Author

Topic: 2022-05-16 Webtekno: 44 Ülke El Salvador'da Bitcoin Konuşacak (Read 78 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
liste maalesef çok iç açıcı ülkelerden oluşmuyor ama bu gibi ülkelerin bitcoin ve kripto paralara yanaşması da çok olağan bir gelişme olduğu için listeyi fazla yadırgamamak gerekir diye düşünüyorum. öte yandan, iş zora geldiğinde rusya gibi ülkelerin de bir anda bitcoin ve kripto paralara nasıl yanaşabildiğini çok net bir şekilde gördük... yani, olayı sadece burada bulunan listeden ibaret olarak görmemek gerekiyor. zamanla, ihtiyaçlar ve zorunluluklar değiştikçe listenin çok ötesinde kabul gören haklı ve güçlü pozisyonları elde edebileceğimizi düşünüyorum; şimdilik bu ülkeler bizim için normal ve doğru ülkeler...
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Afrika ve Güney Amerika ülkeleri listede ağırlık oluşturmuş. Cheesy Cazibe merkezi oluşturmak için Bitcoin'i kullanmak istiyorlar ama Bitcoin ticari işlemlerde kullanılma amacından çok değer saklama aracı olarak kullanıldığı için beklentilerini karşılayamıyorlar. El Salvador da beklentilerini karşılayamamıştı. Tepki çeken kripto para açılımları hak ettiği geri dönüşleri alamadı.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bthd söylediği çok doğru insanlar bu teknolojiyi kullandıkça benimsedikçe ülkelerde dolaylı yoldan bitcoini önemseyecekler. Bu geçtiğimiz yıl içerisinde pandemi,ekonomik sıkıntılar vs derken bir çok insan daha yeni bu teknolojiyle tanıştı. El Salvador ülke olarak Bitcoin temsilcisi bir ülke oldu bunun için çabalıyorlar. Bu çabalamalar geriye dönülüp bakıldığında hep hafızalarda kalıcı izler bırakacaktır.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ülkeler önemli ülkeler değil.

Bthd’nin de dediği gibi ülkelerin değil insanların daha çok önemsemesi gerekiyor. İnsanlar önemserse ülkeler zaten buna mecbur kalacak bir şekilde.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
El Salvador, Kenya, Mısır, Pakistan.. Yada ABD, İngiltere, Almanya.. Bitcoini ülkelerin kabul etmesi gerekmiyor, insanların kabul etmesi gerekiyor. Merkezi yöneticilerin merkezileştirme çalışmaları yerine bireylerin kabulünü tercih ederim. Ülkeler günün birinde zaten mecbur kalıp, şekil vermeye çalışmadan kabul etmek zorunda kalacaklar.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
El Salvador, bitcoine inanıyor bunu her yerde gösteriyor. Davet ettiği ülkeler hangileri bilmiyorum ama büyük ülkeleri etkileyecek bir sunum yapabileceklerini zannetmiyorum. Yine El Salvador gibi bir ülke çıkıp bitcoini kabul ettik derse en azından pozitif bir gelişme olarak sayabiliriz. Bukele’nin çabalarını takdir ediyorum.

El Salvador'daki toplantıya katılacak bazı ülkeler:
Sao Tome
Paraguay
Angola
Gana
Namibya
Uganda
Gine
Madagaskar
Haiti
Burundi
Esvati̇ni̇
Ürdün
Gambiya
Honduras
Maldivler
Ruanda
Nepal
Kenya
Pakistan
Kosta Rika
Ekvador
El Salvador
Mısır
Ürdün
Nijerya
Senegal
Dominik Cumhuriyeti
Moritanya
Kongo
Ermenistan
Bangladeş
https://www.webtekno.com/44-ulke-bitcoin-icin-bir-araya-gelecek-h123789.html

Daveti kabul edenler arasında güçlü ülkeler yok. Bitcoin'i başka ülkeler şimdilik kabul etmiyor. Mecbur kalırlarsa Bitcoin'e karşı sıcak bakıyorlar. Rusya böyle yapmıştı örneğin. Ambargodan kaçmak için Bitcoin'e sıcak bakmıştı. Ben davete giden ülkelere bakmıyorum. Bukele'nin çabasına bakıyorum. Takdir ediyorum. Cesur bir tavır gösteriyor çünkü. Toplantının etkisiyle başka ülkeler de Bitcoin'i yasal olarak tanımaya başlayacaktır.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
El Salvador, bitcoine inanıyor bunu her yerde gösteriyor. Davet ettiği ülkeler hangileri bilmiyorum ama büyük ülkeleri etkileyecek bir sunum yapabileceklerini zannetmiyorum. Yine El Salvador gibi bir ülke çıkıp bitcoini kabul ettik derse en azından pozitif bir gelişme olarak sayabiliriz. Bukele’nin çabalarını takdir ediyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador'un Devlet Başkanı Nayib Bukele, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Bukele, yarın 44 ülkenin bir araya geleceğini ve Bitcoin'i konuşacağını duyurdu.
https://www.webtekno.com/44-ulke-bitcoin-icin-bir-araya-gelecek-h123789.html

Bukele Bitcoin'i konuşturmaya devam ediyor. 44 ülkeyi El Salvador'da Bitcoin konuşmak üzere çağırmış. Sessiz sedasız 44 ülkeyle konuşup Bitcoin için toplamış. Cheesy 44 ülkenin 32 tanesi merkez bankasından, 12 tanesi finans otoritesi temsilcilerini gönderecekmiş. Toplantıdan sonra Bitcoin'i resmi olarak kabul eden ülkeler artabilir.
Jump to: