Author

Topic: 2022-07-17 BTCHaber: Ethereum Yükseldi, Tasfiyeler 330 Milyon Doları Aştı (Read 91 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Açıkçası short açmayı sevmeyen biri olarak elbette short pozisyon açmadım. Ama benim beklentim de short idi. 21000 doları kesinlikle ummuyordum. Bu kadar erken bir dönemde 21000 görülmesi iyiye işaret olabilir, bu hafta kesinlikle Bitcoin'i yakından takip etmek gerekiyor. Keza 22-23 bantlarına ulaşırsa altcoinlerin diğerlerinde de Ethereum da olduğu gibi büyük karlar görülebilir özellikle: "I am looking at you DOGE" diyeyim de siz de anlayın ne büyük karlar görülebileceğini. Elon Musk tan bir işaret yeterli olur.

Bir çok kişi şort pozisyon açtı ve gümledi baksanıza 330 milyon dolar paradan bahsediyoruz. kaldıraçlı işlemler her zaman risklidir. bu riski bilerek yatırım yapıyor yapan insanlar. aslında buna yatırım demekte doğru değil de bunlar direkt kriptoparada kumar nasıl oynanır vunun cevabı. bu yüzden short veya long açarken 5 kere düşünmeli.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Açıkçası short açmayı sevmeyen biri olarak elbette short pozisyon açmadım. Ama benim beklentim de short idi. 21000 doları kesinlikle ummuyordum. Bu kadar erken bir dönemde 21000 görülmesi iyiye işaret olabilir, bu hafta kesinlikle Bitcoin'i yakından takip etmek gerekiyor. Keza 22-23 bantlarına ulaşırsa altcoinlerin diğerlerinde de Ethereum da olduğu gibi büyük karlar görülebilir özellikle: "I am looking at you DOGE" diyeyim de siz de anlayın ne büyük karlar görülebileceğini. Elon Musk tan bir işaret yeterli olur.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Ethereum Yükseldi, Tasfiyeler 330 Milyon Doları Aştı
Kripto para piyasaların son saatlerce yaşanan hareketlilik, birçok kişinin vadeli planlarını oldukça kötü yakaladı. Lider kripto Bitcoin’in (BTC) 21.100 doların üzerine çıması ve beraberinde gün içerisinde Ethereum’un (ETH) yüzde 10’un üzerinde değer kazanması, birçok yatırımcının tasfiye edilmesine neden oldu. Öyle ki son 24 saatte 64.000’in üzerinde yatırımcı tasfiye edildi.
Tasfiye Edilen Varlıkların Miktarı 330 Milyon Doların Üzerinde
Kripto para piyasası son 24 saatte yüzde 3 değer kazandı ve 966 milyar dolara ulaştı. Bitcoin (BTC) 21.300 dolar bandında fiyatlanırken Ethereum 1.337 dolardan alıcı buluyor. Ancak bu yükseliş her ne kadar çoğu yatırımcının yüzünü güldürse de kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıları güldürmedi. Son 24 saatte gerçekleşen tasfiye miktarı 330 milyon doları aşarken 248 milyon doları son 12 saatte yaşandı. Bununla tasfiyelerin yüzde 72’si short pozisyonlardan geldi. En fazla tasfiye ise anlık yüzde 20 sıçrama yapan Ethereum’dan (ETH) geldi. En fazla tasfiye gerçekleştiren borsa FTX olurken, onu rakibi Okex ve Binance takip etti.

Kaynak:BTCHaber
Jump to: