Author

Topic: 2022-04-21 Kriptopiyasasi: El Salvador: “BTC Yüzünden IMF İle Aramız Bozuldu" (Read 103 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bunun sonucunu görmen lazımdı Nayib başkan.
Tamam bir ilke imza attın ama bunu diğer güçlü devletler sana ya olumsuz bakacak ya da yaptırımlar yapmaya çalışacak. Sen bunu bekliyor muydun bilmiyorum ama bariz belliydi böyle bir sorun yaşayacağın.

Nayib Bukele kolay bir yola çıkmadı. Çirkin saldırıları göze alması gerekirdi. Katılıyorum size. Ama IMF El-Salvador ekonomisine saldırınca diğer ülkeler neden IMF yanlısı oluyor. Neden tarafsız kalamıyor. IMF denilen kuruluş gücünü nereden alıyor. Şaşırıyorum. Latin Amerika ülkeleri enflasyonla boğuşuyor yıllardır. Birleşseler ne kaybederler. Bitcoin'e bir şans verseler ne kaybederler. Hiçbir şey kaybetmezler. Finansal kölelikten kurtulmanın yolu Bitcoin olabilir. Denemek yerine çekingen, korkak davranıyorlar.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Her türlü baskıya karşı Bukele'nin bence de direnmesi ve bugünleri başarıyla atlatmaya bakması gerekiyor. IMF daha El Salvador sadece Bitcoin'i resmi parası ilan etmeyi düşündüğünü açıklamışken bile tarafını belli etmişti. Bir kripto paranın bir ülkenin resmi para birimi olmasını desteklemiyorlardı aynı Dünya Bankası'nın aldığı tavır gibi. Bukele yine de bu faaliyeti hayata geçirdi sonrasında. Artık dönüşü olmayan bir yola girdiğine inanıyorum o yüzden şu an bu kötü günleri düzeltme üzerine çalışması en iyisi olur.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
her ülkenin içinde krizlerden beslenen tencere tavacı faydasız ve sevimsiz tipler vardır. siyasetin gereği olarak da böyle kesimlerin olması normal karşılanır ama "imf tuzağını öne sürmek, imf ile otel odalarında gizlice görüşmek" krizden beslenmek olamaz. bunun adı dünyanın her yerinde başka bir şeydir ve dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemez. bence bu konuda bukele'nin doğrusundan ya da yanlışından ziyade muhalefetin ve eski merkez bankası müdürünün çok ama çok ağır bir ya**aklığı var. umarım bitcoin ile ilgili geliştirdikleri politikalar imf'ye olan borçlarını ödeyebilmelerini sağlar ve rahat bir nefes alırlar.
member
Activity: 406
Merit: 47
Tamam da zaten El Salvador'un böyle bir tepki ile karşılaşacağını önceden kestirebilmesi gerekirdi. IMF'nin tutup da kripto paralara karşı bir anda büyük bir sevgi besleyecek hali yoktu sonuçta. Bu riski de göze alarak bu işe kalkıştılar ve bu noktadan sonra daha geri dönüş yapmamalılar bence. Bugünleri başarıyla atlatmaya uğraş vermeleri daha iyi olur. Sonuçta ekonomileri zaten iyi olan bir ülke değiller ve Bitcoin belki de onlar için bir çıkış yolu olabilir ilerleyen zamanlarda.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Bütün bir ülkenin ekonomisini herkesin kullanamayacağı bir birime geçirmeye çalışırsan tabii ki bundan zararlı çıkacaksın ilk başlarda. Sonralarda neler olur bilemeyiz ama para baronu IMF'nın bu olayı sıcak bakmaması gayet doğal.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
Bitcoin'in misyonu IMF'nin bütün çıkarlarına ters. IMF'nin görev tanımında yazan şeylerin çoğunu karşılıyor. Borç para karşılığında ülkelerin iç siyasetine sömürgeci yaklaşımlarla pranga vuran IMF Bitcoin'den rahatsız olur.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bunun sonucunu görmen lazımdı Nayib başkan.
Tamam bir ilke imza attın ama bunu diğer güçlü devletler sana ya olumsuz bakacak ya da yaptırımlar yapmaya çalışacak. Sen bunu bekliyor muydun bilmiyorum ama bariz belliydi böyle bir sorun yaşayacağın.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bu cesur cıkışı yaptığı zaman zaten hemen hemen bütün olasılıkları düşünmüş olduğunu varsıyorum başkan Bukelenin. IMF'nin hedefi tamamen El Salvadora dönmüş bir durumda bu da aslında IMF'ninde göstermiş olduğu paniği gösteriyor, El Salvador hükümeti popülasyonu kalabalık bir ülke olmadığı için çok sorun yaşamayacaktır diye düşünüyorum keza zaten diğer latin amerika ülkelerinden alt alttan desteklendiğini düşünüyorum bunun nedeni de hepsi içlerinden cıkamayacakları bir enflasyon savaşıyla boğuşuyorlar.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Ne bekliyordu ki? Hem küresel para piyasasının farklı bir kanalı olmaya aday bir sistemi kabul edeceksin hem küresel piyasa hakim olan güçlerin içinden para almak için IMF ile iş yapmaya çalışacaksın bu rusya ile abd arasında seçim yapmak gibi bir durum , bu noktada benim düşüncem başladıkları yoldan geri adım atmadan devam etmeleri ama görünen ekonomik bir sıkışıklık .
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
El salvador sert bir değişimi hedefledi. Biraz bodoslama bir girişim oldu. IMF'den gelecek tepkileri ve halkından gelecek tepkileri önceden değerlendirmiştir. Imf'in uyarısı sürpriz olmamıştır. Bu noktadan sonra kararlarından vazgeçeceklerini de sanmıyorum. Vazgeçmelerini gerektiren bir şey de yok.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Açık olmak gerekirse Bitcoin kararını tekrar gözden geçirmesi gerekli bence El Salvador'un. Bu şekilde küresel ekonomiden kendisini soyutlayıp nasıl uygulayacağını bilmediği Bitcoin programıyla içlerinde bulundukları ekonomik buhrandan çıkmaları pek olası görünmüyor
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
El Salvador, kripto piyasasında yakından takip edilmeye devam ediliyor. Bitcoin‘i ilk kez resmi para birimi olarak tanıyan ülke olan El Salvador, bu gelişmelerine Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğunu söylüyor.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan El Salvador Eski Merkez Bankası Başkanı Carlos Acevedo, şu sözleri aktardı:

“IMF İLE PAZARLIK ŞANSIMIZ NEREDEYSE BİTTİ. BU FONLARI YENİDEN CANLANDIRMAMIZ GEREKECEK. AYRICA VOLKAN TAHVİLLERİNİN İHRACI, BAŞKAN İÇİN KARMAŞIKLAŞAN BAŞKA BİR KONU OLDU.”
https://www.kriptopiyasasi.com/el-salvador-bitcoin-btc-yuzunden-imf-ile-aramiz-bozuldu/

Devletlerin kriptoparalara bakışını eleştiriyoruz. Yasaklarından şikayet ediyoruz. Ama Bitcoin'i yasallaştıran El-Salvador da IMF kıskacına düşüyor. Tarihi cesurlar yazar. Bukele cesur çıkış yaptı. Şimdi baskılara direnmesi gerekiyor bence. Siz ne düşünüyorsunuz. IMF'in baskılarına direnmeli mi Bitcoin'i resmi para olarak tanımaktan vazgeçmeli mi?
Jump to: