Author

Topic: 2022-09-20 Michael Saylor'ın Bitcoin Alım Duyurusu (Read 105 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 335
önceki haberlerde bu arkadaşların 1 küsur milyar dolar zarar ettiklerini, saylor'ın ceo'luktan azledildiğini vs. okumuştuk, yuppi yine alıyorlar. - eeee? yani bunu kutsayalım mı? bu alım duyurusu ile yalnızca 6 milyon dolarlık yatırım yapmışlar. hani ortalama düşürmüşler desek değil, özel müşterilerinin taleplerini karşılamak için mal almışlar desek zararlarını yine telafi edemiyorlar.

1 milyar dolarlık zararı olan adamın, 6 milyon dolarlık mal alım haberi çok ciddi bir reklam ve piar çalışmasından başka bir şey değil benim gözümde... ne hikmetse, zaten saylor ve microstrategy bu reklam ve piar işlerini çok iyi başarıyor.

Bencede hocam reklam amaçlı bir alım yaptılar. biz buradayız hala demek istiyorlar ve hala bizim müşterilerimiz var algısı var. inançlarına hayranım ama adamlar bitcoine hala inanıyorlar o kadar zarara rağmen. bende inanıyorum tabi biraz artış trendine girerse saylorun adını tüm dünya duyacak. güzel bir reklam yaptılar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
önceki haberlerde bu arkadaşların 1 küsur milyar dolar zarar ettiklerini, saylor'ın ceo'luktan azledildiğini vs. okumuştuk, yuppi yine alıyorlar. - eeee? yani bunu kutsayalım mı? bu alım duyurusu ile yalnızca 6 milyon dolarlık yatırım yapmışlar. hani ortalama düşürmüşler desek değil, özel müşterilerinin taleplerini karşılamak için mal almışlar desek zararlarını yine telafi edemiyorlar.

1 milyar dolarlık zararı olan adamın, 6 milyon dolarlık mal alım haberi çok ciddi bir reklam ve piar çalışmasından başka bir şey değil benim gözümde... ne hikmetse, zaten saylor ve microstrategy bu reklam ve piar işlerini çok iyi başarıyor.

hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Son haberlerde yazılana göre 1 milyar dolar zararı vardı Microstrategy'nin. Michael Saylor CEO'luk görevinden alınmıştı. O zamandan bu zamana Bitcoin daha da düştü. Gerçi minik düşüşler oldu. Ama devasa fonun zararı devasa büyümüştür. Altkültür fenomeni olan azdan az, çoktan çok gitme olayı yani. Microstrategy ve yatırımcıları için devasa boyutta bi zarardan bahsediyoruz.

Michael Saylor görevden alındığında ben de takdir etmiştim o dönem. Çünkü Michael Saylor ve Microstrategy Bitcoin'i desteklemeye devam etmişti durumlarına rağmen. Gerçi yatırımları var. Desteklemek zorundalar biraz. Ama bir köşeye çekilmeden, cesurca savundular. Bitcoin'i benimsemeye devam edeceklerini söylediler. Hoş bi hareket bence ne olursa olsun. Ayıda ihtiyacımız olan açıklamalar.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Eskiden olsa çok konuşulurdu nedense bir süredir hype oldukça azaldı. Ama yine belirtmek istedim. Michael Saylor, Microstrategy nin 19851 dolar ortalama fiyattan 301 Bitcoin aldığını açıkladı:
https://twitter.com/saylor/status/1572196173334839303
Şaka maka 130000 Bitcoin tutuyorlarmış şu anda koca bir balina bu adamlar. Hem de halka açık bilgi veriyorlar. Yalnız neden bu kadar hızlı davranıyor hiç anlamıyorum genellikle alım yaparken ortalama fiyatı piyasanın o hafta yaptığı dibin baya üstünde kalıyor. Boğa piyasası olsa neyse ama ayıda biraz hata yapıyor gibi geliyor.
Jump to: