Author

Topic: 2022-07-09 Koinsaati: Bitcoin Yatırımcıları Cüzdanlarındaki BTC Adedini Artırıyo (Read 89 times)

legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Aslında 20 bin dolar bize şu an çok riskli bir fiyat gibi geliyor biliyorum ama özünde baktığınızda buradan varılacak nokta 75-100 bin dolar civarı olduğu için kötü fiyat değil. HODL cı zihniyetle yaklaşırsak gayet de alım noktası. Ama işte bir yandan da acaba 10 bin dolar seviyelerini de zorlar mıyız düşüncesi kafaları karıştırıyor. Belli olmaz çünkü. Sırf o alım sayesinde hızlıca 1.5-2x yapma ihtimali var. Ama böyle az az almakta da fayda var bakarsınız hiç düşmez.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
olaya, uzun vade sonunda kafalarında belirledikleri hedef fiyattan önce "ne kadar bitcoin biriktirsek kardır" gözüyle baktıkları için her market kırılmasını fırsat olarak görüyorlar ve çantalarını tıka basa bitcoin ile dolduruyorlar. doğrusunu söylemek gerekirse, benim de çok param olsa ben de benzer davranışları sergilerdim. bu adamlar bütün paralarıyla en dipten mal alamaz, her düşüşü fırsat olarak görüp sürekli farklı fiyat seviyelerinde yaşanan market kırılmalarında bitcoin alımı yapmaları gerekir. bu yüzden büyük kırılmaların yaşandığı günlerde gerçekleşen büyük alımları garipsememek gerekiyor.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Eğer ortalama düşürmek için nakit bulmayı düşünüyorsanız bunu çok uzun vadeye yayarak küçük dilimler şeklinde yapmayı deneyin. Aksi taktirde ilk denemede tamamını kullanırsanız benzeri bir düşüşte kendinizi tekrar aynı hisleri yaşarken bulabilirsiniz. Ve bahsettiğim sarmalın içinde kendinizi bulursunuz.

Her zaman küçük dilimlere yayıyorum Bthd. Ama ucuzlamış görünce erkenden alıyorum. Param da ondan bitti zaten. Bu kadar ucuz olur mu dedikçe aldım. Hoş yine param olsa alırım. Blockchain teknolojisine güveniyorum çünkü. Başka neden olmasına gerek yok benim için. İlk baştan Bitcoinlerimi satarım büyük ihtimalle. Birikimlerimi kullanmam. Fakat Solana araştırdığım, güvendiğim bir proje. Bitcoinlerimi, birikimlerimi her an kullanabilirim düşüşlerde.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Her düşüşte Bitoin aldılar. Hatırlıyorum. 40 binden 30 bine düştüğünde de almışlardı. Her düşüşte alım yapmaya devam ediyorlar. Paraları hiç bitmiyor sanki. Gerçi Bitcoin 10 bin dolara düşse daha çok Bitcoin alırlar eminim. Cheesy Ben en büyük hatamı nakit paramı erkenden bitirerek yaptım. Yoksa ucuz görüyorum bazı coinleri. Markete birikimlerinden giresim bile var. Çünkü daha fazla ortalama düşüresim geliyor bugünkü fiyatları görünce.

Bitcoin, ethereum gibi piyasanın temel taşlarından bahsetmiyorsak ortalama düşürme psikolojisi bazen düşündüğünüzden farklı sonuçlanabilir. Piyasada dipsiz kuyuya dönüşüp sonradan sıfırı bulan bir çok proje var. Bir çoğu kendisine fanatik yatırımcılar edinmişti, büyük beklentiler vardı. Son örneklerinden birisini LUNA-UST olayında izledik. Olayda batan insanların bir kısmı muhtemelen küçük kayıplarını ortalama düşürmeye çalışırken devasa boyuta ulaştırdılar. Bazılarına twitter'da canlı şahit olduk. 20k kaybı kabullenmemek için ortalama düşürme mantığıyla +1m$ kaybeden birisini tanıyorum. LUNA uç örnek olabilir ama bunu çok daha yavaş şekilde yaşayan projeler var.

Eğer ortalama düşürmek için nakit bulmayı düşünüyorsanız bunu çok uzun vadeye yayarak küçük dilimler şeklinde yapmayı deneyin. Aksi taktirde ilk denemede tamamını kullanırsanız benzeri bir düşüşte kendinizi tekrar aynı hisleri yaşarken bulabilirsiniz. Ve bahsettiğim sarmalın içinde kendinizi bulursunuz.

Söz konusu bitcoin, ethereum v.b. ise ortalıkta ilgi patlaması yaşandığını hissetmediğiniz her an alınabilir. Sadece dibi yakalayamamak gibi bir kaygınız olur ki bu konuda biraz da şansın yardımına ihtiyaç oluyor.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Cumartesi günü kripto para veri şirketi Santiment tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, cüzdanlarında 10 ila 100 BTC olan Bitcoin holder’larının agresif bir şekilde “dipten” beş hafta boyunca cüzdanlarına 52 bin BTC eklediğini belirtti.
https://koinsaati.com/bitcoin-yatirimcilari-cuzdanlarindaki-bitcoin-adedini-artiriyor/

Kaynak soracak olanlara twit. https://twitter.com/santimentfeed/status/1545566239530987520

Her düşüşte Bitoin aldılar. Hatırlıyorum. 40 binden 30 bine düştüğünde de almışlardı. Her düşüşte alım yapmaya devam ediyorlar. Paraları hiç bitmiyor sanki. Gerçi Bitcoin 10 bin dolara düşse daha çok Bitcoin alırlar eminim. Cheesy Ben en büyük hatamı nakit paramı erkenden bitirerek yaptım. Yoksa ucuz görüyorum bazı coinleri. Markete birikimlerinden giresim bile var. Çünkü daha fazla ortalama düşüresim geliyor bugünkü fiyatları görünce.
Jump to: