Author

Topic: 2022-07-03 Bitcoin’i Yasaklayan Çin’de Buna Rağmen Blockchain Kullanımı Artıyor! (Read 89 times)

legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Çin maalesef izole bir halkın devleti ve finansal sistemlerden de izole kalmayı tercih ediyorlar. Ben o yüzden Bitcoin e karşı tutum almalarına çok da şaşırmadım. Üzücü bir şekilde böyle bir devlet. Ama Bitcoin in bence artık Çin'e ihtiyacı da kalmadı.
Her neyse bunu ifade etmişken şunu da söyleyelim, blok zinciri teknolojisi gerçekten çok önemli bir teknoloji. Yani çok kıymetli. Bundan vazgeçmemelerine de şaşırmamalı.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
Çin’in kripto paralara karşı katı tutumu mutlaka değişecektir. Bunun için gözlemde olduklarını ve dünyada neler olup bittiğini takip ettiklerini görmek çok zor olmaz. Eğer Bitcoin kendini kanıtlayacaksa bu Çin olmadan olmaz, insanlarının da blok zincirine ve kripto paralara ilgi duymasından doğal hiçbir şey yok

doğrudan olayın teknolojisi ile ilgili halde bulunuyorlar; bitcoin ve diğer kripto paralara ise sonsuza kadar olumsuz bir göz ile bakmaya devam edebilirler. ben çin'in geri adım atacağını hiç zannetmiyorum, kendi ulusal para birimlerinin değerini korumak amacıyla ve kendi vatandaşlarının nakit akışını takip etmek istedikleri için bitcoin ve diğer kripto paralara karşı sert tedbirler almaya devam edeceklerdir. sosyal medyası bile çin devletine ait kapalı bir sistemle kontrol altında tutuluyorken finansal özgürlükten bahsetmek fazlasıyla gereksiz bir şey olabilir.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Çin’in kripto paralara karşı katı tutumu mutlaka değişecektir. Bunun için gözlemde olduklarını ve dünyada neler olup bittiğini takip ettiklerini görmek çok zor olmaz. Eğer Bitcoin kendini kanıtlayacaksa bu Çin olmadan olmaz, insanlarının da blok zincirine ve kripto paralara ilgi duymasından doğal hiçbir şey yok
full member
Activity: 1386
Merit: 116
South China Morning Post’un bildirdiğine göre Çin’in Blockchain pazarı ivme kazanmışa benziyor.

Hükümet belgelerinin incelenmesi ve sektörden kişilerle yapılan görüşmelere göre ülkedeki kayıtlı Blockchain hizmetlerinin sayısı 1.821’e ulaştı.

Çin Siber Uzay İdaresi’nin her iki ila dört ayda bir yeni girişimlerin listelerini yayınlamasıyla, yeni hizmetler için sertifikasyon hızının geçen yılın sonlarında hızlanmaya başladığı görüldü.

Kripto Paralar Yasaklansa da Çinli Şirketler Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Devam Ediyor
SCMP’nin haberine göre ülkede kripto para ticareti yasaklansa da giderek artan sayıda Çinli şirket Blockchain için yeni uygulamalar peşinde koşuyor. Bu durumun sonucunda gazeteye göre bu yeni teknoloji üzerinde çalışan hizmetler için büyük bir pazar da açılmış oluyor.

Gazetenin haberinde Çin’de var olan birçok hizmetin yasal ve finansal uygulamalar ile birlikte müşterilerin akıllı sözleşmeler gibi daha önce var olan Blockchain teknolojilerini kendi işlerine adapte eden Blockchain-as-a-Service (BaaS) hizmetlerinden oluştuğu bildirildi.

Gelecek vadeden sektör, Mayıs ayında “2025 yılına kadar mahkeme ile toplumun tüm kesimleri arasında bir blok zinciri ittifakı kurmayı” hedeflediğini söyleyen Çin Yüksek Halk Mahkemesi’nin onayını bile aldı.

Çin’in en büyük teknoloji firmalarının birçoğu ve bazı yan kuruluşları da kayıtlı blok zinciri hizmetlerine sahipler. Tencent Holdings, JD.com, Xiaomi, NetEase ve Baidu listede yer alıyor. South China Morning Post’un sahibi Alibaba Group Holding ve Alipay’in sahibi fintech iştiraki Ant Group da listede bulunuyor.

Kaynak: https://www.bitcoinsistemi.com/bitcoini-yasaklayan-cinde-buna-ragmen-blockchain-kullanimi-artiyor/
Jump to: