Author

Topic: 2022-05-14 Dünya.com - Bitcoin'in dibi 21 bin dolar mı? (Read 182 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bitcoinin dibinin 21 dolar olma konusunu bir kenera atmış durumdayız şimdilik bitcoin 21 bin dolar  seviyeleri direnç seviyesi olmaya başladı bu da düşüşün devam edebileceğinin göstergesi benim tahminim 13k 17k arasından bir dip nokrası olacağı yönünde global piyasalarda oluşan pozitif negatif durumlar bize bu seviyeleri görüp göremeyeceğimizi gösterecektir.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Bitcoin fiyatında son günlerde tahmin edilenden daha da fazla oranda bir düşüş var. 21 bin dolar civarının dip olacağı çok iddia edilse de Bitcoin 19 bin doların bir miktar altını bile verilere göre görmüş durumda. Şu an 19 bin dolardan işlem görmekte ve hala dibi gördük mü tahmin etmek çok zor. Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar ciddi bir düşüş görünce bir afalladım ama yine de bunu normal karşılıyorum. Çünkü adı üstünde kripto paraların stabil coinler hariç geri kalanı volatil. Bakalım bu seviyelerden ne kadar büyük çaplı alımlar gerçekleştirilecek.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
İnsanlarda iyice bir panik havası oluşmadan boğa sezonuna gireceğimize ihtimal vermiyorum ben. Bunun için de 20k altının mutlak görünmesi gerekir. Belli bir süre daha stabil devam ettikten sonra özellikle seneye bu zamanlar kripto para piyasalarında sert hareketler görebileceğimizi düşünüyorum ben
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Yanlış hatırlamıyorsam covid öncesi de böyle düşünülüyordu ama 3000 lere inmişti. Kestirmek zor maalesef ne olur bilinmez savaşı hastalıkları ile garip bir devirde yaşıyoruz.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Olabilir.

Ana nokta olarak herkes gözü 20-21k civarlarına dikmiş durumda. Eğer oralara kadar bir düşüş söz konusu olursa ayının sonu gelmiş diyebiliriz ama yine de temkinli olmakta fayda var. 18k lara kadar iğne gelmesi muhtemel.

21 bin dolar çok alt seviye gibi geliyor bana ama aslında çok düşük bir miktar değil. haberde söylendiği gibi sadece yüzde 26 değer kaybedilirse gelinecek değer bu. yine de bitcoinin ne kadar iyi korunmaya ihtiyaç sahibi olduğunu sanırım herkes gözüyle şahit oluyor. mikro strateji bitcoin alıp bitcoini yükseltmeye çalışacaksa 21 bin altına çok zor sarkar. sarkarsa da artık gerçekten ayı geldi denilebilir.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bana da kalırsa en dip seviye 21 bin dolar olur daha da aşağısına inmez gibi illaki bu hedefin biraz yukarısında veya aşağısında kalabilir. 2013 yılında yaşanan boğa sezonu gibi çift tepeleme olursa yani bitcoin bu sene 100k seviyelerine ulaşırsa o zaman bir dahaki ayı sezonunda dip daha yukarılarda da kalabilir. Söylediğim gibi daha 20 k seviyesinin altını artık mümkün değil beklemiyorum o günler geçti artık Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
fed'in ters köşe yapmasını bekliyorum ama bunun için herhangi bir pozisyon almadım. nereye baksam, nereyi okusam herkes borsalarda yangının devam edeceği yönünde açıklamalar yapıyor. haberler vasıtasıyla topluma yayılan psikolojiye göre dolara sarılmayan yatırımcı kalmamıştır diye düşünüyorum. bu durum da beni ters yönde hamle yapmaya doğru itiyor ama dediğim gibi tamamen varsayımsal sallama bir beklenti olduğu için ciddiye alınmaması gereken bir düşünce olarak değerlendirilmeli. fed'in kararını açıklayacağı 15 haziran tarihine kadar gerim gerim gerilmeye devam edeceğiz.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
21 bin doları görmek bana da olası bir durum gibi geliyor. Zaten şu sıralarda 29-30 bin dolar bandına sabitlenmiş gibi gözüken bir Bitcoin fiyatı mevcut. İnsanlar elbet alımlarını yapmışlardır bu seviyelerden ama 20-21 bin dolar seviyelerine de alımlar konulmuştur şüphesiz. Ben en çok 20 bin doların altını da görecek miyiz diye merak ediyorum. Uzun zamandır ilk defa bu kadar ciddi oranda bir düşüş gerçekleşti ve daha da aşağı gitme potansiyeli yüksek gibi gelmeye başladı bana. Tabi tek hanelere doğru bir gidiş beklentim yok ama 15-20 bin aralığını görmek de mümkün bence.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Olabilir.

Ana nokta olarak herkes gözü 20-21k civarlarına dikmiş durumda. Eğer oralara kadar bir düşüş söz konusu olursa ayının sonu gelmiş diyebiliriz ama yine de temkinli olmakta fayda var. 18k lara kadar iğne gelmesi muhtemel.

Bitcoin 21 bin dolara düşerse Alt coinler ne olur. Hiç düşünmek bile istemiyorum. Bir önceki boğa döneminin üst seviyesine dokunabilir fiyat diyenler var. Herkes düşecek demeye başladığında artmaya başladığını da biliyoruz gerçi. Tecrübeler bu yönde oldu hep. Fazla ucuz Bitcoin'i kimse satmaz. Çok düşük fiyat bekleyenler hayal kırıklığı yaşar. 3 bin dolara düştüğünde 800 dolara düşecek diyenler hayal kırıklığı yaşamıştı. Cheesy
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Bir önceki tepe seviyeyi test etmesi makul bir beklenti olabilir. An itibariyle 21 bin dolara da uzak değiliz. Bitcoin kaç dolara düşerse düşsün güven veriyor. Çantasında Bitcoin tutanlar herkesten az endişelenir. Kripto bitmedikçe Bitcoin de bitmez. Parasını Bitcoin de tutanlar her halükarda daha rahattır.
full member
Activity: 840
Merit: 103
grafikten bakinca olabilir gibi duruyor ve beklenen faiz artislari bu yonde bir sonuca zorluyor ama faiz artislari bittiginde verilen faize karsilik dolarin bitcoin karsisinda da deger kaybetmeye baslamasi lazim mantiken
member
Activity: 334
Merit: 20
Bitcoin nereye kadar düşer, bitcoinde destek/direnç neresi gibi klasikleşmiş soruları her sert düşüş döneminde görüyoruz. Sonrasında ise birkaç sözde uzman çıkıp şuradan döner buradan döner diye ahkam kesiyor. Sözde uzmanların ise tahminlerinden çoğunda yanıldıkları su götürmez bir gerçek. Kripto piyasasının doğasında sert fiyat hareketleri var. Ana trendlere ve kendi stratejinize göre yatırım yapmak, uzmanları/fenomenleri dinlemekten çok daha kazançlı olacaktır.
hero member
Activity: 1498
Merit: 502
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
As we are all know that Bitcoin is in down trend and going down day by day. We can expect 20k range of this down trend & buyer are not interested to buy in 28k to 30k range so we can wait for 20k to 22k as my opinion.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Olabilir.

hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Geçenlerde Microstrategy’nin CFO’su Phong Le, kendisine sorulan bir soruda şirketin aldığı kredilerden herhangi birinde “margin call” yani “marj çağrısı”na maruz kalma riski oluşabilmesi için Bitcoin fiyatının kaça kadar düşmesi gerektiğine “21 bin doların altı yanıtını” vermişti. Ne demek margin call? Çok basit bir tanımlamayla bir yatırımcının varlık tutarının belirlenen minimum değerin altına düşmesi durumunda bu marjı kapatma çağrısı olarak açıklanabilir. Yani bu margin call gerçekleştiğinde yatırımcı ya elindeki varlıkların bir kısmını satmak ya da açık kalan teminatı tamamlamak zorunda kalabilir. İşte bu seviye olarak Microstrategy CFO’su 21 bin doların altını işaret ediyor. Bu da örneğin 28 bin 455 dolardan 20 bin 999 dolara kadar yüzde 26’Lık bir düşüşü daha işaret ediyor. Öte yandan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, kurumun bu yıl Bitcoin satmayacağını taahhüt etmişti. Bu nedenle fiyatlar 21 bin doların altına gelirse Microstrategy’nin marjı kapatmak için ekstra BTC alımı yapması da mümkün. Bu açıdan BTC için 21 bin dolar seviyelerinin kritik olduğunu söylemek çok mümkün.

Haber: Barış ERKAYA
Kaynak: https://www.dunya.com/finans/kripto-para/bitcoinin-dibi-21-bin-dolar-mi-haberi-657803
Jump to: