Author

Topic: 2022-05-24 BeInCrypto: Analistlere Göre Bitcoin Bu Hafta Yeşil Mum Yakabilir mi? (Read 66 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
...
BTC fiyatının 31.000 dolara çıkamaması ve art arda 8 hafta boyunca kırmızı mum yakmış olması
...

üst üste yanan mumlar hakkında teknik analiz verisi oluşturan tom demark indikatörü var. ben de haberi okuduktan sonra tom demark'a baktım ve henüz haftalık mumlarda 9 saymadığımızı gördüm (7 saymışız). eğer herhangi bir işlem açmadan önce üst üste sayan mumları dikkate alacak olsaydım kesinlikle tom demark'ı dikkate alırdım ve indikatörün 9 ya da 13 saymasını beklerdim. tek başına yeterli olmaz ama kesinlikle kullanımı basit ve etkili sonuçlar üreten kendini kanıtlamış iyi bir indikatör olduğunu söyleyebiliriz.

tom demark örneği:

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Benim de dikkatimi çekti bu istatistik. 8 haftadır kırmızı yanmış grafiğimiz. Rekor da kırmışız bu alanda. Dönüş için güzel belirtiler üst üste birikmiş olabilir. Gerçi ben Bitcoin'lerimden hiç vazgeçmedim. 100 bin doları görene kadar tutacağım onları. Teknolojisi eski. Kendini yenilemiyor. Ama Bitcoin bu marketin her şeyi. Kolay vazgeçebileceğim bir para değil. Bitcoin'e güvenmek için çok nedenim var.
newbie
Activity: 28
Merit: 1
Lider kripto para Bitcoin son 24 saat içerisinde %3’ün üzerinde değer kaybederek 30.000 dolar desteğinin altına geriledi. BTC fiyatının 31.000 dolara çıkamaması ve art arda 8 hafta boyunca kırmızı mum yakmış olması boğaların zayıfladığına bir işaret olarak yorumlanıyor.

https://tr.beincrypto.com/analistlere-gore-bitcoin-bu-hafta-yesil-mum-yakabilir-mi/

Analist 2022’ye zayıf bir başlangıç yapan Bitcoin için ayı piyasasına girilmiş olduğuna dair bir teşhis koymuyor. Akash Girimath, süregelen satış baskısının günlük ve gün içi zaman dilimlerinde aşırı satım bölgesine ulaştığına dikkat çekiyor. Girimath 2020 Kasım’ında görülen aşırı alıma benzer bir biçimde farklı renkte bir mum görülebileceğine işaret ediyor.
Jump to: