Author

Topic: 2022-04-14 Kriptopiyasasi: Borsalardan Çekilen Bitcoin Miktarında Rekor (Read 76 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
borsalardan çekilen bitcoinler, 1k üzeri bitcoin sahibi olan cüzdan sayısı ve bazı önemli sayılabilecek veriler uzun süredir olumlu görüntüler veriyor ama yaşanan şeylerin fiyatlar üzerinde henüz bir etkisinin olduğunu gözlemleyemedik. tabii, veriler bu yönde akmaya devam ederse likidite sıkıntısı yaşanacağı için fiyatların yükselmesini beklememiz kaçınılmaz olacaktır. ben her şeye rağmen zincir üzerindeki veriler yoluyla fiyat tahmini oluşturmayı çok doğru bulmuyorum. ayrıca, glassnode ve benzeri verilerin, en fazla yön tahmini konusunda bize bir avantaj sağlayabileceklerini düşünüyorum.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Geçmişte işe yaramış, yine işe yarayabilir ancak aynı tarihsel perspektife sahip miyiz emin değilim. Koşullar aynı beklentileri oluşturmamızı sağlamayabilir. Rusya ve Ukrayna arasında derinleşen bir savaş var. Tedarik zinciri problemleri tekrar baş gösteriyor. Pandemi etkisi atlatılamadı. Negatif olay çok. Umarım grafikler yine işe yarar.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
İllüzyon mu var gerçek mi anlamak kolay değil. Bu verileri takip edenleri yönlendirmek için büyük hesaplar organize hareket ediyor olabilir. Çok evhamlı yaklaştım konuya ama kesin fikir oluşturmaz bu veriler bence. Belki belli başlı yardımcı fikirler oluşturabilir.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Piyasaya olan ilgi ve alaka arttığı sürece borsalardaki bitcoin miktarı azalmaya devam edecektir. Bitcoinin teknolojisine ve geleceğine parlak bir şekilde bakanlar cüzdanlarına çekip bekleyenler olacaktır. İllaki veriler doğrudur ama insanlar için yanıltıcı olabiliyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Bu verilerin güvenilirliği hakkında artık şüphe ediyorum. Her bu haber piyasaya yayıldığında piyasa yine düşüyor yine düşüyor. Tamam çekiliyordur belki ama artık bana inandırıcı gelmiyor. Piyasa yine de market makerın eline bakıyor. Çekilmesi çok da önemli değil gibi sanki artık.

Onchain verilerin yanlış yayınlanması gibi bir durum söz konusu değil. Bitcoin zincirinde borsa cüzdanları ve ellerinde bulunan BTC sayısı sıradan kullanıcılar tarafından bile tespit edilebilir. Zincirin şeffaf olması bu verilerin yanlış paylaşılmasını engeller. Borsalara ait cüzdan adresleri zaten bilindiği için sahiplik konusunda bir gizlilikte yoktur.

Şubat 2020'den beri borsalarda tutulan bitcoin miktarı neredeyse yarıya inmiş. Bunun iki açıklaması olabilir. Birincisi kişisel cüzdan kullanma eğiliminin artması diğeri ise birilerinin bitcoin stokluyor olması.

Viewbase verileri de haberle uyuşuyor. Dilerseniz kendiniz de kontrol edebilirsiniz basit bir şekilde.

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bu verilerin güvenilirliği hakkında artık şüphe ediyorum. Her bu haber piyasaya yayıldığında piyasa yine düşüyor yine düşüyor. Tamam çekiliyordur belki ama artık bana inandırıcı gelmiyor. Piyasa yine de market makerın eline bakıyor. Çekilmesi çok da önemli değil gibi sanki artık.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Önemli veri. Borsalarda Bitcoin azaldığında holderlar Bitcoinlerini satmak yerine cüzdanlarına çekmiş oluyorlar. Satış baskısı olmadığı için yükseliş bekleniyor genelde bu senaryolarda. Bitcoinlerimden hiç vazgeçmediğim için hep yükseliş senaryolarına odaklanıyorum gerçi. Cheesy *Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Onchain veriler eskiden çok daha önemliyken artık çok fazla kullanım alanı olduğu için çok geçerli veriler elde etmek kolay değil. Borsaya bitcoin girişi olduğunda bunun bitcoin satmak amaçlı mı yoksa başka yatırımlara yönelmek amaçlı mı olduğunu kestirmek borsa verileri olmadan imkansıza yakın. Her birim birim için hacim grafiklerini takip etmek gerekiyor. Borsadan çıkış olduğunda da veriyi okuma noktasında benzer zorluklarla karşılaşmak mümkün. Bitcoinleri usd karşılığı almışsa fiyat artışı beklenebilir, başka birimleri satarak almışsa bitcoinler sadece el değiştirmiş olur diğer birimlerde fiyat düşüşüyle bu durum tespit edilebilir. Yine de borsadaki bitcoin miktarının azalması satma eğiliminin azaldığının bir göstergesi.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre borsalardan çekilen BTC miktarı rekora gidiyor. Glassnode, durumun böyle ilerlemesi durumunda likiditenin azalması ve arzın sabit kalması ile BTC fiyatının yükselebileceğini vurguladı. Borsalardan çekilen BTC miktarında aşağıda da görülebildiği üzere tam yükseliş dönemleri öncesinde olduğu gibi bir artış söz konusu.
https://www.kriptopiyasasi.com/borsalardan-cekilen-bitcoin-miktarinda-rekor-btc-dayanabilecek-mi/

Önemli veri. Borsalarda Bitcoin azaldığında holderlar Bitcoinlerini satmak yerine cüzdanlarına çekmiş oluyorlar. Satış baskısı olmadığı için yükseliş bekleniyor genelde bu senaryolarda. Bitcoinlerimden hiç vazgeçmediğim için hep yükseliş senaryolarına odaklanıyorum gerçi. Cheesy *Yatırım Tavsiyesi Değildir.
Jump to: