Author

Topic: 2022-03-20 Bitcoin’de Savaşı, Ayılar mı Yoksa Boğalar mı Kazanacak? (Read 94 times)

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Market çok kırılgan. Hiçbir şey yerinde durmuyor, Bitcoin'in en küçük hareketinde her şey alt üst oluyor. Bitcoin All Time High seviyesinden yaklaşık %35 değer kaybetmişken geri kalan her şey çok daha fazla değer kaybetti. Markette şuan ayılar kazanıyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
filler tepişiyor altcoinler eziliyor. :) bence 35-36k altına sarmadıkça kötü senaryoları gündeme almaya gerek yok ama önümüzdeki hafta açıklanacak olan fed'in faiz kararları önemli bir konu olacaktır. hatta klasik piyasa yorumlarında geçen basma kalıp ifadeleri tekrarlarsak, fed'in faiz artırımını şimdiden fiyatlamış olabileceğimizi bile söyleyebiliriz. 2018'den sonra ilk defa faizleri artırdılar ve yanlış hatırlamıyorsam bu yıl üç kez faiz artırımına gidecekleri konuşuluyordu. ayı ya da boğa, ne olursa olsun, altcoinler fillerin baskısına maruz kalmaya devam edecekler. :)
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Boğalardan beklentim yüksekti. Günlerdir herkesi bir ileri bir geri beklettiler. Ama sonunda silkeleyince boğalar harekete geçti. 48 bin dolardan geri döndük şimdilik. Küçük düzeltmeden sonra boğalardan yana beklentilerime devam edeceğim. Biraz dinlendikten sonra tekrar kritik 48 bin dolar seviyesini test edecektir. Kurumsallar hala bekliyor ayrıca. Ben neden beklemeyeyim. Cheesy
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Yaklaşık 5-6 aydır ayıdayız diyebiliriz. Ama şu zamana kadar herşey değişmiş olabilir. Uzun zaman sonra buralara tekrardan gelmiş bulunmaktayız eğer buradan 50 bin doların üstüne atarsak bir boğa daha görmemiz muhtemel olabilir. Ama tekrardan aşağıya doğru bir hareket söz konusu olursa bu biraz uzayacaktır.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Son günlerdeki veriler boğalardan yana olmaya başladı. Bu akşam saatlerinde 1 Bitcoin'in değeri neredeyse 45 bin doları buldu. Şu anda da hala 44 bin doların üzerinde. Bu bir boğa koşusu değil belki ama bir nevi ralli yapıyor denilebilir bence. Piyasada pozitiflik görmeyi özlemişim gerçekten. Ama hala bu çıkışın devamı gelir mi konusuna değinirsek onu kestirmesi zor. Çünkü yalancı yükselişlere şahit olup 40 bin doların aşağısına gerilemeleri de çok gördük.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Aslında önemli olan bölge 45 k seviyesi burada defalarca denemesine rağmen tutunamadı ve tekrar burayı deneyecek buranın üzerinde tutunursa bile önünde zor bir yolculuk olacak benim şahsi fikrim biz yeni bir zirve görmemizin bu ekonomik koşullarda zor olduğu ama bir şey daha biliyorum bu piyasada şu olur bu olur diye kesinlik yok rüzgara göre yelken açmak var her olasılığa göre pozisyonumuzun olması gerek.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Boğaların kazanacağına inanıyorum. Bitcoin'de benim için kritik eşik 100 bin dolar. Kurumsallar ellerinde Bitcoin tutarken ben ayılara şans veremem. Rusya Ukrayna savaşı bölgesel savaş olarak kalırsa para borsalara yine akmaya başlar. Bitcoin de payına düşeni alır. Beni endişelendiren tek konu Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş. Bu savaşın dışında boğaları tutabilecek bir şey yok. Ayılar bir tuzaktan fazlasını yapamaz. *Yatırım Tavsiyesi Değildir.
member
Activity: 164
Merit: 18
Kimin kazanacagını bilmiyorum da sürekli ben kaybediyorum bu piyasada ne olursa olsun hep zarar yazıyorum Smiley)
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Bitcoin‘de bugün itibariyle bir savaş ortamı devam ediyor. 42.000 doları aşamayan lider kripto para savaşa devam ediyor.

Boğalar ve ayıların savaşı ilerleyen günlerde netleşmesi beklenirken, yatırımcılarda trendin yönünün artık teyit edilmesi gerektiğini düşünüyor.

An itibariyle 2 tane bölge arasına sıkışmış olan lider kripto para, bugün itibariyle boğaların kaybetmemesi gereken bir seviyeye çok daha yakın bir konumda bulunmakta.

Hadi gelin birlikte bu savaş esnasında boğalar ve ayılar tarafından kaybedilmemesi gereken 2 seviyeye göz atalım:

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler Neler?
Yayın saati itibariyle 41.750 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, düşen trendin altına sarkmış durumda.

Bull price olarak adlandırdığımız 41.500 dolar bölgesine çok yakın bir konumda bulunmaya devam ediyor.

Boğalar bu seviyeyi kaybetmesi durumunda ise lider kripto paranın kademeli bir şekilde 39.500 dolar seviyelerine kadar değer kaybettiğini görebiliriz.

İlerleyen saatlerde yukarı yönlü gelebilecek olan hareketler sonrası ise bear price olarak adlandırdığımız 42.500 dolar bölgesi takip edilmesi gerek.

Ayılarda 42.500 doları kaybetmesi halinde lider kripto paranın kısa bir sürede 45.000 dolar seviyelerine kadar yükseldiğine şahit olabilirler.

Bu 2 seviye arasına sıkışmış olan Bitcoin bir savaşa tanıklık etmeye devam ediyor.

Bu 2 seviyeden birinin kırılmasında Bitcoin’de sert hareketler gelebileceği gibi altcoin yatırımcılarının da bu iki seviyeyi takip ederek yatırımlarında bulunan riski minimalize edebilirler.

Hangi bölge kırılırsa ona göre pozisyon alabilecek olan okurlarımız, stoplu bir şekilde hedef seviyelerini takip etmeleri önerilir.

Kaynak: https://www.kriptopiyasasi.com/bitcoinde-savasi-ayilar-mi-yoksa-bogalar-mi-kazanacak/
Jump to: