçekleşmesini beklediğini açıkladı.

Dolardan biraz uzaklaşmak için daha fazla insanın dijital varlığa geçmeye başlayacağını açıkladı. “Bütün dünya bir gecede bitcoine dönmeyecek ama giderek daha fazla insanın 'Paramın bir kısmını devletin dışında istiyorum' dediğini göreceksiniz.”

Çoğu Kripto Para Birimi Ölecek
Novogratz ayrıca, insanların hükümet yaptırımlarını atlatmak için kullanılabileceğine inandıkları bitcoin ve kripto pazarını çevreleyen tartışmalara da değindi. Mevcut Rus-Ukrayna kriziyle ilgili olarak, “Rus hükümetinin kripto para birimlerini atlatmak için kullanma şansının sıfır olduğunu” açıklıyor.

Kaynak: https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/when-bitcoin-at-500000-novogratz-says-five-years/
Jump to: