Author

Topic: 2022-05-16 Coin-turk : Analist PlanB, Bitcoin İçin Taban Seviyeyi Açıkladı! (Read 89 times)

sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
27k altının görüleceğini tahmin etmek için dahi olmaya gerek yok. Amerika'ya bu kadar bağımlıyken 2023 yılı da bizim için 40000 doların geçilmesinin zor olacağı bir sene olacaktır diye tahmin ediyorum. Aşağıda da 20000 altı eğer görülürse çok fazla panikçi dökülecektir ve yeni boğanın fitili ateşlenecektir

Bağımsız bir görünüm çizemiyor Bitcoin. Ben de şikayetçiyim bu konu hakkında. Borsalardan bağımsız görünüm vermeyi başaramadı hiçbir zaman. Borsalardan bağımsız bir görünüm verseydi taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplardı. Altınla, borsayla aynı parametrelere bağlı bir varlık. Neden yeni yatırımcıları çeksin. Neden klasik yatırımcıları çeksin. Bitcoin'e hala kuşkuyla bakan milyonlarca insan var üstelik. Kuşkuyla bakan insanların beğenisini nasıl çekecek. Amerika'ya bağlılık aşması gereken bir sorunsal.

Katılıyorum. Aslında bu kriz dönemi bitcoin için büyük fırsattı. Nasdaq'la kolerasyon gösterecekse ne anlamı kaldı. Ben bitcoin'i değer koruma aracı olarak tutuyorum.
Büyük borsa çöküşlerinde margin işlemlerde doğan likidite açıkları yüzünden tüm varlıkların satış yemesi de bir süreliğine normal bir şey. Fakat BTC'nin düşüşü bu nedenle gerçekleşen anlık bir düşüş değil. Genel piyasadaki trende eşlik ediyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
27k altının görüleceğini tahmin etmek için dahi olmaya gerek yok. Amerika'ya bu kadar bağımlıyken 2023 yılı da bizim için 40000 doların geçilmesinin zor olacağı bir sene olacaktır diye tahmin ediyorum. Aşağıda da 20000 altı eğer görülürse çok fazla panikçi dökülecektir ve yeni boğanın fitili ateşlenecektir

Bağımsız bir görünüm çizemiyor Bitcoin. Ben de şikayetçiyim bu konu hakkında. Borsalardan bağımsız görünüm vermeyi başaramadı hiçbir zaman. Borsalardan bağımsız bir görünüm verseydi taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplardı. Altınla, borsayla aynı parametrelere bağlı bir varlık. Neden yeni yatırımcıları çeksin. Neden klasik yatırımcıları çeksin. Bitcoin'e hala kuşkuyla bakan milyonlarca insan var üstelik. Kuşkuyla bakan insanların beğenisini nasıl çekecek. Amerika'ya bağlılık aşması gereken bir sorunsal.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
PlanB gösterdiği analizler benimde en sevdiğim göstergeler arasında son zamanlarda yanılma payları da olsa da. Bitcoin taban fiyatı için 27 bin dolar fiyatı taban fiyatı olması açısından yüksek bir rakam gibi görünüyor, benim daha çok tahminim 19-21 bin dolarlarda taban seviyelerini göstermesi olur. Bu görselde verilen gidişat aşağı yukarı tutarlı bir grafik. 100 bin dolar hedefiyse bir sonraki yarılanmaya kaldı büyük ihtimalle artık Smiley
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
son dönemde tutarsız açıklamalar yapıyor ya da ben doğru düzgün yeterince takip edemediğim için açıklamalarının tutarsız olduğunu gözlemliyorum. stok akış modeli ile mükemmel bir parametre oluşturarak şimdiden efsaneler arasına girmeyi başardı. bence fiyat hakkında sürekli ara tahminler oluşturarak karizmasını çizdirmese kendisi için daha iyi olur çünkü tahminleri yanıldıkça ortaya koyduğu akış modeli de saygınlığını kaybedecektir. biraz, bollinger bandlarının mucidi john bollinger'den ve tom demark göstergesinin mucidi olan tom demark'dan örnek alsın. :)
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
PlanB nin büyüme teorisi aslında hala geçerli her şeye rağmen çok güç kaybettiğini söyleyemeyiz. Fakat 27000 dolar per bitcoin bana da ayı piyasası için oldukça yüksek geliyor. Ben 20000 dolar altını göreceğimize inanıyorum. Belki 18-19 ları bile görürüz elbette short term olarak, bunu da ifade etmek gerek. Ben o aşamada coin almayı planlıyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
PlanB herkesi ters duruma düşürdü. Daha çok analizine güvenenleri.

Kendi analizini kendin yapmak durumundasın kimseye güvenmemeliyiz. Özellikle sosyal medya fenomenleri çoğaldı kripto paralar konusunda.

Taban fiyatı olarak 27k nın daha da altını görebileceğimizi düşünüyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
PlanB: Bitcoin, İvme Kaybetmeye Devam Edecek

Geçen hafta, kripto para piyasasındaki sert düzeltme nedeniyle ortaya çıkan satış baskısı, Bitcoin üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Ne yazık ki, analistler ve zincir üstü veriler, Bitcoin şu anda taban seviyesi oluşturma sürecinde olduğu için, BTC fiyatının muhtemelen 27.000 dolara düşebileceğini gösteriyor.
https://coin-turk.com/analist-planb-bitcoin-btc-i%CC%87c%CC%A7in-taban-seviyeyi-ac%CC%A7ikladi

Son Bitcoin analizleri herkesi yanıltmıştı PlanB'nin. Ama en iyi kritikleri ondan başka kimse yapamıyor hala. Takip ettiklerim arasında en iyisi. Bitcoin için taban seviyeyi açıklamış diyagram üzerinde. Hoş daha altına düşerse de vazgeçmeyeceğim. Ama Bitcoin hodl edenler için beklenebilir seviyeyi işaret etmiş. *Yatırım Tavsiyesi Değildir.
Jump to: