Author

Topic: 2022-04-28 Gazetebanka: Finlandiya'dan Ukrayna'ya 77 M. Dolarlık Bitcoin Bağışı (Read 27 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
rusya ve ukrayna'nın arasındaki ilişkiyi bir kenarı bırakacak olursak, söz konusu olan şey insani yardım olduğunda nasıl ve hangi şartlar altında yapıldığını fazla irdeleme gereği duymuyorum. misal olarak, ilk twitter kampanyalarına justin sun ve sol ekibi şov yaparak dahil olma çabasına girmişti. bence böyle durumlarda insanların nasıl yardım yaptığının bir önemi yok. önemli olan şey ihtiyaç sahibi olan insanlara bir şekilde hızlıca ulaşmak. sonuçta herkes bizimle aynı kültürel değerlere sahip değil ve global ortamda böylesi çıkıntı gibi gözüken olayların yaşanması son derece normal... bu yüzden, finlandiya'nın da nereden elde ettiği önemli olmayan bitcoin'leri ukrayna'daki yardıma muhtaç insanlara göndermesi son derece güzel bir gelişme...
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Rusya’nın 24 Şubat tarihinde Ukrayna topraklarına girmesi ile birlikte Rusya – Ukrayna savaşı da resmen başlamış oldu. Rusya’nın başlattığı savaş sonrası dünya genelinde Rusya’ya karşı yaptırım kararları alınırken, Ukrayna için de yardım ve bağış organizasyonları düzenlenmeye başladı. Savaşın ilk günlerinde, Ukrayna’ya destek amacıyla kurulan dijital cüzdanlar vasıtasıyla bu bağışların büyük bir kısmı kripto paralar aracılığıyla yapıldı. Ukrayna’ya kripto para destekleri gönderilmeye devam ederken, bu kez bir destek de Finlandiya’dan geldi. Finlandiya, ülkede çeşitli şekillerde ve operasyonlarda ele geçirilen Bitcoin’leri (BTC) Ukrayna’ya bağışlamak üzere harekete geçti.
https://gazetebanka.com/finlandiya-ulkede-ele-gecirilen-tum-bitcoinleri-ukraynaya-gondermeye-hazirlaniyor/41037/

Operasyonlarda ele geçirilen paraları yardımda kullanmışlar. Parayı kamuya kazandırmak resmiyette sorun olabilirdi. Bitcoin'in yasal zeminde karşılığı yok çünkü. Yardımda kullanınca sorun olmamış galiba. Ukrayna'da insanlık dramı devam ediyor. Ülkelerin birbirlerine yardımda bulunması insanlık adına çok güzel. Bitcoin'in uluslararası yardımlarda kullanılması daha güzel. Cheesy
Jump to: