Author

Topic: 2022-05-16 Uzmancoin: Bir “Bitcoin şehri” projesi de Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (Read 48 times)

member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Belli ki ülkeye sıcak para girişi gerekiyor ve Bitcoin ödeme seçenekleri arasına konularak belli bir cazibe merkezi yaratılmak isteniyor. Muhtemelen Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşları aç karınlarının derdinden Bitcoin ile pek ilgilenemezler. Bir plan oluşturulmuş ama keşke öncesinde detaylar apaçık belli olsaydı, böyle devrimsel kararlar ne kadar soru işaretsiz uygulamaya konursa başarı ihtimali o kadar artar  Undecided
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
bitcoin şehri projesinin detaylarını tam olarak bilmediğim için konu hakkında net bir yorum oluşturmak istemedim ama bitcoin bir ödeme aracı olarak kullanılmak yerine daha çok değer saklama aracı olarak benimsendiği için bu tür projeler her zaman bir miktar zorluklarla karşılaşabilir diye düşünüyorum. bu yüzden, kurulan şehir, insanların alışkanlıklarını değiştirmeyi ne kadar başarabilecek bunu bilmiyorum çünkü bence şehir kurmaktan ziyade insanların alışkanlarını değiştirmeyi amaçlamak gerekiyor... haberin satır aralarında biraz göz gezdirince yüksek gökdelenler gibi gereksiz bir detay ve sıfır vergi gibi ilgi çekici cazip bir fırsattan bahsedildiğini gördüm. belki de kurulan şehirdeki yapılanma insanların alışkanlıklarını değiştirebilecek potansiyeli de taşıyabilir, ben şimdilik kendi kafamda net bir fikir oluşturamadım.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Nisan ayında Bitcoin'i yasal para ilân ettiğini duyuran Orta Afrika Cumhuriyeti, ülkenin resmi Facebook hesabı üzerinden yeni projesini tanıttı. El Salvador gibi bir kripto merkezi oluşturmayı plânlayan ülke yönetimi projeye "Sango plânı" adını verdi. Proje kapsamında çıkarılacak kanunlarla Bitcoin ile arazi alımı, kripto para işlemlerinden vergi alınmaması ve dijital cüzdan geliştirilmesinin önü açılacak.
https://uzmancoin.com/bir-bitcoin-sehri-projesi-de-orta-afrika-cumhuriyetinden/

El Salvador’un Chivo cüzdanına benzeyen Sango cüzdanlarını geliştireceklermiş halkları için. Yeraltı zenginliklerinin kullanımını Sango ile projelendireceklermiş. Bitcoin ile arazi alınabilecekmiş. Detay belirtilmemiş. Ama büyük düşünüyorlar. Büyük oynuyorlar. Afrika'nın öncüsü oldular Bitcoin'i kabul etme konusunda. İyi örnekler çıkarırlarsa Afrika'da Orta Afrika Cumhuriyeti'ni takip eden ülkeler çoğalır. Bitcoin Afrika kıtasında hızlı yayılır.
Jump to: