Author

Topic: 2022-05-24 BeInCrypto: Bitcoin Dolandırıcılığı Nedir? Nasıl Fark Edilir? (Read 51 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
haber güzel bir değerlendirme oluşturmuş. içinde bulunduğumuz piyasa sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir piyasa olması sebebiyle akın akın yeni/deneyimsiz/tecrübesiz yatırımcıların girişine sahne olabiliyor. ben bu yüzden böyle haberleri seviyorum. belki bizim için çok fazla faydalı haberlermiş gibi gözükmüyorlar ama piyasaya yeni giren herkesin muhakkak bilmesi gereken şeyler olduğu için aslında çok faydalı haberler oluyorlar. listeye baktığımızda ise olayın sadece bitcoin ve kripto paralarla sınırlı kalmayacak olan dolandırıcılık girişimleri olduğunu görüyoruz. ponzi, oltalama ve sahte web sitelerini kullanmak gibi yöntemleri, bugün aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü dolandırıcılık girişiminde kullanılırken görebilirisiniz. kripto paralar biraz daha kontrolsüz bir alan olduğu için daha çok dolandırıcılık vakası ile karşılaşıyoruz sadece...

Son cümleler bugünü özetliyor gerçekten.Kriptopara piyasasında denetim mekanizması olmadığı ve kontrolsüz olduğu için fazlasıyla dolandırıcılık vakaları görülüyor.

•Pishing,
•Flash Loan,
•Borsalara siber saldırılar,
•Stop-loss patlatma, botları yanıltma

İşlemlerinden dolayı geçmişte bir sürü sorunla karşılaşıldı.Hala bunlar arasında sorunlar oluşturan saldırılar var.Özellikle en fazla kullanılan Pishing denilen oltalama yöntemi özellikle genç veya bilgisiz yatırımcıyı çok kolay yanıltıyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
haber güzel bir değerlendirme oluşturmuş. içinde bulunduğumuz piyasa sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir piyasa olması sebebiyle akın akın yeni/deneyimsiz/tecrübesiz yatırımcıların girişine sahne olabiliyor. ben bu yüzden böyle haberleri seviyorum. belki bizim için çok fazla faydalı haberlermiş gibi gözükmüyorlar ama piyasaya yeni giren herkesin muhakkak bilmesi gereken şeyler olduğu için aslında çok faydalı haberler oluyorlar. listeye baktığımızda ise olayın sadece bitcoin ve kripto paralarla sınırlı kalmayacak olan dolandırıcılık girişimleri olduğunu görüyoruz. ponzi, oltalama ve sahte web sitelerini kullanmak gibi yöntemleri, bugün aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü dolandırıcılık girişiminde kullanılırken görebilirisiniz. kripto paralar biraz daha kontrolsüz bir alan olduğu için daha çok dolandırıcılık vakası ile karşılaşıyoruz sadece...
newbie
Activity: 28
Merit: 1
Bitcoin dolandırıcılığı veya genel manada kripto para dolandırıcılığı aslında önlenebilir bir meseledir. Bu noktada ilk iş yatırım öncesi kapsamlı bir araştırma yapılmasıdır.

https://tr.beincrypto.com/kripto-para-okulu/bitcoin-dolandiriciligi/

Bitcoin dolandırıcılığı veya kripto para dolandırıcılığı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu, pump ve dump’tan tutun da İlk Coin Teklif’leri yani ICO’lara kadar genişlemektedir.

Diğer kripto para dolandırıcılık türleri:

• Piyasa manipülasyonları
  • Ponzi şemaları
  • Oltalama (Fishing)
  • Sahte web siteleri

Jump to: