Author

Topic: 2022-05-11 Btcmagazin: 1 BTC’den fazla Bitcoin tutan Adres Sayısı Artıyor (Read 83 times)

sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Bence de bu veri tam olarak sağlıklı değil gibi. Her cüzdan ayrı bir kişiye aitmiş gibi varsayılarak hesaplanmıştır diye tahmin ediyorum. Bu da tabi ki gerçeği göstermeyen bir varsayım çünkü kripto para yatırımcıları arasında birden fazla hesap kullanan çok fazla sayıda insan var. Yani örneğin sahip olduğu Bitcoin'i miktarını dağıtmayı tercih eden. Bunu da neden tercih ederler anlamıyorum. Eğer tüm cüzdanların şifrelerini tek yerde tutuyorlarsa sıkıntı değil hadi de diğer türlü gerçekten sıkıntı olabilir. Yine de insanların gün geçtikçe Bitcoin'e ve alım yapmaya olan ilgisinin hızla arttığı bir gerçek.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
cüzdanların kime ait olduğu bilinmediği için, içimde hep bir multi şüphesi oluşuyor (evet, uçuk kaçık bir şüphe). :) tamamı olmasa bile, ivmeyi şekillendiren ve haberin önümüze düşmesini sağlayan dönemsel artışlar multi olabilir diye düşünüyorum. aslında anaparayı çok fazla cüzdana dağıtıp bir sürü key ile uğraşmak çok ciddi bir risk ama yine de "içinde en az 1 btc olan cüzdanlar verisi"ni çok fazla güvenilir bulmuyorum çünkü piyasanın iyi ve sağlam bir dönemde olduğu imajını vermek isteyen market maker'lar böyle bir numaraya başvurabilir. içinde en az 100 btc olan ve -tabiri sevmesem de- balina olarak adlandırılan cüzdanların verisi bana daha sağlıklı bir ölçüm yapabileceğimiz düşüncesini veriyor.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
En son 1 Bitcoin im olduğunda sene kaçtı hatırlamıyorum bile herhalde 2017 ya da 18 idi. Genellikle Bitcoin sayısını arttıran kişiler zaten finans dünyasını iyi bilen çok para yöneten yani özetle zengin insanlar. Yani o kadar da iyi bir haber değil bu. Bitcoin fiyatının düşmesi, halving öncesi özellikle, biz fakirlere en çok yarayacak şeydir. Çünkü dipten Bitcoin toplayabilirsek uzun vadede hızla zenginleşme şansımız olacak.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Zengin daha zengin olmuş. Kriptopara marketinde de dünyadaki koşullar geçerliliğini devam ettiriyor. Akıllı yatırımcıların alım fırsatını değerlendirdiğini de söyleyebiliriz aslında. Büyüklerimizin dediği gibi para parayı çekiyor. Bitcoin fiyatı düştükçe daha çok Bitcoin alıyorlar. Cheesy 
sr. member
Activity: 1596
Merit: 268
Şaşmamak lazım bu istatistiğin pozitif yönde ilerlemesine. Çünkü Bitcoin fiyatında çok ciddi oranda bir gerileme gerçekleşti ve 30 bin doların altını bile gördü bu sefer. Böyle bir durumda Bitcoin alımının artışından daha doğal bir şey olamaz sonuç olarak. Hatta daha da aşağı fiyatlar görülürse hızla bu artış devam edecektir. İnsanlar Bitcoin fiyatının potansiyeline inandığı için hiç düşünmeden direkt fırsat olarak görüyorlar bu durumu. Piyasada zaten bence de uzun vadede en güvenilir coin durumunda.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Piyasaya giren sayısı gittikçe artıyor. Haliyle uzun vade yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar en sağlam limana yanaşacaktır. 1 bitcoin değeri 30k dolar. Bir yatırım aracı ve teknolojisi düşünüldüğünde yatırım yapılması gereken kripto paraların başında geliyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Zincir üstü analitik şirketi Glassnode’dan gelen veriler, 1 BTC’den fazla tutan Bitcoin adreslerinin sayısında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. En az 1 BTC’ye sahip olan adres sayısı, 836.922 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
https://btcmagazin.com/bitcoin-adreslerinin-sayisi-artiyor/

Market çöküyor. Ama cüzdanlar Bitcoin ile doluyor. 30 bin dolar rakamını fırsat görmüş büyük yatırımcılar. Düşüşten yararlanmışlar. Her zaman nakit tutmak gerekiyor. Ben başaramadım. Düşüşlerde alım yaptım. Ama bu düşüşlerden yararlanamadım. Her düşüşü fırsat gibi değerlendirirken nakitte tuttuğum para tükendi.
Jump to: