Author

Topic: 2022-03-23 Uzmancoin: Tayland, ödemelerde kripto paraları yasaklıyor (Read 82 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Ülkelerin yasaklamasını tabiki istemeyiz ama taylandın yasaklamasının kripto paralara çok da etki yapacağını sanmıyorum. Diğer ismi şanı pek olmayan ülkeler de yasaklasa yine aynısı geçerli. Çünkü o ülkelerde yeterince gelişmişlik ve zenginlik yok.

Turizmi çok canlı. Uzak Doğu turu yapanlar Tayland'ı es geçmez. Uğrar mutlaka. Bitcoin'i yasaklamaktansa turistlere ödeme imkanı sunsalar kendileri kazanır. İsteyen turist tatil ödemesini Bitcoin ile yapar. Fakat yasaklamak daha kolay tercih oluyor sanırım. Yasal mevzuatlarla uğraşmak yerine ortadan kaldırıyorlar bir hamlede. Yakında hepsi kabul edecek. Naz yapıyorlar. Cheesy
member
Activity: 854
Merit: 50
Yaklaşık  3 yıl daha bu tür haberleri göreceğiz gibi geliyor bana ama muhak ki genel kabul görmeye başladığında bu sefer tam tersi iyi haberler de gelmeye başlayacaktır.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ülkelerin yasaklamasını tabiki istemeyiz ama taylandın yasaklamasının kripto paralara çok da etki yapacağını sanmıyorum. Diğer ismi şanı pek olmayan ülkeler de yasaklasa yine aynısı geçerli. Çünkü o ülkelerde yeterince gelişmişlik ve zenginlik yok.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Twitter gibi çeşitli amerika kaynaklı platformlardan çok kolay manipüle edilebildiği için istemiyor bence asya ülkeleri kriptoyu. İlk başlarda saçma buluyordum ama artık banada mantıklı gelmeye başladı. Ama bir yandan da bu ülkelerde oldukça fazla madenci insan var, bu insanlar ülkeye ciddi döviz girişi sağlıyorlar.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
devletler çıkarları gereği kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayabilir. bence bu son derece anlaşılabilir bir durum, neticede ülkeler kendi ulusal para birimlerinin değerlerini korumak için birtakım önlemler almak zorunda bulunuyor. ödeme aracı olarak engellenmesinin yanında alınıp satılmasını da engellemeleri, yani bir çin banı örneği sunmaları ise kabul edilemez olandır. zaten al-sat imkanı olduktan sonra doğrudan ödeme yapmak yerine kolayca borsalar üzerinde nakite dönerek de alışveriş yapma imkanı bulunabilir. bu konuda devletler ve vatandaşlar arasında güzel bir denge kurulursa ikili ilişkiler daha uzun süreler boyunca daha sağlıklı bir şekilde ilerler.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Tarih boyunca yapılan savaşlar sonucunda direnip ayakta kalabilenler ilerlemiş ve günümüze gelmiştir. Cripto dünyası da yeni olduğu için her taraftan açılan savaşlara maruz kalacaktır. Esas olan sonuçtur.
member
Activity: 164
Merit: 18
Bir çok yerden yara alıyor bitcoin  rusya ukrayna savaşı  madencilik ve kripto yasakları  enerji tüketimi  birçok neden bunlar bitince ne yapacaklar merak ediyorum
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Güneydoğu Asya'da kripto para benimsenmesinin en çok büyüdüğü ülkelerden olan Tayland'da, 1 Nisan'dan itibaren kripto paralarla ürün ve hizmet alımı tamamen yasaklanacak. Ülkenin menkul kıymetler ve borsa komisyonu yaptığı açıklamada kararın, bir süredir merkez bankasıyla yapılan görüşmeler sonucunda alındığını açıkladı.
https://uzmancoin.com/taylandda-odemelerde-kripto-yasagi-yururluge-giriyor/

%15 vergi getirmişlerdi. Yetmemiş. Ödeme aracı olarak kullanılması yasaklanmış. Kriptoparalara düşmanca yaklaşım devam ediyor Uzakdoğu'dan. Değişen bir şey yok. Çin tamamen yasaklamıştı kullanımı. Hindistan da fırsat kolluyor kriptoparaları yasaklamak için. Şimdi de Tayland'ın ödeme aracı olarak yasak haberi geldi.  Uzakdoğu'dan dünyayı saran bir yasak dalgası başlamasa bari.
Jump to: