Author

Topic: 2022-07-27 Muhabbit: Elon Musk, Tesla’nın Neden Bitcoin Sattığını Açıkladı! (Read 126 times)

legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
Şuan ki pump'a elon musk'ın katkısını kabul etmemek cahillik olur diyebilirim. İlla ki bir çıkarı ve öngürüsü olduğu için bu kadar pumpladı ama gerçekten işe yaradı. Elon ne derse dikkat edilecek bir insan bana göre sebebi budur yani.
bırakın elın ı yalamayı , her boku bilmiyor adam zirveden araba firmasına bitcoin aldırdı patronu olsam kovardım, Yatırım firması mı bu btc alıyorsun  Kiss, btc fiyatına yaradı tabi ama firmayı niye riske sokuyorsun , 1.5 milyar dolar bir de , kendi paranla al milletin hissesini riske niye atıyon , elinde btc olanın dışında kimseye yararı olmamıştır, btc düşünce tesla hissesi de düşecek mi ona bakıyorum btc fiyatı şişti tesla fiyatı da şişti btc düşerken tesla yı da aşağı çekerse cümbüş olur elın a , esasen sec soruşturma açabilir bu olaydan .
2017 mcaffe si neyse 2021 elın ı da odur. Ne kadar yatırım özürlü varsa topladı koinlere adam...

vaktiyle bu arkadaş uyarmış nakit ihtiyacı olunca satacak bir firmanın almasının ne gibi riskleri olduğunu belirtmiş , forum ahalisi ne yapmış gömmeye çalışmış , aklınıza tüküreyim !
https://bitcointalksearch.org/topic/m.56316896 burdan milletin yaptığı yorumları görebilirsiniz , çok az arkadaş riski görmüş o aralar saylır da girmişti btc ye şimdi ceo luğu bıraktırdılar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
tesla neticede bir ticari işletme, elon musk da bir tüccar, hatta sicili bayağı kabarık bir tüccar. bu adamlardan bizdeki gibi bitcoin hodl kültürü falan beklemek hata olur. bu yüzden dogeshiller musk'ın davranışlarını hiç yadırgamıyorum. herif twitter'ı satın alacağım diyerek bile bir kamyon adamı trolledi. bitcoin satın aldıktan sonra bitcoin shilleyip millete tepeden mal kilitlemesi devede kulak kalır.

bence musk mccafe'nin boşluğunu gördü ve fırsatı kullandı. piyasa boşluk kaldırmaz, böyle adamlar illa ki çıkar, elon olmaz başkası olur ama muhakkak birisi olur, bunlardan kaçış yok. ben artık bunlara takılmak yerine ağzı ayran budalası gibi bunların peşine takılanlara gülüyorum.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 304
kycfree
Elon Musk tamamıyla güvenilmesi gereken bir kişilik zaten değildi bana göre. Tesla yoluyla yaptığı büyük alım tabi ki piyasaya oldukça pozitif yansıdı ve yatırımcıların da hoşuna gitti bu durum. Öte yandan ne zaman tekrar manipüle edeceği ve bunun hangi yönde olacağını kestirmek de zordu. Elon Musk da şaşırtmayarak ciddi bir satış gerçekleştirdi ve bu sefer tersine manipülasyon gerçekleştirdi. Tabi piyasa artık eskiden olduğu kadar ağır bir şekilde etkilenmese de bu manipülasyon olayları can sıkıcı.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Elon Musk konusunda fikrimi defalarca forumda yazmıştım. Elon Musk sahte peygamberdir kripto işine girme nedeni de paranın kokusunu almasıdır. Bu kadar hızlı para kazanabileceği başka sektör var mı? Elbette yok.
Bu arada Covid mevzusu bana biraz bahane gibi geldi fiyatlardaki düşüş eğilimini gördükleri anda sabretmeyip satıp geçmiştir. Zaten kim bilir Bitcoin üstünden kaç milyar dolar kazandı da böyle keyfekeder takılıyor.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Tesla CEO’su 21 Haziran 2022 Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, Bitcoin’lerini neden sattığını şu ifadelerle açıkladı:

“Bitcoin’lerimizin bir bölümünü, Çin’deki karantinaların oluşturduğu belirsizlikten kaynaklı sattık. Çünkü Çin’deki COVID’in ne zaman hafifleyeceğini bilemezdik. Bu durumda da nakit pozisyonumuzu artırmak bizim için çok önemliydi.”

Açıklamalarına devam eden Tesla CEO’su şu ifadeleri de ekledi:

“İlerleyen süreçlerde Bitcoin’lerimizi artırma fikrine kesinlikle açık olacağız. Bu durum Bitcoin ile ilgili son kararımız olarak düşünülmesin. Bu satış Çin’de yaşanan kapanmalarla birlikte, Çin’deki şirketlerde oluşan likidite endişelerimizle ilgilidir”
https://muhabbit.com/elon-musk-teslanin-neden-bitcoin-sattigini-acikladi/

Alırken davul zurna çaldı. Reklamını yaptı. Bitcoin'in popülaritesinden faydalandı. Sosyal medyada kitleleri peşinden sürükledi. Gündem oldu günlerce aralıksız. Sonra ne yaptı. Bir sene sonra aldıkları Bitcoinleri gizli gizli sattıklarını itiraf ettiler. Cheesy İnanamıyorum yaşadıklarımıza. Ben Twitter paylaşımlarından etkilenmedim. Ama o paylaşımlardan etkilenip Bitcoin alan binlerce insan vardır. Hepsini kandırmış oldu Bitcoinleri gizli gizli satarak. Elon Musk güvenilir biri değil kriptopara evreni için bence. Bencillikle hareket ediyor çünkü. Böyle insanlar çok tehlikelidir. Etraflarında bir tane dostları bile olmaz. Elon Musk servetini kaybetse etrafında bir tane onu seven kişi bile kalmaz.
Jump to: