Author

Topic: 2022-04-24 Koinbülteni-Ziraat Portföy Metaverse, Yeni Teknolojiler Fonu Kuruyor (Read 40 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ziraatin böyle bir adım atması ülkemiz adına olumlı bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Ziraat gibi ülkenin en önde gelen bankası böyle bir adım atıyorsa diğer bankalar da olaylara el atacaktır. Metaverse evrenine katılmak için de büyük bir başlangıç piyasayla alakası olmayanlar için.
member
Activity: 334
Merit: 20
Kap.org.tr'ye bildirilen belgelerden şu şekilde bir detay verilmiş:
"Metaverse teknolojisi yatırımları kapsamında; metaverse’i geliştirmek için donanım desteği ve bilgi işlem gücü sağlayan, metaverse sistemlerinin birlikte çalışabilirliğini arttırmak için web tabanlı protokol, servis, kullanıcı arayüz ve uygulama motor teknolojilerini geliştiren, teknoloji kullanıcılarına gerçek zamanlı, yüksek bant genişliğinde veri hizmetleri sağlayan, dijital ve fiziksel dünyaları kapsayan kalıcı, kullanıcıya ait bir internet ekonomisi oluşturmak için insanların gerçek zamanlı olarak sosyalleşebilecekleri, 3D simülasyon ve ortamları geliştiren şirketlere yatırım yapılır."
member
Activity: 447
Merit: 88
Ziraat Portföy, müşterilere metaverse ve yeni teknolojiler alanına giriş yapma fırsatı sunan yeni bir fon oluşturuyor.

Ziraat Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’un hedefi, bu alanlara yatırım yapmayı sağlayan araçlar üstünden kendi müşterilerine getiri sağlamak olacak.

Yönetimini Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.’nin, saklayıcılığını ise Ziraat Bankası’nın üstleneceği fonun 9 Mayıs’ta ihraç edilmesi bekleniyor.

Fonun toplam değerinin en az yüzde 80’lik kısmı; metaverse ve yeni teknolojiler alanında faaliyet gösteren şirketlerin paylarına, kira sertifikalarına, borçlanma araçlarına, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına ayrılacak.

Bunlara, söz konusu alanlara yatırım yapmayı sağlayan yerli yatırım fonları ile yerli ve yabancı borsa yatırım fonu katılma payları da dahil olacak.

Ziraat Portföy’ün kuracağı fon, yukarıya çıkıldıkça riskin ve potansiyel getiri düzeyinin de arttığı 7 derecelik skalada, 6 derecelik bir risk ve getiri profiline sahip olacak.

Fon, beklenen getiriyi artırmak, risklerden korunmak veya daha farklı bir yatırım amacıyla vadeli işlem sözleşmelerine, opsiyonlara, altın işlemlerine ve daha farklı enstrümanlara yatırım yapabilecek.

Kaynak : https://koinbulteni.com/ziraat-portfoy-metaverse-ve-yeni-teknolojiler-fonu-kuruyor-119542.html

Devlet platformlarının da bu noktada projelere girmesi bana en azından bu konuda umut veriyor. Sanırım bu beklenilen kripto yasası beklediğimiz kadar kötü olmayacak.
Jump to: