Author

Topic: 2022-04-19 Kriptoarena - PlanB’den Kritik Bitcoin Yorumu: 2 Şeye İhtiyacımız Var (Read 78 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
ikinci bir el salvador örneği bugün ititbariyle orta afrika cumhuriyeti'nden geldi ama piyasalarda doğrudan bir etki gözlemleyemedik. oysa planb, ikinci bir el salvador örneğinin büyük bir etki oluşturacağını söylemiş. :) analist, bu konudaki tahmininde şimdilik yanılmış gibi gözüküyor, umarım zamana yayılan bir pozitif etki oluşur ve planb'nin iyi niyete dayalı temennileri karşılık bulur. :) yine de bireysel benimsemenin kurumsal etkiden daha güçlü olacağı fikrine katıldığım için ikinci bir el salvador örneği olan orta afrika cumhuriyeti'nin girişimini bitcoin ve kripto paralar adına önemli bir katkı olarak görüyorum çünkü planb ile bu konuda benzer ve yakın düşüncelere sahibim.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Nayib Bukele vizyoner bir isim ama tehlikeli politikalar uyguluyor. Bitcoin dünya piyasalarından pozitif ayrışmayı başaramazsa ülkesi için kötü anılar oluşturabilir. İşler kötü giderse kimse onun cesaretinden ve yenilikçi yönünden bahsetmez. Gemiyi karaya çıkarıp çıkaramadığından bahseder.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Kullanıcı sayısını arttırmanın olumlu sonuçlar yaratacağı aşikardır. Ama bence yeterli değil kesinlikle. Olması gereken asıl şey 2017 deki erc20 furyası ya da 2021 deki önce uniswap sonra da nft ve metaverse furyalarının benzeridir. Yalnız böyle bir şey Bitcoin e olan ilgiyi kalıcı bir biçimde arttırır. Özetle El Salvador küçüktür NFT diyebilirim PlanB ye.
member
Activity: 334
Merit: 20
Bu sene başında yayımlanan çeşitli raporlarda 300 milyon olan kripto kullanıcı sayısının 2022 yıl sonu itibariyle 1 miyar kullanıcıya ulaşacağından bahsediyorlardı. PlanB'nin bahsettiği konuda kullanıcı adaptasyonu itibariyle hızlanmak olmalı.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Çevremizde hala kripto ile alakası olmayan bir sürü insan var veya eline para geçtiğinde faiz veya altın döviz seçeneklerinden başka seçenek düşünmeyen bir kite var PlanB sanırım bu kitleden bahsediyor. Eğer yasal bir düzenleme ile insanların güvenini daha çok kazandıran bir yapı gelişirse PlanB haklı olabilir o zaman bahsettiği büyük patlama gerçekleşebilir.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bunu zaten biz de biliyoruz. El salvador gibi bir kaç ülke daha bitcoine yatırım yapıp arkasında durursa bitcoinin fiyat ve popülarite olarak yükseleceği açık ve net. Fakat kurumsal yatırımcılar maliyeti tam olarak bilinmiyor. Az çok verilen haberlerde tahmin edilse de gerçekleri paylaşacaklarını sanmıyorum. Bu yüzden kurumsalların hangi fiyatlardan aldığı çok önemli.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
normal insanlar arasında benimsenmesi derken kitlesel benimsenmesinden bahsetmiş gibi anladım. evet, %100 olarak ihtiyacımız olan şey, özellikle volatiliteye büyük etkisi olabileceğini düşünüyorum ama bu konunun zaman içinde -kendiliğinden doğan ihtiyaçlar ile- gerçekleşeceğine olan güvenim tam olduğu için "nasıl olur, ne gerekir, ne zaman olur" gibi sorulara girmiyorum.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
El Salvador Bitcoin ile ilgili bir karar verdi ancak bunun meyvelerinin ne olduğu şu ana kadar tam olarak belli değildir. Dolayısıyla abuk subuk ve nüfusu az bir iki ülkenin daha Bitcoin ile gündeme gelmesi bence çok bir şey değiştirmez. Normal dünya insanlarının Bitcoin'i günlük işlemlerinde kullanmasının önemini de katılıyorum ancak bu da şu anki şartlarda çok mümkün görünmüyor diyebiliriz
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bitcoin (BTC)’in ikinci bir El Salvador örneğine ve daha fazla perakende yatırımcıya ihtiyacı var.
Analist, “Muhtemelen şu anda bilmediğimiz bir faktör bizi bir sonraki seviyelere taşıyacak. Ancak bildiklerimizden bir çıkarım yaparsak, ikinci veya üçüncü bir El Salvador örneği, gerçekten piyasada büyük bir etki yaratabilir.” ifadelerini kullandı.

Analist ayrıca  kripto para birimlerinin normal insanlar arasında benimsenmesinin, özellikle kurumsal benimseme ile eşleştirildiğinde Bitcoin için büyük yükseliş dalgası oluşturabileceğini söylüyor.
https://www.kriptoarena.com/analist-planbden-kritik-bitcoin-yorumu-2-seye-ihtiyacimiz-var/

PlanB son zamanlarda güvemi kırmıştı. Ama kritiklerini isabetli buluyorum. Değerli analizleri var. El-Salvador'un cesur davranışı Meksika, Arjantin için örnek olursa Bitcoin'de ihtiyaç duyduğumuz eşikler aşılabilir. IMF bunu engellemek için çalıştı. Ancak başarılı olamadı. El-Salvador cesur kararından vazgeçmedi.
Jump to: